Back to top

Із сесійної зали районної ради…

000048.jpg

Фото Георгія АЛЕКСАНДРОВИЧА.

Засідання позачергової тридцять третьої сесії районної ради відбулося позавчора. І хоч його скликання зумовила необхідність внесення змін до районного бюджету, найдискусійнішим питанням порядку денного було «Про запобігання поширенню грипу типу А/Н1N1 і гострих респіраторних захворювань серед населення».

На початку роботи сесії депутати підтримали запити до прокуратури району щодо дотримання норм законодавства у випадках відмови керівників дошкільних і загальноосвітніх закладів у прийнятті дітей через відсутність щеплень, а також щодо законності звільнення із займаної посади заступника директора з навчально-методичної роботи Степанської ЗОШ І-ІІІ ст. Райдержадміністрація, відповідно до прийнятого рішення райради, вивчатиме питання екологічної безпеки для життя громадян від функціонування на території с. Немовичі підприємства з виготовлення спеціальних гранул для опалення котлів. Серед непідтриманих більшістю депутатського корпусу лишились запити фракції БЮТ. Один з них стосувався питання, про яке йшлося на попередніх сесіях, а саме порушення будівельних норм при зведенні нової школи в с. Тинне. За словами представників фракції, на сьогоднішній день збудовані зовнішні та внутрішні стіни навчального закладу, встановлені перекриття між поверхами, укладена дерев’яна підлога, проведено електрифікацію, штукатурку, монтаж системи опалення, оздоблення стін гіпсокартоном. Разом з тим, не завершено перекриття даху, отож внаслідок вільного проникнення всередину приміщення атмосферних опадів, це спричинило часткове псування матеріалів. Представники БЮТ у такій черговості виконання будівельних робіт вбачають неефективне використання коштів, відповідно вимагали від контролюючих структур надати правову оцінку діям осіб, причетних до будівництва.
Інший запит фракції стосувався надання правової оцінки діям працівників РДА при прийнятті надзвичайною протиепідемічною комісією рішення № 5 від 4 листопада 2009 року, внаслідок якого працівники Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області заблокували в’їзд підприємців на територію КП «Ринок» і створили перешкоди в реалізації їхніх конституційних прав на здійснення підприємницької діяльності. У зв’язку з непідтримкою цих депутатських запитів бютівці висловили своє обурення діями фракції «Наша Україна», члени якої проігнорували голосування з цих важливих соціально-економічних питань.
Під час розгляду питання «Про запобігання поширенню грипу типу А/Н1N1 і гострих респіраторних захворювань серед населення» депутати заслухали представників райдержадміністрації та сан-епідемстанції. Як стало відомо з інформації доповідачів, Сарненщина посідає третє місце в області по захворюваності на грип і ГРЗ. Разом з тим, готуватися до можливої хвилі епідемії в районі почали ще з травня цього року, коли отримали від МОЗ України першу партію препарату Таміфлю та створили резервний запас медикаментів для забезпечення масового лікування хворих. У зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні, що виникла наприкінці жовтня, з 2 по 22 листопада ц.р. призупинено навчання в усіх навчальних закладах району, обмежено проведення масових заходів, видовищ, зібрань, введено масковий режим. Створено додаткові лікарські бригади на випадок масового захворювання на грип. З 31.10.2009 розпочав роботу медичний штаб координації заходів з протидії пандемії грипу А/Н1N1. Комісія з представників Сарненської МДПІ та відділу охорони здоров’я РДА провела перевірку аптечних закладів щодо виконання постанов Кабінету Міністрів України про встановлення граничного рівня цін на окремі лікарські засоби та вироби медичного призначення. Централізовано в район надійшло 1150 упаковок препарату Таміфлю та 15,5 тис. масок для медичних працівників закладів охорони здоров’я. Крім того, лікарям, які належать до групи ризику (контактують із хворими на грип і ГРЗ у період епідеміологічної кризи), придбали 35 упаковок препарату Лавомакс, що є профілактичним засобом. Нині чотири підприємства в районі працюють над пошиттям масок із марлі, що забезпечив за рахунок резервного фонду Уряд.
Серед питань до доповідачів найбільше критики звучало щодо доцільності закриття минулої суботи КП «Ринок». Нагадаємо, що відповідне рішення надзвичайної протиепідемічної комісії призвело до перекриття підприємцями, які торгують тут, автодороги Городище-Сарни-Старокостянтинів. За словами депутата Миколи Костецького, закриття ринку створило соціальну напругу як серед торговців, так і відвідувачів. Цікаво, але того дня чомусь працював малий продуктовий ринок, де, крім продуктів, продають також і промислову групу товарів, закуповувати які підприємці їздять й у Хмельницький, і Чернівці, і Тернопіль, інші міста України.
Головний державний санітарний лікар району Олександр Войнелович, аргументуючи доцільність закриття речового ринку, зробив наголос на тому, що сюди з’їжджаються торговці з усіх куточків України, а масові збори людей, які в серед-ньому становлять приблизно 5 тисяч осіб, є сприятливими для розповсюдження інфекцій. Натомість депутат Руслан Серпенінов, навівши приклад інших міст області, де ринки працюють, запропонував виконавчій владі задля уникнення в подальшому соці-альної напруги серед населення забезпечити підприємців, що торгують на ринку, та відвідувачів захисними марлевими масками. А ще працювати над забезпеченням ними аптек району в достатньому обсязі, контролювати дотримання маскового режиму в закладах, установах та організаціях району. Саме такі дії, на думку обранця громади, є захистом людей від епідемії.
Практично одностайно депутати райради підтримали рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2009 рік», яким затвердили збільшення додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у сумі 3647,4 тис. грн.; збільшення субвенції на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам і тимчасової державної допомоги дітям – 10174,0 тис. грн.; на надання пільг з послуг зв’язку та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 55,0 тис. грн. У цілому обсяг загального фонду ра-йонного бюджету на 2009 рік збільшено на 12060,2 тис. грн. Враховуючи розрахунки, подані головними розпорядниками коштів й органами місцевого самоврядування району, фінансування розподілили таким чином: на оплату праці працівників бюджетних установ району, у т.ч. проведення індексації грошових доходів – 2699,0 тис. грн. і розрахунків за енергоносії – 948,4 тис. грн.
Цей розподіл коштів у повному обсязі забезпечує потребу в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до вимог ст. 55 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», забезпечить виконання постанов Кабінету Міністрів у частині збільшення посадового окладу працівників апаратів сільських і селищних рад, підвищення заробітної плати бібліотекарям, не допустить виникнення кредиторської заборгованості з оплати праці й розрахунків за енергоносії по всіх бюджетних установах, що фінансуються з місцевих бюджетів району.
Відзначилась позачергова сесія районної ради й приємними моментами, серед яких було нагородження Почесною грамотою обласної ради стрільського сільського голови Ганни Геги. Вручаючи відзнаку, голова райради Микола Добриднік наголосив на її багатолітній і плідній роботі задля вирішення проблем громади Стрільська.

Петро КУЗНЕЦЬ.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Обравши секретаря ХХІІ позачергової сесії міської ради в особі Сергія Євтушка, депутати приступили до розгляду питань, вирішивши, що в лічильній...