Back to top

Влада і громада – партнери?

000151.jpg

Фото Василя Сосюка.

Підсумкові громадські слухання відбулися минулої п’ятниці в міському Будинку культури «Залізничник».

Спочатку присутні переглянули відзнятий торік відеофільм про Сарни, згадали героїчну історію та плідне сьогодення: здобутки в економічному, суспільному, спортивному, культурному та духовному житті. Відтак керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно поінформував, що згідно зі статтями 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та 21 Статуту територіальної громади міста міський голова не рідше одного разу в рік звітує перед громадою про роботу виконавчого комітету міської ради з виконання Програми соціально-економічного й культурного розвитку міста у 2009-ому й інформує про перспективи розвитку на 2010-2015 роки. Отож у колективах восьми підприємств, установ, організацій райцентру цей діалог уже відбувся, а нинішнє зібрання є підсумковим, тож, крім громадськості, на нього запросили членів міськвиконкому, депутатів міської ради, керівників відділів райдержадміністрації, співробітників райвідділу міліції, очільників релігійних конфесій.
- Один у полі не воїн, - такими промовистими словами розпочав свій виступ міський голова Леонтій Ніколайчук. – Маю команду професіоналів, кожен з яких з відповідальніс-тю виконує свою роботу.
За допомогою діарам, що з’явилися на екрані, міський голова розповів про наповнюваність загального фонду, основні складові якого – єдиний і прибутковий податки, дотація вирівнювання з державного бюджету, плата за землю. Тим часом левову частку його видатків – 66,57% - спрямовують на утримання дошкільних навчальних закладів міста. А загалом перший кошик загального фонду міського бюджету використовують на виконання делегованих повноважень, другий – на благоустрій. Торік, приміром, затратили 1152 тис. грн. Ще виділили кошти на реконструкцію та будівництво нових ліній вуличного освітлення протяжністю 4,5 км. Нині ос-вітленими є 37 км вулиць. Проблемним залишається вивезення твердих побутових відходів, кількість яких з кожним роком збільшується на 2 тонни.
Формування спеціального фонду міського бюджету, поінформував Леонтій Ніколайчук, відбувається за рахунок надходжень від продажу земельних ділянок, комунального майна, податку з власників транспортних засобів. Видатки спеціального фонду спрямували на утримання вулично-шляхового господарства: проведення ямкового та поточного ремонтів вулиць, що не мають твердого покриття, встановлення засобів регулювання – адже кількість автомобілів у місті зросла до 10 тисяч, отож не дивно, що дороги повсякчас потребують ремонту.
Бюджет розвитку міста планували наповнити за рахунок продажу земельних ділянок, проте вплив світової фінансової кризи знизив зацікавленість потен-ційних інвесторів. Та все ж, незважаючи на його невиконання, відновили системи водовідведення з вулиць Фрунзе, Кузнецова, Леонтовича, Космонавтів, Драгоманова, Короленка, перекрили дахи деяких багатоквартирних будинків, завдяки чому вони не зазнали руйнування цієї суворої зими. Позаяк кошти на реконструкцію вул. Бєлгородської виділили з обласного бюджету, вдалося заощадити, щоб заасфальтувати вул. Лисенка. А цьогоріч заплановано реконструювати частину вул. Миру.
Щоб громада була партнером влади, резюмував міський голова, крім критики, потрібні підказки, поради й поділився планами на майбутнє. Це, у першу чергу, вживання заходів проти підтоплення будинків, облаштування вуличного освітлення, виготовлення проекту централізованого водовідведення, реконструкція двох вулиць у рік, будівництво автономних котелень біля ДНЗ, капітальний їх ремонт із застосуванням енергозберігаючих технологій, ліквідація аварійних дерев, висадження щорічно тисячі дерев і кущів, встановлення 300 контейнерів для сміття, придбання 3 сміттєвозів, облаштування ігрових дитячих майданчиків, будівництво (за державної підтримки) басейну.
Завершив насичену й змістовну доповідь Леонтій Ніколайчук приємною звісткою про те, що до ювілею міста всі райони на звернення облдержадміністрації виділять кошти, які використають на облагородження зовнішнього вигляду багатоквартирних будинків, уже й проекти виготовили. А демонстрація на екрані оновлених будівель викликала жвавий інтерес присутніх.
Відтак розгорілися бурхливі дебати. Володимир Маренко обурювався діями будівельників, які в несприятливі погодні умови асфальтували вул. Бєлгородську. Міський голова пригадав епопею з реконструкцією вул. Пушкіна, що затяглася «завдяки» оскарженню тендеру, а державні кошти мали освоїти до кінця року. Схожа ситуація і цьогоріч: кошти спрямовані з обласного бюджету, а тендер проводило управління капітального будівництва. Воно й надало гарантійні листи, згідно з якими береться відремонтувати все, що потім буде пошкоджене.
Анатолій Рудковський цікавився, чи має право фірма «РІФ» будувати АЗС на вул. Ковельській. Леонтій Ніколайчук пояснив, що орга-нізація викупила два будинки на цій вулиці, подала заяву. Однак для вирішення цього питання потрібно провести громадські слухання.
Віталій Онанко запитав, чому підвищився тариф на вивезення побутового сміття. Міський голова розповів, що у 2002 р. підприємство «Комунгосп», яке налічувало 180 чоловік, реформували в КП «Екосервіс», який займається водовідведенням, і КП «Трудівник», що відповідає за санітарний стан міста. Це спричинило суперечки, скарги громадян. Отож на нещодавньому засіданні міськвиконкому вирішили повернути функцію вивезення побутових відходів КП «Житлосервіс», а тарифи на їх послуги будуть погоджені з ціновою інспекцією.
Антон Василець клопотав про виділення з міського бюджету коштів на розроблення Анатолієм Сінозацьким установки для переробки побутових відходів. На жаль, відповів мер, бюджетний кодекс України забороняє фінансувати проекти приватних структур.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Обравши секретаря ХХІІ позачергової сесії міської ради в особі Сергія Євтушка, депутати приступили до розгляду питань, вирішивши, що в лічильній...