Back to top

Підбили підсумки, вшанували матерів-героїнь

IMG_8143-к1.jpg

Минулого четверга відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб відділів, управлінь РДА, підприємств, установ, організацій, сільських, селищних, міського голів, депутатів районної ради. Голова РДА Петро Рухер поінформував, що торік підготували 805 справ про нагородження почесним званням «Мати-героїня» жінок Сарненщини, і ось 27 з них уже удостоєні високої державної відзнаки.

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Інна Сич зачитала Указ Президента України, а Петро Рухер вручив ордени, квіти та вітальні листівки Любові Босій із Короста, Лідії Волосевич і Надії Волошиній із Сарн, Ларисі Губені з Цепцевич, Ніні Крот зі Степаня й іншим жінкам, заслуги яких високо оцінила держава.
Відтак виконуюча обов’язки заступника голови РДА Світлана Усик доповіла, з якими підсумками галузі народногосподарського комплексу району закінчили рік минулий, окреслила завдання на прийдешній. Однією з провідних галузей є промисловість, на долю якої припадає 50% загального обсягу валового обороту. Провідними залишаються машинобудування, добувна, деревообробна та харчова промисловість. Приміром, торік у ВАТ «Вирівський кар’єр» завдяки інвестиціям з Німеччини збудували за новітніми технологіями сучасний завод з виробництва високоякісного щебеню потужністю 2 млн. тонн у рік. Встановлена тут дробильно-сортувальна лінія не має аналогів в Україні. На ТОВ ККНК «Технобуд» провели реконструкцію технологічних ліній і галерей дробильно-сортувального цеху – встановили додаткову дробарку та 5 грохотів вартістю 5 млн. грн. Завдяки цьому збільшать випуск щебеню за євростандартами. ТОВ «Селищенський гранкар’єр» провело автоматизацію системи комерційного обліку електроенергії, отож енерговитрати значно зменшаться.
Після тривалих судових процесів відновив роботу Соснівський гранкар’єр. Уже встановили мобільний комплекс для виробництва щебеню за євростандартами, придбали сучасну техніку, що дозволить у нинішньому році працювати на повну потужність.
30% загального обсягу виробництва в минулому році забезпечувала харчова промисловість. ВАТ «Сарненський хлібозавод» завдяки освоєн-ню нових технологій збільшило виробництво хлібобулочних виробів на 7,7%, ВАТ «Сарненський КХП» борошна – на 86,2%. Торік ЗВП «Таврида» на Всеукраїнський конкурс якості «100 кращих товарів України» представило рибні пресерви: філе оселедця в олії та «Матьє» - і отримало диплом фіналіста регіонального етапу. Підприємство збільшило обсяги виробництва продукції на 2,5%. Тут ввели в дію сушильно-жарову піч і фасувально-пакувальний апарат для обжарювання й фасування насіння соняшника. На 23,5% більше виробляє продукції ТОВ «Сарни-м’ясопром». А з огляду на вступ України до світової організації торгівлі тут розпочали перехід на новий рівень виробництва за системою якості ISO, що діє в розвинутих країнах світу.
У галузі машинобудування й оброблення металу, наголосила Світлана Усик, рівень виробництва продукції перевищили на 84,1%. Перед веде ВАТ «СЗМТК», що наростило обсяги на 97,3%. Що стосується лісового господарства, то най-більший внесок – а продукції на експорт відправили на 44,9 млн. грн., або на 10,4% більше 2007 року – забезпечило ДП «Клесівське лісове господарство». Яке щомісячно по 120 кубометрів ролболдерів, штахетнику, кілків експортує в Нідерланди, Австрію, Німеччину й інші країни. За обсягами реалізації продукції в грошовому обчисленні лісгосп уже тривалий час перебуває на перших місцях серед 16 аналогічних підприємств Рівненщини.
Загалом у розвиток економіки району за 9 місяців 2008 вкладено 354,2 млн. грн. капітальних інвестицій, що в 3,5 раза більше відповідного періоду 2007 року. Найбільшу частину з них становлять вливання в капітальне будівництво та придбання машин й обладнання. За цим показником район посів перше місце в області.
