Back to top

Відзначений стипендією Президента України

В усі часи аграрне виробництво було й залишається основою життєдіяльності держави, запорукою стабільності й упевненості в завтрашньому дні.

А країні потрібні висококваліфіковані спеціалісти особливо в галузі сільського господарства. Це засвідчив ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», що проходив упродовж трьох травневих днів на базі ВПУ № 36 села Балин на Хмельниччині. За підсумками теоретичного й практичного турів, ІІ місце в ньому виборов Микола Ляпчук, учень групи № 143 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва (майстер виробничого навчання Валентин Мірковець) Державного професійно-технічного навчального закладу «Сарненський аграрний професійний ліцей». Його нагородили дипломами І та ІІ ступенів Міністерства освіти й науки України, грамотою та цінними подарунками - цифровим фотоапаратом і смартбуком. Окрім того, він має право на стипендію Президента України.
В урочистому відкритті Всеукраїнських змагань, крім представників місцевої влади, взяли участь директор Департаменту освіти й науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Віктор Очеретянко, методист науково-методичного відділу впровадження інноваційних педагогічних технологій і забезпечення професійно-технічної освіти засобами навчання Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти й науки України Кароліна Андріяш, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти й підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Людмила Шевчук і роботодавці – керівники сільгосппідприємств району. Всі вони зазначили, що професія хлібороба була, є і буде однією з найважливіших.
Голова журі і фермерського господарства «Іванна» Олександр Білий вручив відзнаки шести учасникам конкурсу, які представили кращі відеопрезентації «Я і мій навчальний заклад». Серед них і Миколі Ляпчуку. У теоретичному турі із завданнями хлопець також успішно впорався й набрав 222 бали з 240 можливих.
У переважній більшості учасниками заходу стали представники навчальних закладів зазначеного фахового спрямування. Для них це робота, досвід і напрацювання. Для представників влади – майбутня співпраця та партнерство. А для всіх разом – спільні дії задля успішного розвитку професійної освіти в плані підготовки висококваліфікованого трудового потенціалу держави. Адже саме її належний рівень (наукові і практичні знання, забезпечення кваліфікованими кадрами) є не лише основною умовою благополучного економічного зростання, а й підвищення соціальних стандартів життя громадян.
У Сарненському професійному аграрному ліцеї гордяться земляками-хліборобами, які завдяки нелегкій щоденній праці та вмілому господарюванню довели всій державі, що вони найкращі. Адже серед його випускників - 8 Героїв Соціалістичної Праці, відомі в країні люди, які працювали й трудяться в різних галузях народного господарства України. Пишаються тим, що в районі зберігається позитивна тенденція щодо розвитку галузі тваринництва, поступово нарощуються обсяги виробництва сільськогосподарської продукції, задовольняються потреби переробної й харчової промисловості в сировині. Оновлюється й матеріально-технічна база професійно-технічного закладу аграрного профілю. Підготовка кваліфікованих робітників здійснюється як для агроформувань, так і соціальної сфери села.
Сьогодні професія тракториста в пошані, вважає срібний призер конкурсу. Адже основне завдання сільського господарства полягає в тому, щоб забезпечити всебічне підвищення ефективності землеробства й тваринництва для повного задоволення потреб населення України в продуктах харчування, а промисловості - у сировині. Виконання цього завдання вимагає максимального докладання зусиль і знань.
Хто ж цей хлопчина, який приніс ще одну перемогу своєму закладові? Микола Ляпчук родом із мальовничого села Підлужне сусіднього Костопільського району. Коли після закінчення 9 класу місцевої школи перед підлітком постало нелегке питання: яка з професій є найважливішою, найпотрібнішою та яку йому обрати, довго не вагався. Адже батьки з раннього дитинства вчили хлопця любити землю, бо вона родить хліб. У ньому він бачить живу душу рідної землі, працю всіх, хто дає хлібині життя. Часто спостерігав, як тато доглядає за технікою. Юнак ним захоплювався та гордився. Саме це і стало поштовхом для обрання професії тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.
Учнем одного з найстарших професійно-технічних навчальних закладів освіти Рівненщини, якому виповнилося 110 років, і яким пишається, став першого вересня 2011 року. Навчається в групі № 143 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва категорій «А», «В», «С», «D».
Трактор, на думку Миколи, чудова машина, що дає змогу виконувати різноманітні роботи: оранку, сівбу, культивацію, лущення, а ще - життя багатьом іншим сільськогосподарським видам транспорту, докорінно змінюючись у поєднанні з ними. У Всеукраїнському конкурсі змагався на техніці класу МТЗ (колісних тракторів, що випускає Мінський тракторний завод). А з-поміж 15 плугів 9 були абсолютно новими. Кошти на їх придбання виділило Міністерство освіти й науки України.
Із захопленням юнак вивчає такі предмети, як «Трактори», «Сільськогосподарські машини», «Агротехнологія», розповідає його наставник Валентин Мірковець. А для здобуття професії тракториста-машиніста в ліцеї є все необхідне: майстерні, лабораторії, трактородром, навчальний полігон, 14 тракторів, 3 зернозбиральні комбайни й інша сільськогосподарська техніка. Також навчальне господарство площею майже 300 га. Мріє Микола Ляпчук відчути себе справжнім господарем землі. І навіть знає, що для цього потрібно: виростити своїми руками врожай.
У теоретичному та практичному турах змагань взяли участь 25 учасників (представники областей України). Спостереження за виконанням робіт й оцінювання проводило компетентне журі. Задоволеними залишились і тим, як гостинні господарі організували для них дозвілля на Хмельниччині. Зокрема екскурсії історичним Кам’янцем–Подільським.
Директор ліцею Микола Морозюк демонструє подарунки та нагороди учня, підписані Міністром освіти й науки України Дмитром Табачником, народним депутатом Володимиром Мельниченком і головами Дунаєвецької райдержадміністрації та районної ради. Київська національна академія аграрних наук і Подільська державна аграрно-технічна академія вже запросили Миколу продовжити навчання у своїх закладах. Загалом усі ВНЗ України приймуть хлопця в ряди студенів поза конкурсом. Відзначили премією в розмірі 500 грн., ділиться директор, і в рідному закладі.
Професійно-технічна освіта – перший крок до самостійного життя, наголошує Микола Петрович. Під час навчання в ліцеї кожна молода людина має можливість не тільки отримати атестат про середню освіту, а й здобути професію. Це усвідомлюють і сьогоднішні випускники, і їхні батьки. Одно слово, система професійної освіти повинна давати молоді можливість бути самодостатньою, успішною в житті і праці.
Марія КУЗЬМИЧ

Новини: 

Схожі матеріали

На узбіччі автодороги Сарни-Кам’яне-Случанське, за чотири кілометри від районного центру, у лісі поміж високих сосен-красунь розташована Чудельська...
Кажуть, поганий учитель подає учням готову істину, а хороший - вчить, як її знайти. Саме творчий пошук істини, розвиток мислення та відкриття для...
Особистісно зорієнтоване навчання рідної мови та літератури є важливою проблемою сучасної середньої освіти. Над нею активно працює творча група...
Добре відомий усім вислів досить влучно підходить ВПУ № 22 м. Сарни, адже серед 90 інженерно-педагогічних працівників 32 закінчили його. Особливо...
Саме так хочеться назвати зустріч учасників регіонального семінару викладачів іноземної мови в Сарненському педколеджі Рівненського державного...