Опубліковано СН
Неодноразово писали про вихованців гуртка «Радіоелектронне конструювання» Сарненського будинку дітей і молоді та його керівника Сергія Касьянюка, переможця Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності керівників гуртків «Джерело творчості 2014».
Нещодавно вони знову вибороли кубок переможців, про що розповіла методист позашкільного навчального закладу Галина Бікус:
- 10 та 11 грудня 2014 року проходив обласний конкурс-змагання учнівської молоді з радіоелектронного конструювання на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради. Його метою є організація змістовного дозвілля дітей та юнацтва, пошук його нових форм, стимулювання творчого й інтелектуального розвитку, пропаганда та популяризація науково-технічної творчості серед школярів.
Радіоаматорство допомагає дітям поглиблювати знання з фізики, хімії та інших предметів, залучає їх до суспільно-корисної праці, розширює загальнотехнічний кругозір. Одно слово, діти роблять перші кроки до пізнання та вибору професій, пов’язаних із радіотехнікою та електронікою. У процесі теоретичного навчання вони вивчають принципи роботи радіоелектронних приладів, ознайомлюються з призначенням, будовою радіоелементів і схем, технологічними основами розробки, монтажу та складання радіоелектронних пристроїв, приладами імпульсної й телевізійної техніки, засобами відображення інформації, історією і перспективами розвитку вітчизняної та світової радіотехніки й електроніки.
Змагання проходили у двох вікових категоріях (молодша - до 15 років та старша - з 15 до 18). У конкурсі взяли участь 18 гуртківців із восьми районних позашкільних навчальних закладів області та міста Рівне.
Програма передбачала проведення теоретичного заліку, де учасники повинні були відповісти на 20 тестових питань з електрорадіотехніки й електроніки, а також практичної роботи (розробка друкованої плати, перенесення рисунка плати на фольговий склотекстоліт, свердління, травлення плати, монтаж і налагодження радіоелектронного пристрою).
Учасники молодшої групи монтували схему перемикача ялинкових гірлянд, а старшої - проводили монтаж звукової та світлової сигналізації. Конкурсанти випробовували змонтовані плати та демонстрували їх журі. Суддівська колегія перевіряла дієздатність зібраних пристроїв, якість не тільки монтажу радіодеталей на платах, а й самої пайки, раціональність розміщення радіодеталей, звертала увагу на естетичний вигляд і фіксувала час виконання завдання.
Переможців визначали за найбільшою сумою балів, нарахованих як за теоретичний залік, так і практичну роботу.
Перше місце серед учасників старшої вікової групи посів Михайло Симончук, а Олексій Радчук, з молодшої, виборов друге. У загальному ж заліку команда вихованців гуртка «Радіоелектронне конструювання» виборола кубок переможців.
Голова журі, заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Даневич, нагороджуючи тріумфаторів, побажала дітям і в подальшому виявляти такий же інтерес до радіоконструювання й повідомила, що вони захищатимуть честь області на Всеукраїнському конкурсі. Тож побажаймо нашим вихованцям перемог і там.
Звичайно, успіхами завдячують спільній праці батьків і педагогів, постійній підтримці відділу освіти, піклуванню районної ради, а також великій спонсорській допомозі РСТК ТСОУ Сарненського району, який уже понад три роки допомагає таким гурткам, як «Спортивна радіопеленгація», «Радіоелектронне конструювання» та «Оператори колективної радіостанції», виборювати призові місця в цей нелегкий для України час.
Підготувала Марія КУЗЬМИЧ.