Найбільшу питому вагу у виробництві валової продукції сільського господарства – 84% - забезпечили 4 підприємства: СГПП «Случ» (28,4%), Маяк (28,3), ТОВ «Діброва-Агро» (20), СГПП «Мир» (7,2%). Найкращі підприємства галузі – племзаводи з розведення української чорно-рябої породи молочного напряму «Случ» і «Маяк», які досягли одних із найвищих показників продуктивності корів в області. За оренду земельних часток (паїв) упродовж минулого року виплачено 779,5 тис. грн., заборгованості немає. Однак спад поголів’я худоби зупинити не вдалося, до того ж, порівняно з 2007-им, зменшилось виробництво молока (на 10,9%) і м’яса (43,5%).
Зупинилась Світлана Усик і на діяльності будівельних організацій. Найбільші обсяги підрядних робіт у порівнянні з позаминулим роком виконали ТОВ «Західметал» (192%), ДП «Будсервіс» (146,9%), ТОВ ТВП «Укрполь» - на 8 млн. грн., а загалом будівельники району виконали підрядних робіт на 29,4 млн. грн. (100,5% до минулого року). Зокрема займалися реконструкцією клубу колишньої військової частини під спортивну залу, гуртожитком ліцею «Лідер», капітальним ремонтом приміщень 15 навчальних закладів і покрівель в 11, котелень – у 7, теплотрас – у двох школах, облаштуванням силового електроопалення в чотирьох. За рахунок коштів обласного бюджету розпочали зведення школи в с. Тинне, провели реконструкцію частини приміщення пологового будинку під відділення гемодіалізу ЦРЛ.
Не оминула увагою доповідач і стан малого підприємництва, використання його потенціалу для вирішення соціально-економічних проблем району. Приміром, приватний підприємець Станіслав Мичка придбав імпортну лінію з виробництва твердого екологічного палива вартістю 1,2 млн. грн. За добу з відходів деревини тут виготовляють майже 20 тонн пелетів, якими опалюють Будинок культури в с. Кам’яне–Случанське. Нині розробляють проектно-кошторисну документацію на опалення цим видом палива Одринківської ЗОШ, а в майбутньому – закладу культури в Костянтинівці. Ще підприємець придбав лінію з виробництва твердого біологічного палива із соломи, у перспективі – її монтаж, укладання угод з сільгосппідприємствами району на поставку сировини, експорт палива за кордон.
Цікавість присутніх викликала розповідь про здобутки науково-виробничого підприємства «Фантомаш», що спеціалізується на виготовленні енергозберігаючого й екологічного обладнання. Недарма ж представники підприємства щорічно відвідують 2-3 міжнародні конференції з питань екології та енергозбереження. Торік НВП розробило й виготовило на замовлення завантажувальний вузол для щебеневого заводу потужністю 1000 тонн на добу, запчастини для каменепереробного обладнання для Селищенського, Вирівського, Клесівського й Томашгородського кар’єрів. Та, вочевидь, найвідомішим винаходом «Фантомаша» є установка для переробки органіч-ного сміття на нафту. За годину вона перетворює тонну відходів на 300 кг нафти, 200 кубометрів газу чи 250 кг вугілля, при цьому не потребує ні електроенергії, ні газу. До слова, «фантомашівці» вже виготовили першу промислову установку на замовлення донецької фірми.
Світлана Усик також дала вичерпну характеристику галузям транспорту, відзначивши вдалу роботу керівника диспетчерського центру внутрішніх міських автобусних перевезень пасажирів Леоніда Копищика, зв’язку, торгівлі та побуту, зауваживши, що в 10 сільських радах немає підприємств побутового обслуговування населення.
Петро Рухер резюмував, що 2008-ий був доволі успішним, адже з 20 регіонів області Сарненщина посіла друге місце, а з низки показників: обсягів інвестицій, виробництва промислової продукції, об’ємів будівельних робіт – взагалі лідирує. Звертаючись до керівників усіх рівнів, закликав разом мінімізувати негативні тенденції світової кризи.
Виконавчий директор ВАТ «Вирівський кар’єр» Григорій Купира розповів про діяльність високотехнологічного підприємства, провів порівняльний аналіз здобутків у 2007 та минулому роках, поді-лився намітками на нинішній – видобути 1 млн. 570 тис. тонн природних матеріалів. Депутат районної ради Іван Тотовицький поцікавився, яка ціна щебеню і чи є пільги для підприємців Сарненщини. Ціни не перевищують середньоринкових, якщо ж закуповують понад 2 тис. 200 тонн продукції, існує певна знижка, запевнив Григорій Купира.
