Back to top

За одвічними законами милосердя

Живемо нині в досить складний час, але найтяжче, безперечно, людям похилого віку: одиноким, хворим, безпомічним. Так уже склалася на старість їх похмура доля, що лише завдяки медсестрам милосердя виживає ця категорія населення. Про діяльність червонохрестівців розповідає голова районної організації Товариства Любов АВРАМЧУК.

- Любове Володимирівно, скажіть найперше, яку кількість людей обслуговують сестри милосердя?

- Дев’ять сестер милосердя минулого року побували в майже сімсот чоловік, а потребують допомоги півтори тисячі стареньких, з них 124 прикуті тяжкою недугою до ліжка. Одна патронажна медсестра за день відвідує понад 7 громадян. Торік підлеглі мали 482 стаціонари на дому, що майже на півтора десятка більше, ніж у 2008-ому. Вони ж працюють над поповненням банку одягу, звідки надають його нужденним. Що й говорити, є в місті чимало одиноких хворих, які, доживши до старості, не можуть обійтися без сторонньої допомоги. І єдина радість в їх житті – зустріч з людьми, які їм допомагають. Вони і втішать, і зроблять укол, перев’язку…

- А з ким тісно співпрацюєте?

- Спільно з волонтерами: лікарями Ганною Романюк, Марією Файфурою, Інною Дубенчук, Людмилою Шах, Тамарою Боровик, Марією Юрчик й іншими. Щиро вдячна за допомогу головному лікарю ЦРЛ Степану Мартиновичу, його заступнику з поліклінічної роботи Світлані Сацик за розуміння проблем. Вони ніколи не відмовляють, навпаки - знаходять час і поспішають на виклики до хворих. Зрозуміло, що будуємо свою роботу в тісній взаємодії з відділами райдерж-адміністрації, координаційним територіальним центром соці-ального обслуговування малозабезпечених верств населення. Як член комісій, що створені та діють при РДА, зокрема надзвичайної протиепідемічної, з реалі-зації програми «Ветеран» і виконання національної програми «Боротьба з туберкульозом», боротьби проти насильства в сім’ї, доводжу до відома колективу нагальні проблеми, які намагаємося спільно розв’язати. Заходи з реалізації програм «Діти вулиці» та «Діти України» виконуємо разом з відділами сім’ї та молоді й освіти РДА. Налагодили тісну співпрацю з релі-гійними конфесіями. Допомагає керівник місії «Братерство без кордонів» Володимир Хомич одягом, взуттям.

- Розумію, нелегко заводити мову про таку болючу для Товариства проблему як кошти. Та все ж, як вдається не лише виживати, але й підтримувати людей, які конче цього потребують?

- Так, це справжній головний біль. Своїх коштів не маємо, виручають членські внески. І причина цьому дуже проста: довгий час вважалося, що в нас немає ні бідних, ні знедолених, ні інвалідів, які потребують співпереживання, милосердя, турботи, уваги. Нині це визнаємо офіційно. Але в інших країнах ця служба утримується на добровільні пожертвування, а в нас… От і змушені, щоб допомагати іншим, просити, не побоюся цього слова, милостині в бізнесменів, підприємців, керівників. Повірте, достукатися до людської совісті, порядності, гуманності нині нелегко.

- Можливо, саме таким людям і варто було б нагадати про благородність місії Товариства Червоного Хреста? Адже вона полягає не лише в тому, щоб «нагодувати голодних» чи «перев’язати поранених»…

- Так, ми покликані повернути людям у першу чергу їх гідність. Тобто дати зрозуміти всім верствам населення, особливо хворим, немічним, інвалідам, одиноким, що їх оточують зовсім не байдужі до біди люди, які співчувають і при першій же потребі можуть і готові прийти на допомогу. Проте, незважаючи на цю складну проблему, провели чимало благодійних акцій, на які відгукнулися люди доброї волі – Олександр Макарицький, Богдан Біжик, Володимир Городнюк, Віктор Добринський. А під час місячника «Милосердя» на звернення РО ТЧХ відгукнулось ЗВП «Таврида». А ще гімназисти влаштували збір іграшок, книжок для вихованців Чудельської школи-інтернату. До Міжнародного дня інвалідів під егідою районної організації учні міських шкіл № 3 та № 6 організували ярмарки, за виручені кошти придбали продукти харчування для дітей-інвалідів.
Волонтери Ірина Панасюк, Ольга Дударик, Денис Карпов брали участь у проведенні тематичної дискотеки в кафе «Візит», а Людмила Жуковська розповсюджувала маски. Одно слово, кожен співвітчизник повинен бути завжди готовим виконати свій громадянський обов’язок – приєднатися до добрих починань, проявити увагу, доброту та любов до нужденних, не залишити їх наодинці з бідою. До речі, приємно схвилювали відвідини Дмитра Параниці, який нині мешкає в Норвегії. Приїхав у гості до матері й не сидить, як кажуть, склавши руки, а перейнявся проблемами червонохрестівців (його дружина-норвежка працює в ТЧХ). От якби такими співчутливими були й наші земляки, наскільки посвітлішали б будні стареньких немічних!

Раїса Бричкова.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...