Back to top

І бюджет, і програми – для соціально-економічного та культурного розвитку міста

Автор фото Василь Сосюк.

Позачергова сесія міської ради, на якій (були присутні 34 з 36 депутатів) розглянули понад 20 питань, видалась важкою та напруженою.

Після привітання Сергія Кисельова й Олександра Ратича, головного спеціаліста міськвиконкому Оксани Савіної з днями народження міський голова Сергій Євтушок розпочав засідання. Сергій Миколайович озвучив заяви приватного підприємця Любові Хомяк, асоціації підприємців Сарненщини (Копищик і Ляшкевич), страхової компанії ТАС про встановлення фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців. Депутати заслухали керівників служб таксі й після обговорення прийняли рішення затвердити відповідно суми (200, 140 і 100 гривень). Зачитав звернення групи «Наше місто», до якої надійшла колективна заява 27 мешканців про критичний незадовільний стан окремих доріг та їх обслуговування, депутатський запит Валерія Куликова до в.о. головного редактора районної газети «Сарненські новини» Світлани Ляшко щодо інформації про розміщення матеріалів політичних партій і квитанцій за проплату використаних площ. Депутат Віктор Кузьмич звернувся з усним запитом до секретаря міської ради щодо друку необхідних матеріалів, що розглядають на сесії, відповідним шрифтом, директора Сарненського педколеджу Петра Горкуненка - про переміщення майстерні з ремонту взуття «Чобіток» і пропозицією заслухати на засіданні виконавчого комітету приватного підприємця Краська з подальшим інформуванням обранців міста.
Заступник міського голови з питань бюджету та фінансів Ярослав Яковчук повідомив про внесені зміни Міністерства фінансів до бюджетної класифікації і, відповідно, до міського бюджету. Скажімо, якщо сума обсягу видатків загального фонду бюджету – 18 мільйонів 144 тисячі, то на розвиток дошкільної освіти витратять 147 тисяч 510 гривень. А взагалі в бюджеті міста на 2012 рік передбачені видатки на утримання дошкільних закладів міста в сумі 12 мільйонів 92 тисячі 371 гривня. Не залишаться поза увагою влади харчування дошкільнят, установи культури, що фінансуються з міського бюджету, післядипломна освіта, благоустрій міста, підлітковий клуб «Юність», ФСК «Повір у себе» й інші установи та організації. Доповідач відповів на всі запитання, які ставили найактивніші депутати Анатолій Рудковський і Віктор Кузьмич. Міський бюджет, який депутати детально опрацювали на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління міською комунальною власністю, з її рекомендаціями на сесії майже одноголосно (1 утримався) затвердили.
Хочу зупинитись і на затвердженій Програмі соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2012-ий, яку представила перший заступник міського голови Світлана Усик. Зауважу, що складовою частиною її є цільові довгострокові та річні, в яких конкретизовані заходи й об’єми робіт з пріоритетних напрямків розвитку міста. Світлана Борисівна розповіла про проведені роботи в галузях благоустрою міста, житлово-комунального та ресторанного господарств, будівництва, торгівлі, побутового обслуговування та транспортного забезпечення, соціальної та молодіжної політики, освіти, культури, земельних відносин. Не обминула розвиток партнерства, співпрацю з громадськими організаціями та міжнародними благодійними фондами. Повідомила про основні завдання й напрямки роботи кожної галузі. Так, у 2012-ому буде проведено повний аналіз використання земельних ділянок суб’єктами господарювання, а відповідно визначення меж прибудинкових територій у зонах житлової забудови. Це дасть можливість визначити резервні території міста для будівництва та продажу (оренди) для найприбутковіших сфер діяльності. Серед них торговельна, транспортна й капітальне будівництво.
Міські обранці затвердили ще 10 цільових програм, які схвалили попередньо на своєму засіданні члени міськвиконкому й обговорили депутати на засіданнях постійних комісій. Наприклад, виконання Програми забезпечення містобудівною документацією територіальної громади міста налагодить дієвий контроль за дотриманням чинних законодавчих і нормативних актів у сфері містобудування. Крім того, дозволить регулювати забудови та використовувати території міста з урахуванням державних, громадських і приватних інтересів.
На сесії затвердили структуру й чисельність (26, 75 штатних одиниць) апарату міської ради та її виконавчого комітету. Змінили назву відділу інвестицій і розвитку території на юридичного забезпечення та розвитку території. Розглянули умови оплати праці міського голови, його заступників і секретаря ради. З метою упорядкування закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти внесли зміни до рішення міської ради та ввели в склад комітету з конкурсних торгів головного спеціаліста з питань громадських закупівель Оксану Скуловець. Затвердили порядок відрахування у 2012-ому міськими комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до загального фонду міського бюджету частини чистого прибутку (доходу). Згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку його розмір становитиме 15 відсотків. На сесії депутати визнали таким, що втратило чинність, рішення міської ради про звільнення від сплати державного мита. Крім того, розглянувши звернення дирекції Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, внесли зміни в назву навчального закладу, виключивши з неї слова (згідно зі статутом) «Сарненської районної ради Рівненської області», про що інформував начальник юридичного забезпечення та розвитку території Іван Назарець. А секретар ради Ігор М’якишев – про виконання плану роботи міської ради у 2011-ому та затвердження на І півріччя 2012-го. Ознайомив присутніх із планом діяльності з підготовки проектів регуляторних актів у нинішньому році.
Заступник міського голови з питань ЖКГ, будівництва, інвестицій і розвитку території Руслан Серпенінов зупинився на змінах, внесених до міської програми «Світле місто» на 2012-2013 рр., й інформував ще про шість, які депутати затвердили. Так, серед головних проблем і тенденцій розвитку житлово-комунального господарства викликає занепокоєння утримання внутрішньобудинкового газового обладнання. Потребує покращання якість надання послуг споживачам з утримання будинків і прибудинкових територій. Незадовільним залишається технічний стан мереж (систем) водовідведення. Необхідно також збільшити обсяг робіт з оновлення основних фондів енергозабезпечення. Альтернативним варіантом утримання та експлуатації житла, зазначив Руслан Серпенінов, є формування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Міські обранці надали згоду на прийняття житлових будинків по вулицях Шкільна, 127 і Залізнична, 10а в комунальну власність територіальної громади міста безоплатно.
Розглянули на сесії низку звернень громад із земельних питань. Лише на розроблення технічних документацій із землеустрою (складання державних актів на право власності (присадибні ділянки), ведення особистого підсобного господарства, індивідуального садівництва дозвіл отримали 19 громадян.
У «Різному» міський голова Сергій Євтушок подякував за роботу директору КП «Екосервіс» Ніні Шапірко від свого імені та депутатського корпусу. Повідомив про придбання КамАЗу для підприємства за рахунок коштів природоохоронного фонду та поділився планами на майбутнє. Насамкінець Сергій Миколайович запросив усіх присутніх взяти участь у традиційному зимовому купанні на свято Йордана (Водохреща) на Гребному каналі.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Обравши секретаря ХХІІ позачергової сесії міської ради в особі Сергія Євтушка, депутати приступили до розгляду питань, вирішивши, що в лічильній...