Опубліковано СН
Є на землі святі та священні місця, до яких ідуть, як на прощу, з покоління в покоління, з віку у вік. Зокрема Козацькі могили під Берестечком - символ героїзму та безсмертя козацького духу, немеркнучої слави. І, незважаючи на те, що битва не була переможною для українського війська, усе ж саме вона навіки увійшла в історію народу, його одвічного прагнення до волі та незалежності.
29 червня на Козацьких могилах у селі Пляшева Радивилівського району було багатолюдно, як і щороку, коли в дев’яту неділю після Великодня тут вшановують пам’ять українських козаків. У заходах з нагоди відзначення 357-ї річниці Берестецької битви, що проходили на території Державного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», взяла участь і делегація із Сарненщини, яку очолював заступник голови райдержадміністрації Володимир Андрійчук. Урочистості розпочались о дев’ятій ранку богослужінням і панахидою за козаками біля Свято-Георгіївської церкви. Згодом його учасники та гості поклали квіти та гірлянду пам’яті до підніжжя пам’ятника на пагорбі Козацької слави. Керівники області та лідери політичних партій і громадських організацій традиційно звернулись до присутніх з трибуни.
За чудової погоди, відчуття духу козацької волі та завзяття, яке панувало скрізь, пройшли пам’ятні заходи. Про саму битву під Берестечком написано вже досить багато, немало сказано про важливість і значення цієї події. Та що може зрівнятися з відвідуванням цього славетного пантеону? Адже де ще можна не тільки побачити, але й доторкнутися до прикладу справжнього героїзму, самопожертви та прагнення свободи для всього українського народу, всієї нації.
Олександр ПОДІК,
спеціаліст сектора з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації.