Back to top

Самогоноварінню й травматизму на дорогах - ні

Нещодавно в райдержадміністрації відбулось засідання координаційної ради із забезпечення законності та правопорядку.

Профілактика пияцтва серед населення, виявлення та притягнення до відповідальності осіб, які займаються виготовленням і збутом алкоголю власного виробництва, – так звучало перше питання порядку денного.
Пишним цвітом буяє в Україні алкоголізм. Зловживання спиртними напоями часто є причиною смерті різних за віком людей, бо породжує такі тяжкі хвороби, як цироз печінки, панкреатит, рак. При систематичному вживанні алкоголю погіршується як стан здоров’я споживача, так і продуктивність праці, що часто є причиною суперечок з керівництвом, рідними. На теренах району придбати спиртні напої можна не тільки в закладах торгівлі, адже є особи, які захоплюються самогоноварінням. І, як зазначив голова РДА Анатолій Остапчук, наслідки виготовлення та збуту оковитої в кустарних умовах набувають загрозливого стану. Адже часто громадяни, які перебувають в алкогольному сп’янінні, втрачають почуття відповідальності за свої вчинки. А відтак вдаються до антиморальних дій, зокрема влаштовують скандали, вчиняють крадіжки, навмисно наносять шкоду чужому майну, за що їх притягують до адміністративної чи кримінальної відповідальності. Прикро, що спиртовмісними напоями захоплюються й діти. Очевидно, що проблем із доступом до нього не мають, бо якщо, скажімо, в торгових закладах їм відмовляються продавати горілчані вироби, то на «точках» без жодних перешкод можуть придбати самогон. Здебільшого їх штовхає на це власна цікавість, бажання бути дорослим. Прикро, коли підлітки вживають спиртні напої, через те, що так «модно». Це свідчить про зорієнтованість на не зовсім правильні цінності.
Є батьки, які потрапивши в тенета зеленого змія, зводять своє життя нанівець, чим морально травмують дітей. Тим паче атмосфера, в якій ті зростають, часто залишає відбиток на подальшому самостійному житті. І найбільш ганебно, що заради чарки неякісного самогону пияки виносять з дому картоплю, зернові, постіль, речі повсякденного вжитку. Спостерігати за цим надто боляче, бо, очевидно, що їх сини й доньки не знають справжнього родинного щастя, коли за святковим столом збирається вся сім’я й щиро вітає з днем народження чи іншим святом.
Тому й не можемо бути бездіяльними в боротьбі з особами, які незаконним шляхом виготовляють спиртні напої. Про те, як працюють над цією проблемою правоохоронці, повідомила виконуюча обов’язки помічника начальника Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області по взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації Наталія Кирковська. Вона зауважила, що працівники міліції проводять активну профілактичну роботу з особами, які виготовляють і розпивають спиртні напої. І судячи з поданої інформації, чисельність таких порушень зменшується. Скажімо, якщо на даний період минулого року до відповідальності за виготовлення в кустарних умовах сурогату притягнули 178 громадян, то цьогоріч на 5 менше. Натомість спостерігається стрімкий ріст осіб, які розпивають спиртні напої в громадських місцях і з’являються там у п’яному стані. Минулого року їх виявили 701, тоді як цьогоріч чисельність зросла до 1086. Найбільше таких порушень у місті Сарни (752), селищах Степань (72), Клесів (60). А незаконне виготовлення оковитої переважає в сільській місцевості. Зокрема складено 22 протоколи в Карпилівці, Люхчі - 21, Клесові - 15, Степані - 14, Стрільську - 11.
Заступник голови РДА Інна Наумович акцентувала увагу на подачі сільськими головами недостовірної інформації щодо фактичної наявності на території рад об’єктів самогоноваріння. Кожен знає, скільки насправді є таких точок, але, вочевидь, закриває на це очі.
Тішить те, що окремі сільські голови успішно борються з набридливими самогонниками. Спершу спільно із дільничним інспектором навідуються до осель цих громадян, запрошують їх на сесію сільської ради чи засідання виконкому, де проводять бесіду, після якої більшість з них не повертаються до ганебної звички. А якщо хтось все-таки насмілюється на повторний крок, з ними укотре розмовляють. І, як свідчить практика, це хороший спосіб викорінити цю пагубну діяльність. Мабуть, до таких дій варто вдаватися всім очільникам громад, аби розбудити совість недобросовісних громадян. Ретельної перевірки потребують також торгові заклади, де немає ліцензії на продаж спиртних напоїв, та попри заборону там торгують алкоголем «з-під прилавка».
