Опубліковано СН
У розпалі сезон заготівлі ягід. Хай здійснюються сподівання тих, хто запланував поповнити свій і бюджет району. Заодно хочу застерегти тих, хто прагнутиме це зробити в обхід законодавства. Контролюючі органи будуть стежити за законністю заготівель. Заготівля (у тому числі закупка) з метою подальшого продажу дикорослих видів лікарських рослин, плодів, горіхів, грибів, соків, ягід і лікарсько-технічної сировини проводиться за лімітами, затвердженими обласною радою. В їх межах постійні лісокористувачі видають спеціальні дозволи (лісові квитки) на заготівлю (у т.ч. у населення) природних рослинних ресурсів.
Збір за спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення зараховується через установи банків у розмірі 100% до бюджетів за місцем адмінрозташування ділянок лісового фонду. На основі документа про сплату збору держлісгосп завіряє заявку та видає лісовий квиток, державне управління екології та природних ресурсів в області - дозвіл на заготівлю.
Згідно із Законом «Про податок з доходів фізичних осіб» заготівельники зобов’язані утримувати та перераховувати податок з доходів фізичних осіб при нарахуванні та виплаті доходів за ставкою 15 відсотків. Для цього на пунктах заготівлі повинні вести відомості про зібрану сировину та журнал обліку заготівлі природних ресурсів місцевого значення. Суб’єкти підприємницької діяльності, які проводять виплати зазначених доходів, упродовж 40 днів після закінчення звітного кварталу подають до податкових органів за місцем державної реєстрації податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ).
Пам’ятка для заготівельників дарів лісу
І. На заготівельному пункті повинні бути такі документи: ксерокопія лісового квитка; закупівельні відомості про заготівлю сировини; журнал обліку заготівлі природних ресурсів місцевого значення; трудова угода (договір) між СГД і заготівельником, що надає право проводити заготівлю.
II. При транспортуванні заготовленої сировини супроводжуючий зобов’язаний мати: ксерокопію лісового квитка, завірену мокрою печаткою лісогосподарського підприємства. На її зворотному боці вказується кількість сировини, яку СПД виділяє для заготівельника (теж завіряється мокрою печаткою). Окрім цього, необхідна ксерокопія дозволу Державного управління екології, завірена мокрою печаткою з відміткою дати транспортування та кількості.
Зоя АВРАМИШИНА.