Back to top

Геннадій Мороченець отримав відзнаку Президента України

Автор фото Василь Сосюк.

З молодих літ його характер формувався на Сарненському заводі мостових технологічних конструкцій, куди прийшов працювати у 1981 році, ще не маючи й сімнадцяти від роду.

Скуштувавши після закінчення школи дорослих заробітків, і до сьогодні не з книг, а з власного досвіду, добре знає, що криється за словом трудодень. Згодом друзі проводжали в армію й пишалися, що їхній товариш служить у Ленінградському військовому окрузі протиповітряної оборони.
Так склалася доля (й було його бажання), що для юнака на довгі роки пристанню став завод, куди повернувся після виконання священного чоловічого обов’язку й продовжив працювати електрогазозварником. Одночасно навчався в столичному технікумі, де здобув спеціальність «Монтаж і ремонт промислового обладнання». В його власній родині дружина Наталія - педагог, працює в Сарненському НВК «Школа-колегіум» імені Т.Г. Шевченка. З нею виховали й дали освіту двом донечкам. Старша Олена вже закінчила інтернатуру Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, а Наталка навчається на 3-му курсі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Обидві – за державні кошти. Геннадій Петрович вважає свою професію не менше престижною. Головне, каже, аби людина була на своєму місці. І неважливо, токар, столяр, чи лікар. Тоді все буде гаразд. Чітко сформовані погляди і позиція визначаються для нього трьома основними критеріями - чесність, справедливість, принциповість. Не поступається ними ніколи, і за це його поважають ті, хто працює поряд.
Не чувши в сім’ї нецензурщини, не розумів, як можна говорити непристойності в присутності жінки. У колективі спочатку тільки знизували плечима: «Цей хлопець навіть не матюкається». Через півроку Геннадій уже робив це в чоловічому колі не гірше від інших і «білою» вороною не виглядав. Але оте браве «будь, як усі» не стало його життєвим кредо, бо дотримує насправді інших принципів. І в людях цінує понад усе згуртованість, вміння постояти за себе, не змінювати в угоду комусь власну думку.
За час роботи молодого чоловіка на ТзОВ «Завод металевих виробів» був не один директор. Але саме після приходу Андрія Циганенка робітники відчули турботу про себе й соціальний захист. Насамперед, заробітна платня в таких спеціалістів, як Геннадій Мороченець, зросла в 3-4 рази. Треба лишень працювати, бо тільки лінивий цього не хоче, переконаний спеціаліст. Ніхто нікому в нашому житті не платить гроші просто так. Бували, пригадує, випадки, коли зі словами: «Поїдемо на заробітки, там одержимо більше», хлопці через місяць-другий поверталися й просили, щоб їх прийняли назад.
В їдальні можна харчуватися в рахунок майбутнього заробітку. Крім того, до послуг працівників, що є також одним із досягнень, нові душові. Та, найголовніше, всі мають офіційну роботу, оплачувані лікарняні листи та відпустки. З приводу останньої, то для Геннадія найкращий відпочинок у родинному колі. Проходить два тижні, і його знову тягне на завод, де отримує не лише матеріальне, а й моральне задоволення.
Всім відоме прислів’я: «Не місце прикрашає людину, а людина — місце». «Банально», — скажете ви, й матимете рацію. Так, банально. Але ж правильно. Існують універсальні вислови, котрі ми, люди, можемо використовувати в тій чи іншій ситуації. Також є такі, як Андрій Циганенко, які, завдячуючи особливостям характеру, розуму, громадянській позиції можуть досягти успіху на будь-якому поприщі. Й такі, як Геннадій Мороченець, які можуть стати спеціалістами найвищого класу і при цьому залишатися добрими друзями й мудрими наставниками як для колег, так і підлеглих.
За високі показники й трудові досягнення в Геннадія Мороченця чимало нагород. Та найвизначніша - відзнака Президента України – ювілейна медаль «20 років Незалежності України». Отримав яку за значний особистий внесок у становлення Незалежності держави, утвердження її суверенітету та зміцнення міжнародного авторитету, сумлінне та бездоганне служіння українському народу.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Наближається велике державне свято - День Конституції України. З яким настроєм, якими здобутками зустрічають його громадяни? Що доброго змогли...
Відомий художник-різьбяр закінчив чергові оригінальні роботи: панно та іконостас - що прикрашають приміщення ВПУ-22. Вони стали новими кроками...
Нещодавно в м. Київ у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбувся ярмарок інноваційних бібліотечних...
Минулого тижня відбулася виїзна колегія управління ветеринарної медицини області з участю керівників ветеринарної служби районів і міст краю та...
Щороку славні сарненці, працівники виробничої та гуманітарної сфер, поповнюють когорту тих, кому присвоїли звання «Гордість міста» із занесенням їх...