Back to top

Нові можливості замість старих проблем

Або жителі любиковицької сільради погоджують об’єднання

Згідно розпорядження новопризначеного голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука відновили виїзні колегії Сарненської районної державної адміністрації. Перше таке засідання провели минулої п’ятниці на території Любиковицької сільської ради. Очільник громади Григорій Мацкевич звітував про здобутки, члени колегії та запрошені відвідали заклади освіти, культури, медицини, розташовані на теренах сільської ради. Затим відбулось пленарна частина виїзного засідання, на якому обговорили актуальні питання сьогодення.
У Білятичах учні матимуть гаряче харчування
Про це членам колегії стало відомо, коли завітали в Білятицьку ЗОШ І-ІІ ст., де директором з січня 2015 року трудиться Анатолій Сорока. Освіту тут здобуває 34 дитини, працює 15 вчителів. Заклад невеличкий, наразі тут йде підготовка до нового навчального року. Вже зовсім скоро затишні класні кімнати сповняться учнями, перший дзвінок покличе гамірливу дітвору на уроки. Тож заповзятливий директор не сидить без діла, сумлінно працює над покращенням умов перебування учнів в школі. Ще з березня взявся облаштовувати у підвальному приміщенні їдальню, щоб зробити у школі гаряче харчування. Його планують розпочати вже з початку навчального року. Приміщення благоустроїли, виклали плиткою підлогу, на часі – завершення внутрішній ремонтних робіт, облаштування фасаду. Підтримують ініціативного директора колеги, а також керівництво району. Ще однією проблемою закладу є відсутність спортзалу, тож у перспективі директор планує вирішити й цю проблему, аби учні фізично розвивались, досягали успіхів на рівні району та області
Вікторія Камінська, завідуюча сільським клубом, розповіла про напрацювання в галузі культури. Незважаючи на те, що село невеличке, тут організовують цікаве дозвілля для молоді та дітей. При клубі діє дитячий ансамбль «Веселі нотки», проводять розважальні заходи до державних свят тощо. Проблемою, зауважила завідуюча, є відсутність музичної апаратури. Зщоб провести захід у Білятичах її беруть у Любиковицькому КДК. Сільський голова пообіцяв вирішити актуальну проблему білятицької молоді найближчим часом. Також клуб не опалюється, потребує ремонту і приміщення закладу відпочинку. Руслан Серпенінов рекомендував облаштувати куточок пам’яті загиблим героям Сарненщини в зоні АТО, небесній сотні.
Про роботу Фапу розповіла завідуюча Оксана Бунечко. Обслуговують медичні працівники 387 осіб, наразі в селі зростає 9 діток до року, на обліку перебуває 3 вагітні жінки. Для надання невідкладної допомоги фінансування отримали мінімальне - 25 копійок на людину. Цих коштів не вистачає, зауважила завідуюча. Говорила і про необхідність заміни даху, вікон та дверей, електромереж у Фапі, розташований ж бо у старому приміщенні.
Сплатити більше мільйона податків
У торговому закладі Стрільського споживчого товариства членів колегії зустрів голова правління Іван Левчак. Керівник констатував, що з початку року правління вжесплатило податків різних рівнів на суму 1 64 278 грн., в тому числі акцизного збору в сумі 268 тис.грн, який надходить до сільських бюджетів. Відомо, що у зв‘язку з набранням чинності з 1 липня 2015 року законодавчої норми щодо віднесення пива до алкогольних напоїв, підприємці, які реалізують у роздріб цей напій, мали б активно звертатись за отриманням відповідної ліцензії. Однак, у селах не всі приватні підприємці поспішають за ними - підпільно продають пиво. В результаті сільські ради втрачають надходження у місцевий бюджет, які могли б акумулювати на благоустрій чи ремонт доріг тощо. У приватній розмові Іван Григорович рекомендував сільським головам облаштувати у сільських радах стенди з інформацією про те, хто і скільки податків сплачує до бюджету сільської ради, тобто, яку лепту вносять представники малого та середнього бізнесу у розвиток населених пунктів. Важливо, щоб громадяни мали доступ до такої інформації.
Амбулаторія потребує заміни санітарного транспорту
У лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини членів колегії вітала головний лікар Анжела Артюшок-Гришкова. Заклад реорганізовували у 2007 році, тут нині працює лікар терапевт, зубний, вакантною залишалась посада сімейного, але очікують на лікаря-інтерна. Працівники забезпечують високі стандарти надання медичної допомоги населенню, про що свідчать статистика викликів швидкої допомоги з Сарненської лікарні. З початку року по Любиковичах їх було 3. Анжела Василівна озвучила проблеми медичної установи: приміщення амбулаторії потребує капітального ремонту зовні та в середині, заміни санітарного транспорту, що знизить ризик смертності серед населення.
Директор Любиковицької школи Сергій Саванчук розповідаючи про досягнення учнів, відмітив, що в минулому навчальному році учениця 6 класу Світлана Костецька виборола І місце в районному та ІІ в обласному конкурсах з української мови імені Петра Яцика. Також учениця здобула І місце в районному і ІІІ в обласному конкурсі знавців української мови імені Тараса Шевченка. Сніжана Скибан, вихованка 8 класу, здобула І місце в районі та ІІ в області на олімпіаді з української мови. Крім того, баскетбольна і волейбольна команди юнаків навчального закладу вибороли ІІ в районі. Також у школі впродовж навчального 2014-2015 року замінили за кошти районного бюджету 77 вікон на енергозберігаючі. У 2013 році тут здійснили ремонт системи опалення, затим встановили 2 твердопаливні котли, один з яких одразу ввели в експлуатацію, в результаті температурний режим зріс з + 8С до +15С. Цьогоріч планують вести в дію другий котел на пелеттах, що дозволить забезпечити потрібний температурний режим. Паливом вже забезпеченні, зберігають його у будівлі, яку звели силами працівників закладу. Нагадаю, що школа побудована в 1978 році з розрахунком на 536 учнів, наразі тут здобувають освіту 194 дитини. Отож у класах просторо і комфортно. Говорив Сергій Віталійовичі про неоюхідність утеплення зовнішніх стін закладу, що дозволить впорядкувати приміщення зовні, а відтак економити теплову енергію.
Про роботу Будинку культури розповіла завідуюча Людмила Мацкевич. При закладі діє 10 формувань художньої самодіяльності, учасники яких систематично відвідують заняття, приймають участь в концертах, зустрічах, засіданнях клубу, вечорах відпочинку, інших тематичних заходах Будинку культури та школи. В цілому завідуюча зауважила, що колектив закладу невеличкий, але добре злагоджений, всі працівники мають спеціальну освіту, є майстрами своєї справи. Завідуюча Будинком культури та завідуюча ПШБ Тамара Гнатюк є членами районного літературного клубу «Дивослово» і співавторами двох альманахів «Пролісок», членами об’єднання районного будинку культури «Самоцвіти Сарненщини». Дбають працівники закладу про розвиток культурно-дозвіллєвого комплексу, благоустрій установи. У ПШБ бібліотеці члени колегії ознайомилися з виставкою бійців АТО, зокрема призваних з Любиковицької сільської ради. А мобілізували вже 16 осіб. Відвідали гості і ясла –садочок «Сонечко», де роботу установи розповіла завідуюча Тетяна Котисько.
У Марянівці розпочали будівництво храму
На пленарній частині виїзного засідання Григорій Мацкевич запросив проглянути відео-слайд про мальовниче село Марянівка, відтак озвучив результати виконання Програми соціально-економічного розвитку підвідомчої території протягом року. Отож зробили капітальний ремонт даху Будинку культури у селі Любиковичі. Кошторисна вартість ремонут становить 321.735 тис. грн. Провели поточний ремонт дороги по вулиці Київській, капітальний ремонт дороги по вул. Набережна, підсипали відсівом 286 м дороги в с. Любиковичі. Затвердили генеральний план та план зонування центральної садиби. Силами громади та за підтримки депутата районної ради приватного підприємця Андрія Циганенка провели частковий поточний ремонт мосту через річку Случ. Благоустроюють бюджетні установи, території населених пунктів сільської ради, вулиці, автобусні зупинки, сільські кладовища. До речі, за підтримки небайдужих людей на сільському кладовищі с. Любиковичі встановили металеві ворота. З метою регулювання водного режиму в осушувальній системі «Яринівка-Любиковичі» встановили шлюз в дамбі для переливу води з головного магістрального каналу в річку Случ. Впорядкували сільський стадіон, зокрема встановили металеві ворота, лавки. В с. Марянівка розпочали будівництво Свято-Успенського храму. Серед актуальних проблем сіл, очільник громади назвав капітальний ремонт мосту через річку Случ і ремонт дороги Любиковичі-Mapянівка.

