Опубліковано Світлана Ляшко
Автор фото Василь Сосюк.
Хлібом-сіллю зустріли сарненці обранців Березнівської районної ради, які провели на території нашого району виїзний день депутата.
Делегацію з Березного, яку очолювали голови районної ради та райдержадміністрації Віталій Лашта та Ігор Мельник, щиро вітали очільники Сарненщини – голова районної ради Микола Драганчук і голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук. А відбулася зустріч на території вищого професійного училища № 22. Микола Драганчук ознайомив колег із планом дня, назвав об’єкти, які відвідають.
- Перебуваючи весною на Березнівщині з таким же візитом, - сказав Анатолій Остапчук, - побачили багато гарних об’єктів, почерпнули чимало нового, корисного для себе. Сподіваюсь, що й для вас поїздка на Сарненщину буде продуктивною.
З гордістю розповів про навчальний заклад, який першим приймав гостей. Тож директор ВПУ-22 Володимир Городнюк, як господар, запросив усіх у навчальні лабораторії. А показати тут і справді є що. Володимир Павлович, зауваживши, що для повного ознайомлення із училищем, його матеріально-технічною базою часу виділили обмаль, провів у саме серце закладу: навчально-практичні будівельні центри відомих німецьких фірм КНАУФ і Хенкель Баутехнік, які готують висококваліфікованих робітників. Учні та випускники неодноразово примножували славу одного з найкращих навчальних закладів України перемогами в змаганнях різного рівня.
Внесли нотки урочистості й гарного настрою в хід зустрічі юні барабанщиці загальноосвітньої школи ІІ ступеня – економіко-правового ліцею «Лідер». Це один із закладів нового типу на Сарненщині, де ініціативні творчі педагоги, яких очолює невтомний ентузіаст, справжній керівник Тамара Колоїз, за підтримки влади району, батьків, змогли разом створити для учнів прекрасні умови для навчання та проживання. Тож гості з Березного залюбки пройшлися коридорами учнівського гуртожитку, заглянули й у кімнати. А от у спортзалі ліцею їм довелося ще й помірятися силами із сарненськими колегами у волейбольній грі.
Що й казати, матч вдався на славу. Суперники були сильними. Та, як кажуть, дома й стіни допомагають. Тож господарі не залишили гостям жодного шансу на перемогу, хоча вони змагалися достойно. Вийшли з ситуації дуже просто: кубки (тільки різного кольору) отримали обидві команди, а медалі – гравці сарненської. Продовжуючи знайомити березнівську делегацію із спортивною Сарненщиною, показали новий тенісний корт, збудований ТзОВ «Північ Центр» за сучасними технологіями в рамках підготовки до Євро-2012. Хоча весь комплекс (із роздягальнями, кафе, фонтаном) ще не готовий, та масштаб будівництва вражає. Ігор Голяка, директор товариства, розповів, що уже зараз на тенісному корті за помірними цінами проходять заняття. Є й тренер, якого запросили з Рівного. У планах – залучити до спорту якомога більше молоді. Для дітей соціально-незахищених верств населення уроки тенісу будуть безкоштовними, наголосив Ігор Віталійович.
Оцінили березнівські гості й масштаб виробництва нерудних копалин ТОВ «Технобуд», що в Клесові, де їх зустрів Клесівський селищний голова Віктор Буйний, а директор з організаційних питань і зв’язків з громадськістю підприємства Олександр Ковальчук розповів про особливості технологічного процесу з видобутку, обробки каменю, перспективи виробництва. Піднялися на вершину кар’єру, де з висоти понад 100 м споглядали на величну картину, що розгорнулась внизу, де снували величезні вантажні автомобілі, що здавались іграшковими. Олександр Володимирович розповів, що отримали нову ліцензію на розширення площі видобутку каменю. Нині ж на підприємстві працюють 500 чоловік, задіяні тут мешканці не тільки Клесова, а й інших населених пунктів, фахівці мають достойну заробітну платню. Персонал навчають як в Україні, так і за кордоном, велику увагу приділяють безпеці виробництва. Молодий фахівець детально відповів на всі запитання гостей.
У Клесові березнівська делегація відвідала також дендропарк на території ДП «Клесівське лісове господарство». Створив його майстер з озеленення, відмінник лісового господарства, почесний лісівник України, заслужений лісівник і заслужений природоохоронець України, який уже понад 50 років трудиться в лісовому господарстві Рівненщини, автор книги «Земна архітектура рівненського Полісся» Олексій Ворон. Не можна відірвати очей від краси зелених насаджень, перетворених умілими руками Олексія Федоровича на різноманітні унікальні фігурки... Про кожну з них може розповідати годинами. Адже добре знає породи й властивості висаджених тут кущів і вічнозелених дерев. Розповідав про створений казковий куточок, ніби гортав посібник, розбавляючи цікавими фактами та випадками з життя. А ще повідав, що стриже живоплотів довжиною майже 3 кілометри. І вони, як переконались, не класично рівні, а зверху прикрашені такими ж вічнозеленими кулями, пірамідами, циліндрами й келихами. У живоплотах вистриг до двох десятків «диванів», є арки, зелені скульптури. Ще там є клумби, газони, альтанки, озерця… Сюди полюбляють приїжджати молодята. Того дня побачили тут не одну щасливу пару.
Не менш красивим і привабливим для любителів відпочинку на природі є й урочище «Залив», що на території МГ «Поліське». Його директор, депутат районної ради Олександр Юркевич ознайомив гостей з Березного з господарством, де вирощують диких качок і кабанів. Запросив оглянути затишні, зручні для відпочинку будинки.
Підсумовуючи зустріч, депутати обох рад поділились враженнями, адже, як зауважили, в кожного району є багато добрих напрацювань, що можна запозичити. І голови районних рад Віталій Лашта та Микола Драганчук, і керівники районів Ігор Мельник та Анатолій Остапчук наголосили, що зустрічі в такому дружньому форматі необхідні для обміну досвідом, що знадобиться в подальшому розвитку краю. Крім того, Віталій Лашта з колегами приїхали на Сарненщину з подарунками, а ще привезли альбом зі світлинами про поїздку сарненської делегації на щедру Березнівську землю.