Опубліковано СН
Фото Василя Сосюка.
Засідання чергової тридцять четвертої сесії районної ради відбулось минулого понеділка. Розпочався робочий день депутатів із приємної події. Окремим з них голова райради Микола Добриднік з нагоди Дня місцевого самоврядування вручив почесні нагороди. Подяку та почесні грамоти обласної ради отримали Олексій Хомич, Микола Драганчук, Іван Тотовицький і Володимир Хомич. Крім того, грамотами районної ради відзначено Івана Царука, Руслана Серпенінова, Віктора Буйного, Зоре-слава Романіва, Богдана Лазарчука й інших.
Після цього обранці громади перейшли до розгляду питань порядку денного.
Уже традиційно вони є надзвичайно активними під час оголошення депутатських запитів, в яких ініціюють вирішення проблем регіону. Серед відповідей на раніше затверджені рішеннями райради запити розглянули: лист міськради щодо зобов’язання КП «Трудівник» встановити дорожній знак «В’їзд заборонено» при в’їзді на територію Сарненської ЦРЛ, що забезпечить вільний рух службового транспорту на територію лікарні; лист райдержадміністрації про тимчасову заборону експлуатації цеху з переробки відходів деревини в с. Немовичі по вул. Радянській, 74. Озвучили та затвердили відповідними рішеннями ради запити: Леоніда Твердого - щодо вирішення питання дотримання встановленого графіка руху рейсового автобуса АТП-15640 сполученням Сарни-Карасин-Сарни; Миколи Драганчука - про встановлення світлофора на перехресті доріг вул. Суворова-Я. Мудрого в м. Сарни; Богдана Лазарчука - про термінове забезпечення, відповідно до санітарних норм, теплового режиму в Степанській ЗОШ І-ІІІ ст. До слова, питання відсутності тепла в цій школі представники тамтешньої громади порушили нещодавно під час особистого прийому громадян за місцем проживання головою райради Миколою Добридніком, наслідком якого стало звернення до РДА не тільки щодо відновлення теплового режиму в навчальному закладі, а й надання висновків про доцільність заміни на території Степаня котелень філії «Сарнитеплосервіс» на блочно-модульні, порівняння затрат на теплопостачання до і після реконструкції. Проблеми з теплопостачанням нині мають і навчальні заклади міста Сарни, а саме спеціалізована ЗОШ І ст. № 5 і гімназія.
Рішенням «Про внесення змін до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду й орендні ставки на нерухоме майно спільної власності територіальних громад району» встановили розмір річної орендної плати в сумі 1 грн. за оренду нерухомого майна ра-йонним комунальним: бюджетним орга-нізаціям та установам, підприємствам, телерадіоорганізаціям, редакціям періодичних видань, а також депутатським фракціям, представленим у районній раді, місцевим організаціям Товариства Червоного Хреста України.
З метою реалізації державної політики у сфері реалізації охорони здоров’я населення, спрямованої на профілактику, діагностику та лікування хворих на цукровий діабет, запобігання та зниження рівня захворюваності, збільшення тривалості та поліпшення якості життя хворих, адаптації їх у суспільстві депутати затвердили районну комплексну програму «Про цукровий діабет» на 2010-2013 роки. Орієнтовний обсяг її фінансування становитиме 665 тис. грн. Відповідні кошти спрямовуватимуться на забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну, цуркознижувальними лікарськими засобами, комплектами глюкометрів й ін.
Заслухали депутати звіт про хід виконання районної програми репродуктивного здоров’я населення. За кошти, що були виділені з районного бюджету на виконання її заходів, а це 212,5 тис. грн. у 2008 та 120 тис. грн. за станом на грудень 2009 років, у пологове відділення Сарненської ЦРЛ придбали апарат штучної вентиляції легенів для новонароджених; за централізованими поставками отримали медичне обладнання – аспіратор електричний, реанімаційний набір багаторазового використання, інкубатор.
У питанні про хід виконання районної програми створення єдиної системи надання екстреної медичної допомоги на період до 2010 року депутатів проінформували, що за кошти, виділені з районного бюджету у 2008 році в сумі 32,6 тис. грн., закупили та використали медикаменти для відділення швидкої допомоги, на 8,6 тис. грн. придбали дере-в’яні та металеві милиці, 2 транспортабельні дошки та стільки ж лікарських сумок для медикаментів. За 11 місяців 2009 року 25,8 тис. грн. використали на медикаментозне забезпечення швидкої допомоги. Для лікарських амбулаторій загальної практики/сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів придбали: 2 фотоколориметра для лікарських амбулаторій сіл Любиковичі й Тутовичі, ваги дитячі у ФАП с. Білятичі, медінструментарій у ФАПи с. Костянтинівка та с. Вирка, стоматологічну установку для лікарської амбулаторії с. Корост, сухожарову шафу в лікарську амбулаторію с. Велике Вербче, холодильник у лікарську амбулаторію с. Стрільськ.
Окремим рішенням депутати райради зарахували субвенцію з державного бюджету, передбачену на здійснення виплат, визначених Законом України «Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту» педагогічним працівникам навчальних закладів», у межах зареєстрованої кредиторської заборгованості в сумі 365397,14 грн. в інші надходження районного бюджету. Внесли також зміни до нього.
На завершення сесія підтримала протокольні доручення, озвучені: Павлом Гольонком - про розробку райдержадміністрацією районної програми «Онкологія», яка дала б можливість хоча б частково профінансувати лікування людей, які лишаються наодинці зі страшною хворобою; Віктором Буйним - про передбачення при плануванні районного бюджету на 2010 рік коштів на придбання лінолеуму для публічно-шкільної бібліотеки смт. Клесів; Миколою Драганчуком - про вирішення проблеми щодо бродячих собак на території ра-йону, у тому числі – школи-інтернату № 1 с. Чудель.
Коментарі
Гість replied on Постійне посилання
Богдана
Богдана Лазарчука гнати треба в шию за те що він доводить до ручки профспілкове майно