Опубліковано Зоя Тимцунік
Автор фото Василь Сосюк.
Попередній запланований візит на сарненські терени новопризначеного начальника управління МВС України в Рівненській області Сергія МАКСИМОВА скасували у зв’язку з селекторною нарадою в Арсена Авакова. І ось минулої середи перший міліціонер Рівненщини завітав-таки в Сарни, аби здійснити особистий прийом громадян. Отож скористалися слушною нагодою, щоб поставити йому декілька запитань.
- Сергію Володимировичу, Ваше призначення, на відміну від Ваших попередників Чайки та Щирука, відбулося тихо й мирно…
- Дякую. Дійсно, на початку 2014-го мене запросив голова обласної ради Михайло Кириллов. Ми познайомились, і він повідомив, що пропонуватиме мою кандидатуру на посаду начальника управління.
- Йому, вочевидь, сподобався Ваш послужний список. А читачам «Сарненських новин» можете його оприлюднити?
- В органах внутрішніх справ працюю з 1991 року. Кар’єру розпочав старшим сержантом патрульно-постової служби міського відділу міліції м. Рівне. Відтак обійняв посаду помічника оперуповноваженого карного розшуку. З 1994-ого десять років працював оперуповноваженим з особливо важливих справ управління боротьби з організованою злочинністю. У 2004 році був призначений заступником начальника карного розшуку Луцького міського відділу міліції. Затим у Рівному посів посаду старшого оперуповноваженого управління внутрішньої безпеки Департамента внутрішньої безпеки МВС України. Згодом очолив підрозділ. А у 2010-ому написав заяву на звільнення й пішов на пенсію.
- Не шкодуєте, що спокійну роботу в приватній фірмі проміняли на ненормований робочий день і величезну відповідальність?
- Розумієте, у кожної людини своя так звана зона комфорту. Приватна фірма приносила матеріальне забезпечення, проте не давала морального задоволення. Моя зона комфорту - праця в органах внутрішніх справ, якій присвятив частину життя.
- Ви вже склали думку про роботу Сарненського райвідділу міліції? Чи варто очікувати кадрових змін?
- Роботу сарненських колег оцінюю на «добре». Стосовно кадрових змін скажу таке: я прихильник того, щоб районні відділи міліції очолювали місцеві кадри, які краще знають особливості регіону, менталітет жителів, зрештою, добре орієнтуються в проблемах. Якщо, скажімо, для мешканців північних районів: Сарненського, Дубровицького, Володимирецького тощо – це несанкціонований видобуток бурштину, то в Острозькому, Дубенському – міжконфесійна ворожнеча. Отож перш ніж розпочинати кадрові зміни, потрібно ретельно вивчити, чи принесе це користь.
- Якщо вже згадали притчу во язиціх, скажіть, як плануєте боротися з незаконним видобуванням бурштину-сирцю?
- Поки цю болючу проблему не вирішили в правовому полі на державному рівні, міліціонери залишаються заручниками непростої ситуації. Громадяни не хочуть розуміти, що напівдорогоцінна копалина, яку подекуди знаходять на власних городах, належить усе-таки державі.
- Про Вашу принциповість ходять легенди. Це правда, що посадили рідного брата?
- Не зовсім. Тоді я працював у карному розшуку, і коли його затримали за спробу крадіжки, не допоміг уникнути відповідальності. Бо вважаю, що за свої вчинки потрібно відповідати.
- Певно, така позиція ускладнює життя?..
- Зовсім ні. Просто принциповість і впертість – різні речі, і їх потрібно розмежовувати. Приміром, як обійтися без принциповості в боротьбі зі злочинністю, охороні громадського порядку?
- У чому вбачаєте пріоритетне завдання правоохоронців?
- Насамперед, потрібно підняти авторитет правоохоронних органів у населення. Адже працювати зараз дуже важко через неадекватне, а іноді навіть провокаційне ставлення громадян до людей у формі. Тому першочерговим завданням вважаю налагодження співпраці з населенням. Наприклад, громадське об’єднання «Самооборона» допомагає міліції патрулювати вулиці, охороняти громадський порядок, розкривати злочини по гарячих слідах. Хотілося б, щоб усе більше співгромадян займали активнішу життєву позицію та надавали допомогу працівникам міліції, з розумінням ставилися до їхньої нелегкої роботи.
- Як будуть оплачувати нелегку роботу в нинішньому році?
- Оскільки в Міністерство внутрішніх справ спрямували більше коштів, думаю, заробітна платня зростатиме, отож зможемо зацікавити освічених і перспективних громадян поповнити лави правоохоронців.
- То, можливо, не за горами нове приміщення Сарненського райвідділу?..
- Ми, звичайно, будемо клопотати перед Міністерством внутрішніх справ про виділення коштів. Однак тепер, коли на сході країни тривають бойові дії і держава в скрутному становищі, вважаю це несвоєчасним.
- До речі, про бойові дії. Особовий склад управління служить у зоні антитерористичної операції?
- Аякже! Минулої суботи відрядили зведений загін у кількості п’ятдесяти чоловік, який склали працівники Державтоінспекції, управління боротьби з організованою злочинністю, слідчі.
- Дякую за розмову. Успіхів на ниві боротьби зі злочинністю.