Про безпеку дорожнього руху на території міста та Сарненського району в зимовий період 2010-2011 років доповіли заступник голови РДА Сергій Потапович і міський голова Сергій Євтушок. Забезпечення належного руху взимку є прямим обов’язком підприємств, з якими органи місцевого самоврядування укладають договори. Для цього в них у наявності є 29 одиниць спеціальної техніки: автогрейдери, навантажувачі, трактори, бульдозери й ін. Та незважаючи на стрімке погіршення погоди, лише 4 сільські ради, а саме: Любиковицька, Клесівська, Селищенська та Вирівська уклали угоди на виконання снігоочисних і протиожеледних заходів на автодорогах. Неприємним є і той факт, що не завжди працівники дорожніх служб виконують добросовісно свої обов’язки. Та коли після відлиги вулиці міста й тротуари перетворюються на ковзанку, нехтувати ними не можна. Адже часто таке ставлення до роботи може коштувати людям зламаної руки, ноги, а то й життя. Тим паче, що в районі вже фіксували такі випадки. Варто згадати, що про безпеку руху в зимовий період зобов’язані думати й приватні підприємці, які володіють торговими закладами. Довкола них, зокрема у 20-метровій зоні, необхідно очищати лід і сніг, аби покупці могли впевнено добиратись до магазину.
Про хід виконання протоколу від 27 вересня ц.р. спільного засідання координаційних рад із забезпечення законості та правопорядку, з питань реалізації державної політики стосовно сім’ї, жінок, дітей і молоді, районної комісії з питань захисту прав дитини першою доповідала начальник служби у справах дітей РДА Іванна Шевчук. Вона зауважила, що своєчасне виявлення дітей, які залишилися без піклування батьків або опинилися в складних життєвих ситуаціях, а тому потребують влаштування в заклади соціального захисту, є надзвичайно важливим завданням служби. За станом на 14 грудня ц.р., на первинний облік поставили 23 дитини, 20 з них упродовж року надали статус дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Аби якнайшвидше виявляти таких хлопчиків і дівчаток, налагодили співпрацю між службою та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, відділом освіти РДА. Саме завдяки їй за рік не зафіксували жодної малюкової смерті, спричиненої бездоглядністю батьків. Суттєвою проблемою є часті пропуски без поважних причин занять у школах. Та найгірше, що є батьки, які покривають небажання дітей ходити на уроки, мовляв не відвідує у зв’язку з сімейними обставинами. Іванна Вікторівна акцентувала увагу також на профілактичній роботі, яку проводять з підлітками в закладах освіти, де ознайомлюють із нормами чинного законодавства, інформують про адміністративну та кримінальну відповідальність.
Оперуповноважений відділення кримінальної міліції у справах дітей Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Оксана Антоніч розповіла, що з метою профілактики злочинності в підлітковому та молодіжному середовищі працівники правоохоронних органів теж проводять оперативно-профілактичні заходи. Проте досі нагальною залишається проблема вживання неповнолітніми алкогольних напоїв. Аби вирішити її, здійснюють виїзні рейди в торговельні та розважальні заклади, де виявляють працівників, які реалізовують особам до 18 років алкоголь. У результаті таких заходів до адміністративної відповідальності притягнули 19 осіб. За появу в громадських місцях у нетверезому стані затримали 60 неповнолітніх, 28 відповіли перед законом за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння, 42 притягнули за куріння.
Начальник відділу освіти РДА Людмила Макриця розповіла про розроблені заходи з усунення злочинних дій серед юні. Зокрема педагоги, які є учасниками громадського формування «Районна варта», організовують чергування в закладах торгівлі, культури у вечірній час у вихідні та святкові дні. Крім того, дітей, які схильні до вчинення злочинів і правопорушень, активно залучають до гурткової, спортивно-секційної та іншої позакласної роботи. За станом на 1 грудня ц.р. такими заняттями охопили 131 учня. До того ж, у закладах освіти організовують виховні години, тематичні вечори відпочинку, конкурси й інші заходи, де навчають, як не стати заручником алкоголю, наркотиків, тютюнопаління, пропагують здоровий спосіб життя.
Марія КРАВЧУК.

Схожі матеріали

Чергове виїзне засідання колегії районної державної адміністрації відбулось на території Люхчанської сільської ради, до складу якої входять 5...
Минулого вівторка керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські...
Практичну частину виїзного засідання колегії РДА його учасники почали з огляду й ознайомлення з установами, що діють на території тутешньої сільради...
На нещодавньому засіданні колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб, відділів, управлінь РДА, районних установ, сіль-...
У районі проживає 165 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У 64 з них померли батьки, а в 101 дитини, принаймні, один із батьків, а...