Back to top

«Зменшилась рецидивна злочинність»

Точкою відліку в історії українських правоохоронців можна вважати день прийняття Верховною Радою України в 1990 році Закону «Про міліцію» - 20 грудня. Відтоді щоденно виходять на вулиці люди в сірій формі, щоб захистити від злочинних зазіхань наші життя, здоров’я та майно.
Не останнє місце в цій славній когорті займає колектив Сарненського райвідділу міліції.

З якими здобутками зустрічають професійне свято місцеві пінкертони, розповідає за-ступник начальника з кадрового забезпечення Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Віталій МАРИНІН.- Віталію Петровичу, що можете сказати про здобутки колег перед професійним святом?
- На щастя, рівень злочинності в районі по лінії скоєння таких злочинів: убивство, тяжкі тілесні ушкодження, зґвалтування, хуліганство, незаконне заволодіння автотранспортом, автоаварії – знизився. Натомість дещо зросла кількість крадіжок державного майна: якщо торік їх зареєстрували 23, то цьогоріч – 27. На 134% збільшилось число крадіжок особистих речей громадян – з 44 до 103.
Прикро, та на Сарненщині стало більше особливо тяжких злочинів - 6 проти 4 за відповідний період минулого року. До негативу зарахував би й те, що зменшився відсоток розкриття завдання тілесних ушкоджень, крадіжок державного (у т.ч. з торговельних об’єктів) та особистого майна громадян (з квартир, будинків), пограбувань, розбоїв. Нерозкритими залишаються два підпали.
Та все ж співробітники сектора карного розшуку за 11 місяців ц.р. особисто розкрили 117 злочинів загальнокримінальної спрямованості. Наприклад, упродовж тривалого часу в кафе «Візит» викрадали мобільні телефони відвідувачів, особливо у вечірній час, а надто в п’ятницю, коли спостерігалось велике скупчення молоді. Правоохоронцям вдалося вирахувати злодія та встановити його особу. Ним виявилася жителька райцентру Галина К., 1986 р.н. Молода клептоманка вчинила серію крадіжок. Отож її дії підпадають під ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України, що передбачає за такий злочин позбавлення волі строком від 3 до 5 років. Наразі слідство завершене, справа направлена на розгляд у Сарненський районний суд.
А ще сарненські міліціонери разом з рівненськими колегами затримали злочинне угрупування, яке здійснювало розбійні напади на території двох областей.
- «Районка» повідомляла про затримання групи, яка займалася розповсюдженням наркотиків. В якому стані ця справа зараз?
- Дійсно, вдалося виявити та затримати громадян, які на території Дубровицького, Сарненського, Костопільського районів займались незаконним збутом наркотичних речовин. Нині справа перебуває на розгляді в Рівненському обласному суді.
Якщо вже зайшла за це мова, скажу, що з початку року здійснили низку оперативно-профілактичних заходів, направлених на виявлення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів. Також мали за мету зупинити наркозлочинність у молодіжному середовищі, локалізувати канали розповсюдження наркозілля й осіб-постачальників. При цьому виявили та задокументували 28 випадків збуту та зберігання наркозасобів.
- Не меншої шкоди здоров’ю завдає хмільний трунок, виготовлений нерідко в антисанітарних умовах…
- Боротьбою з підпільними гуральнями займаються співробітники сектора ДІМ. Цьогоріч дільничні інспектори міліції виявили 178 випадків незаконного виготовлення та збуту самогону.
- Але ж не тільки цим займаються інспектори на дільницях?..
- Звісно. Приміром, застосовували додаткові заходи щодо посилення профілактичної роботи серед населення. Скажімо, розробили графіки, відповідно до яких проводили робочі зустрічі з представниками місцевої влади, сходи громадян, збори трудових колективів, на яких розглядали питання правоохоронної спрямованості. Відповідно рецидивна злочинність зменшилась на 33%. А тим часом на профілактичному обліку служби ДІМ перебувало 1707 осіб, із них 154 – з категорії раніше судимих, які підпадають під дію Закону України «Про адміністративний нагляд». Що стосується скоєння злочинів у стані сп’яніння, то воно залишилось на рівні минулого року.
- Певно, підлітки не завдають стільки клопотів?
- Боюсь, що навпаки. За 11 місяців ц.р. неповнолітні скоїли 35 злочинів. І це, незважаючи на роботу відділення кримінальної міліції в справах дітей щодо профілактики злочинності. За цей час провели 130 рейдів з метою виявити неповнолітніх, які ведуть аморальний спосіб життя, скоюють адміністративні правопорушення та злочини. 95 осіб, які не виконують обов’язки щодо належного виховання своїх дітей, притягнули до відповідальності, а також 70 неповнолітніх.
- Віталію Петровичу, стало традицією напередодні Дня міліції називати кращих правоохоронців.
- Наголошу, що цьогоріч управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області нагородить 21 працівника Сарненського райвідділу міліції нагрудними знаками «За відзнаку в службі», почесними грамотами та преміями. А в числі кращих – старший оперуповноважений карного розшуку Володимир Ільчук, оперуповноважений Андрій Мушкевич, старший дільничний інспектор міліції Юрій Яблонський, ДІМ Артур Свиридюк, старший слідчий Ігор Магрело, слідчий Руслан Абрамчук, старші інспектори режимно-секретного сектора Тетяна Подік, ВГІРФО – Вікторія Свирид й багато інших.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...