Опубліковано Ольга ЛОТОЦЬКА
Автор фото Василь Сосюк.
Можна багато говорити про роль місцевого самоврядування в незалежній Україні, а можна просто робити конкретні справи.
Такою наполегливою та відповідальною посадовою особою є ремчицький сільський голова Леонід Долід. Судячи з його особистих досягнень, а громаду він очолює вже 15 років поспіль, можна з упевненістю сказати, що Леонід Володимирович завжди працює на добробут громадян. З року в рік сумлінно дбає про те, щоб кожен наступний день став переломним у вирішенні наболілих проблем громади. Така робота вимагає великих зусиль, терпіння, мудрості, взаєморозуміння, насамперед з людьми, які довірили йому цю посаду, а також із районною владою. Леоніду Володимировичу з усіма вдається знаходити компроміс, і все заради громади та її блага, адже мешкають тут майже 4 тисячі мешканців, які довіряють йому. Напередодні Дня органів місцевого самоврядування навідалися в Ремчицьку сільську раду, аби довідатися про сьогодення територіальної громади та плани на майбутнє.
Дитсадок у Ремчицях – уперше за 20 років
Не солодко нині живеться сільській раді, яка є дотаційною, а це не дає змоги в повному обсязі виконувати всі заплановані програми. Проте завдяки завзяттю Леоніда Доліда мало-помалу втілюють у життя хороші проекти. Одним із таких є реконструкція приміщення колишнього дитсадка під сучасний дошкільний заклад. На реалізацію цієї ініціативи з державного бюджету отримали субвенцію в сумі майже 2 млн. грн. за програмою «На розвиток окремих територій», в цілому ж передбачили понад 7 млн. Отож, визначивши орієнтири роботи, спершу замовили проектно-кошторисну документацію, уклали договір із підрядниками. Отримавши перший транш коштів, будівельники почали наводити лад у занедбаній від часу будівлі. За кошти цільової субвенції дитсадок оновили зовні та всередині, добудували, модернізували системи водопостачання та водовідведення, котельню та систему опалення, щоб дошкільний заклад повністю відповідав вимогам сьогодення. Мешканці відверто радіють, що їм буде куди водити дошкільнят, адже повноцінний розвиток є важливою складовою в житті кожної дитини. А для жителів Ремчиць це ще й додаткові робочі місця. У селі немає жодного підприємства, лише приватні торгові точки та магазин райспоживспілки, проте бажаючих працевлаштуватися дуже багато. До речі, демографічна ситуація на території ради покращується з кожним роком, лише за останніх 5 тут народилося 449 дітей, цьогоріч уже 60.
Спільно подбали про дітей і вчителів
Не менш важливий проект втілюється в життя у Тріскинській ЗОШ І-ІІІ ст. Заклад увійшов у число переможців ІІ фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що передбачає встановлення тут нових, високої потужності котлів. Діє громадська організація «Надія», якою керує Валентина Бриж. Жінка спільно з громадою, сільським головою та директором школи займаються всіма організаційними питаннями. Раніше в навчальному закладі провели демонтаж вікон, замінивши старі на сучасні енергозберігаючі. До речі, також за умов співфінансування ПРООН. Сьогодні тут по-домашньому тепло й затишно, навчаються 285 учнів, працюють 32 педагоги. Спільна праця принесла хороші результати, якими задоволені вчителі, учні та їх батьки, адже для всіх важливо, щоб діти навчались у хороших умовах.
Шукають спонсора для футболістів
Живе сільська рада та її громада й іншими подіями. Днями розпочали поточний ремонт адмінприміщення споруду, перекривають дах, планують пофарбувати будівлю зовні. Виконують будівельні роботи працівники ТзОВ «Західметал» (керівник Олег Жошко), а використовують кошти з бюджету сільської ради.
Розробляють нові генеральні плани забудови в Яринівці та Тріскинях, на що з обласного бюджету отримали 47 тис. грн., ще 18 тис. грн. задіяли власних. Села стрімко розбудовуються. Тут за короткий термін роздали понад 300 земельних ділянок, що мали в запасі. Тримають на контролі питання доріг, кожного року здійснюють поточний ремонт вулиць, де виникає найбільше проблем, підсипають відсівом, грейдерують. У планах - освітлення центральних вулиць у Тріскинях і Яринівці, в Ремчицях це вже зробили.
Щодо молоді, цьогоріч команда сільської ради стала кращою в районі з міні-футболу, до чого наполегливо йшли останні два роки, отримуючи ІІІ та ІІ місця. Але через фінансові проблеми довелося зняти з участі в районних змаганнях футбольну команду. У селах багато молоді, юнаки активно та з хорошими результатами ганяють м’яч, але сільська рада не в змозі профінансувати всі витрати за використання транспорту на їх перевезення, через що і виникли проблеми. Дуже потрібний спонсор. Разом зможуть забезпечити дозвілля молоді, а відтак і добрі результати з футболу в районних змаганнях.
Розділяють горе людей, допомагаючи їм
Велику увагу приділяють у сільській раді соціальному захистові одиноких громадян, воїнів- афганців, учасників Великої Вітчизняної війни, людей, які мають тяжкі хвороби. Щоб не бути осторонь людської біди, бодай якось розрадити й втішити їх, спеціально розробили програму «Соціальний захист», на яку цьогоріч спрямували 11 тис. грн., які вже освоїли. Адже якщо ветерани чи воїни-афганці постраждали від ворожої кулі, то сьогодні людей надто косить онкологія. Особливо боляче, коли хворіють діти. Щоб допомогти цим верствам населення, і розробили програму. Піклуються й про інвалідів. Леонід Долід принагідно щиро подякував усім приватним підприємцям, які до Міжнародного дня інвалідів завжди готують для них приємні гостинці. Громадяни цих категорій раді, коли про них не забувають, адже потребують особливої уваги й нашої любові та доброти.
Дуже добре, коли є повага та людяність, коли має місце взаєморозуміння. Леонід Володимирович також щиро вдячний Сергію Белелі, який ніколи не стоїть осторонь людської біди та проблем зокрема й одиноких громадян Ремчицької сільської ради. Для них виділяє дрова для опалення будинків узимку. Не відмовляє, коли звертаються й з іншими питаннями. Висловив вдячність також Андрію Циганенку та Василю Соломці, які повсякчас підтримують, допомагають у вирішенні наболілих проблем. Напевно, тому, що Леонід Долід працює на совість, добре розуміється на своїй роботі, знає, кому потрібно допомогти, що зробити для громади. Тому й не дивно, що сільським головою його обрали вже вчетверте.