Олександр Сидорчук, директор дочірнього підприємства «Будсервіс», повідав про роботи з електрифікації, газифікації, каналізації, будівництва в районі. Петро Рухер принагідно підкреслив, що минулого року коштів на будівельну діяльність виділили втричі більше, ніж у 2007-у.
Здобутками та проблемами поділився селищенський сільський голова Микола Примич. Минулого року вдалося переробити грубки в клубі с. Чабель, підвели воду з 30 трубних колодязів до дитсадка с. Ясногірка й інших бюджетних установ, реконструювали осушувальну канаву, електрифікували 5 новозбудованих вулиць, побудували дві дороги…
Кооперативне підприємство «Комбінат громадського харчування райспоживспілки» нині працює над розвитком і розширенням мережі, повідомив директор Богдан Біжик, збереженням робочих місць. Тим часом споживча кооперація обслуговує 50 населених пунктів, а товарообіг торік зріс на 128%, нині середньомісячний становить 5,6 млн. грн.
Відтак Світлана Усик зачитала розпорядження голови РДА про відзначення почесними грамотами трудових колективів ВАТ «Вирівський кар’єр», ДП «Клесівське лісове господарство», СГПП «Случ», ТОВ «Західметал», «Габро», НВПП «Фантомаш», ПП «Ната», КП «Комбінат громадського харчування РСС», салону краси «Марго», ВАТ «Укртелеком», ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго», ДП «Сарненське лісове господарство», ТОВ ККНК «Технобуд», ЗВП «Таврида», диспетчерського центру внутрішніх міських автобусних перевезень пасажирів.
Начальник фінансового управління РДА Тетяна Коханевич поінформувала про виконання місцевих бюджетів району за минулий рік. До зведеного бюджету району надійшло 103,9 млн. грн., або на 19,3 млн. грн. більше, ніж за 2007 рік. Надходження платежів до державного бюджету становлять 46 млн. грн. і збільшились на 5,4 млн. грн. Власні доходи місцевих бюджетів зросли на 11 млн. грн. і становлять 43,4 млн. грн. До бюджетів усіх рівнів найбільше сплатили Сарненський і Клесівський лісгоспи, фірма «Журавлина», Клесівська філія ТОВ ККНК «Технобуд», ВАТ «Сарненський хлібозавод». Від діяльності цих підприємств у бюджет надійшло 16,2 млн. грн., або 15,2% загальних вливань по району.
До бюджету Пенсійного фонду за минулий рік надійшло власних коштів у сумі 104,5 млн. грн., що на 26,9 млн. грн., або на 34,7% більше, ніж у 2007. Завдання з надходження платежів виконано на 99,5%, що спричинило зменшення фонду оплати праці, який є базовим для нарахування страхових внесків. Найбільший ріст надходжень до рівня 2007 року забезпечили ТОВ ККНК «Технобуд», «Селищенський гранкар’єр», ДП «Клесівське лісове господарство», дистанція колії. Торік питома вага фінансування виплати пенсій і допомог за рахунок власних коштів становила 47,9% від суми всіх видатків. У цілому по району профінансували виплату пенсій і допомог на суму 218,1 млн. грн., що на 66,8 млн. грн. більше, ніж у відповідному періоді 2007-го. Розвиток усіх галузей господарського комплексу району дав можливість забезпечити ріст середньомісячної заробітної плати у 2008 році, що зросла порівняно з 2007-им на 33,7% і становить 1383,54 грн., й удвічі перевищила розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи (669 грн.)

Схожі матеріали

Чергове виїзне засідання колегії районної державної адміністрації відбулось на території Люхчанської сільської ради, до складу якої входять 5...
Минулого вівторка керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські...
Практичну частину виїзного засідання колегії РДА його учасники почали з огляду й ознайомлення з установами, що діють на території тутешньої сільради...
На нещодавньому засіданні колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб, відділів, управлінь РДА, районних установ, сіль-...
У районі проживає 165 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У 64 з них померли батьки, а в 101 дитини, принаймні, один із батьків, а...