Опубліковано Світлана Ляшко
Фото Едуарда Колядича.
У червні минулого року в районі презентували проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансує Європейська комісія, співфінансує та впроваджує Програма розвитку ООН. Мета його – створити сприятливе середовище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самореалізації та соціальної активізації громад, розроблення та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив. Діє він на території всієї України.
Ввійшли в нього і вісім районів Рівненської області. П’ять рад Сарненщини, які вчасно підготували всі необхідні документи, зможуть також взяти в ньому участь. Серед них і Селищенська, яка активно включилась у роботу з самого початку дії проекту.
У Селищі створили громадське об’єднання «Добробут», очолила його Галина Фурманець. Визначили нагальні проблеми життєдіяльності громади, серед яких перевагу надали енергозбереженню в дитячому садочку «Берізка», виготовили документацію. І от минулої п’ятниці в сільській раді, де зібрались представники громади, голова РДА Петро Рухер, його заступник Світлана Усик та асистент з розвитку громад у Рівненській області Володимир Філіц, підписали угоду про співпрацю, згідно з якою вже через 30 календарних днів «Добробут» отримає перший транш грошових надходжень. Відрадно, що селищенці стали першими в реалізації проекту на Сарненщині. Це і почесно, і дуже відповідально. Адже справа нова та підійшли до неї з ентузіазмом, бо не хочуть тут чекати на «доброго дядю», а взяли ініціативу у свої руки.
Як зазначив селищенський сільський голова Микола Примич, активістам села довелось добре попрацювати: не дуже люди вірили в успішне завершення справи, бо, на жаль, багато проектів так і залишились проектами, а проблем у громади вистачає. Тому, якщо вдасться успішно виконати задумане, то й надалі спільно зможуть розв’язати не одне наболіле питання.
Петро Рухер наголосив, що кошти, які надає Єврокомісія, невеликі, головне ж – участь людей у спільній справі, їх небайдужість і прагнення щось змінити в житті свого населеного пункту на краще. Адже гуртом легше це зробити, знайти єдино правильне рішення, що принесе найбільшу користь усім. А ще поділився задумом про проведення і в районі схожого конкурсу проектів. Так, кожна рада подасть свої пропозиції стосовно покращання умов її життєдіяльності, і фінансуватимуть у першу чергу ті з них, де мешканці готові самі долучитись до вирішення проблем, не стоятимуть осторонь, тому, упевнений, що й успіх буде очевидним. Бо тільки спільними зусиллями влади та громади можна досягти результату.
Про те, як саме відбуватиметься фінансування проекту в Селищі, розповів Володимир Філіц. Він також закликав тутешніх мешканців не зупинятись на розв’язанні однієї проблеми, а визначити ті, що найбільше хвилюють кожного з них, заповнити відповідні анкети, в яких вказати також шляхи їх розв’язання, кошти, які кожен може в це вкласти. Ці анкети опрацюють, зроблять план села, що ввійде в план соціально-економічного розвитку району. Уже під час зустрічі озвучили ще одну наболілу проблему відновлення теплопостачання місцевого Будинку культури. Голова райдерж-адміністрації пообіцяв посприяти в цьому й до наступного опалювального сезону культосвітній заклад матиме тепло. Звичайно, за умови, що громада візьме на себе 50% витрат. На це погодились усі.
І завершальним акордом підписання угоди став невеликий концерт, в якому гостей вітали й вихованці дитячого садочка «Берізка», куди незабаром, завдяки встановленим новим металопластиковим вікнам, прийде тепло та затишок.