Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Напередодні Дня місцевого самоврядування, дати, пов’язаної із здобуттям Україною незалежності і розбудовою власної державності та демократії, поговорили з міським головою Світланою УСИК.
- Світлано Борисівно, понад місяць тому, на позачергових виборах міського голови 26 жовтня ц.р. громада довірила Вам управляти містом. Напередодні професійного свята – Дня місцевого самоврядування, поділіться своїми враженнями від перебування на посаді, прийнятими вже під Вашим керівництвом рішеннями, здобутками.
- Місцеве самоврядування – це найбільш наближена до людей ланка влади. До нас перших йдуть люди зі своїми проблемами, надіями та сподіваннями. І саме від професіоналізму, досвіду, компетенції та відповідальності працівників органів місцевого самоврядування залежить добробут людей і майбутнє міста. Самоврядування – це можливість громад самим вирішувати місцеві проблеми, формувати бюджети, впливати на життя регіону. Влада тільки тоді задовольнятиме потреби кожної людини, громади, коли й сама громада безпосередньо братиме активну участь у прийнятті спільних рішень разом із владою і формувати її. І мета в нас єдина – зробити Сарни справжнім європейським, комфортним для людей містом.
Перший місяць на посаді міського голови пройшов неначе один день, з відчуттям великої відповідальності в забезпеченні безперебійного функціонування міського господарства, надання адміністративних і комунальних послуг належного рівня мешканцям райцентру. Режим робочого дня розписаний похвилинно на щоденне вирішення нагальних для громади проблем. З метою консолідації зусиль депутатів міської ради, членів міськвиконкому, територіальної громади актуальні питання життя міста, з яких приймаються рішення, проходять публічне обговорення. Підтвердженням моїх слів є роботи, виконані за останній місяць з благоустрою парку Героїв Майдану та встановлення пам’ятника загиблим у столиці героям Небесної сотні, громадська підтримка ініціатив міськвиконкому з благоустрою території міста й фарбування паркану кладовища по вул. Ковельській, акція воїнів АТО з висадження фруктових дерев і троянд спільно з учнями шкіл і вихованцями дошкільних навчальних закладів. Яскравим прикладом консолідації громади є участь сарненців у допомозі землякам – учасникам військових подій на сході країни. Одним із пріоритетних напрямків роботи в якості міського голови є забезпечення ефективної участі населення у вирішенні місцевих проблем. Тому, маємо довести собі і людям, що місцеве самоврядування – це природна форма життєдіяльності громади, а не форма бюрократії. Великі сподівання на подальшу плідну співпрацю та підтримку у вирішенні питань розвитку регіону покладаємо на народного депутата України Сергія Євтушка. Глибоко переконана, що тільки спільно з громадою, представниками бізнесу, керівниками підприємств і організацій, посадовими особами виконавчих і представницьких органів влади району можемо досягти позитивних результатів.
- З тридцяти шести депутатів міської ради половина обрана за пропорційною системою - партійними списками, інша – за мажоритарною - по виборчих округах. Ви не брали участі в місцевих виборах 2010 року. Як знаходите порозуміння з представниками різних політичних сил?
- Заполітизованість місцевого самоврядування – це також одна з проблем. Партійна дисципліна потрібна при виконанні конкретних поставлених завдань, а не при голосуванні. Голосувати кожен має так, як підказує сумління і здоровий глузд. Я, як міський голова, і депутати разом стали представниками влади волею громади і їй підзвітні. Від нашої відповідальності, професійності, компетентності, активної позиції залежить добробут громади, її майбутнє. Маємо зробити все, аби вона не пожалкувала і не розчарувалася у своєму виборі. Нам нічого ділити, крім, хіба що, відповідальності. У нас одна мета, щоправда, шляхи її досягнення бувають альтернативними. Тоді спокійно обговорюємо плюси та мінуси різних підходів і знаходимо спільний знаменник. Є нормальна співпраця, взаєморозуміння. І за це треба віддати належне депутатам міської ради. Окремі із них отримують кредит довіри своїх виборців уже не одне скликання, інші обрані вперше, але разом на ділі доводять, що можуть з честю й гідністю виправдовувати виявлене їм високе довір’я.
- Сьогодні багато говорять про реформу місцевого самоврядування. Справді, є шанс отримати більше повноважень на місцях, аби кожне село і місто могло самостійно розпоряджатися власними ресурсами. Звісно, це станеться, але, очевидно, не так скоро, як би хотілося. Що для цього, на вашу думку, потрібно зробити в першу чергу? І як швидко прогнозуєте втілення реформи на місцях?
– У першу чергу, потрібна політична воля представників двох гілок влади: законодавчої і виконавчої. Тому що зміст усіх реформ зводиться до простої тези – центральна влада має поділитися і владними повноваженнями, і фінансовими з містами, селищами, селами. А що стосується самої суті реформування, то, вважаю, не потрібно винаходити український велосипед. Реформи успішно зреалізовані в багатьох країнах Європи, особливо в Польщі. Ця країна провела вдалу адміністративно-територіальну реформу. Тому саме таку практику потрібно застосувати в Україні. Польща проводила її впродовж десяти років, а нам потрібно врахувати досвід, щоб максимально скоротити термін.
- Що побажаєте напередодні Дня місцевого самоврядування?
- Висловлюю вдячність депутатам, членам міськвиконкому, працівникам міської ради, головам громадських організацій, які демонструють відповідальність у роботі, чуйність і щедрість душі. Саме вони, представляючи інтереси громади, тим самим забезпечують право кожного з нас бути почутими. Переконана, що працівники органів місцевого самоврядування залишатимуться завжди мудрими, толерантними, готовими в будь-яку хвилину прийти на допомогу один одному. Я дуже сподіваюся, що у вирішенні нагальних проблем сарненців завжди будемо користуватися взаємною допомогою. Бо лише так зможемо дати відповідь на ті складні виклики, що є сьогодні в економіці та соціальній сфері.
Користуючись нагодою, вітаю всіх, кого люди обрали й довірили їм працювати над вирішенням проблем, що існують у місті, діючих і колишніх працівників ради, ветеранів органів місцевого самоврядування і всіх жителів Сарн зі святом. Уклін і шана вам, дорогі сарненці, за високу активність у громадському житті. Бажаю всім успішної діяльності на благо міста та його мешканців. Хай цей день об’єднує нас у спільному прагненні зробити Сарни багатими й красивими, а громаду – заможною. Бажаю усім, хто працює на благо громади, відстоює її інтереси, міцного здоров'я, родинного щастя, благополуччя, наполегливості в роботі, нових здобутків, здійснення планів і сподівань, непохитної віри в щасливе майбутнє рідного міста та миру і цілісності державі.
Розмовляла Катерина МОВЧУН.