Об’єднання з Сарнами забезпечить розвиток в селах
Йшлося на засіданні колегії і про децентралізацію влади, зокрема сільський голова повідомив, що громада погоджує добровільне об’єднання територіальних громад сіл Любиковичі, Білятичі, Мар’янівка в Сарненську територіальну громаду з центром у місті Сарни. Аби вивчити думку людей, було здійснено громадське обговорення щодо можливого об’єднання, що дозволить змінити на краще життя сільських громад. Безумовно, спершу, ніж оголошувати і приймати будь-які рішення сільським головам варто зважити економічні вигоди для місцевих громад, які підуть шляхом об’єднання. Реформи органів місцевого самоврядування базового рівня не є самоціллю влади, а має значно важливішу мету — запобігти подальшому занепаду українських сіл і розпочати в них відновлювальні процеси на благо людей, які там проживають.
Єдиний реєстр при мобілізації - міф чи реальність?
Про організацію та проведення в районі призову громадян України на строкову військову службу в квітні - червні 2015 року поінформував районний військовий комісар Петро Луцишин. Доповідач констатував, що в період з 10.04.2015 року по 30.06.2015 року провели 25 засідань районної медичної комісії призовників. З виконання заходів по організації оповіщення та доставки призовників належно справились в Карасинській сільській раді та Степанській селищній. Протягом року тут проводиться стабільна і належна робота з оповіщення призовників, оформлення документації, ведення їх обліку. Недостатньо відповідально поставились до виконання доручень вйськомату Вирівська, Велико-Вербчанська та Кам”яне-Случанська сільські ради.
Відбувся також призов з 14 квітня по 30 червня 2015 року. Наряд Рівненського областного військового комісаріату становив 50 чоловік. Станом на 25.06 2015 року відправили на військову службу до Збройних сил України 44 особи. Викликали на районну призовну комісію 1430 чоловік. Доповідач констатував: не з’явилось 253 чоловік, визнали придатними до військової служби 66 осіб, тимчасово непридатними до військової служби 22, Зовсім непридатними до військової служби 37 чоловік, передали в запас 48 чоловік. Відстрочку від призову надали 1011 особам. Принагідно, доповідач зауважив, що громадяни, які ухиляються від мобілізації та призову на строкову військову службу, а також керівників підприємств, які своїми діями перешкоджають проведенню заходів мобілізації будуть внесенні до загальнодержавного Реєстру. На осіб, які будуть внесені туди передбачається розповсюдження ряду обмежень чи заборон, а саме: виготовлення закордонного паспорту, перетин державного кордону України, отримання кредитів в банках, зміна місця реєстрації, продаж (купівля) нерухомого та рухомого майна, постановка та зняття з обліку транспортних засобів, прийом на роботу на підприємства, установи та організації всіх форм власності тощо.
Про виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», інших нормативно-правових актів та стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у І півріччі2015 року доповів керівник апарату райдержадміністрації Василь Стельмах. Про стан виконання програми «Діти Сарненщини» на2010-2015 року інформувала в.о. начальника охорони здоров’я райдержадміністрації Зоя Дякова. Про організацію виконання розпорядження голови РДА від 17 червня 2015 року №226 «Про додержання норм чинного законодавства на території Карасинської сільської ради та роботу виконавчого комітету Карасинської сільської ради по здійсненню делегованих повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» інформацію надав Карасинський сільський голова Микола Шкодич. Підсумував колегію Голова РДА Ярослав Яковчук.

Схожі матеріали

У селі, де функціонують ЗОШ І-ІІІ ст., ФАП, відділення зв’язку, торгові заклади та СГПП «Маяк», стрімко зростає динаміка народжуваності, тому ці...
приймали рішення депутати на ХVІІІ сесії міської ради минулої п’ятниці Сесійне засідання обранці громади розпочали з розгляду питання «Про роботу...
На розширеному засіданні постійної комiсiї районної ради з питань аграрної політики, земельних ресурсів, екології, природо-користування та розвитку...
Непростими видалися проведення спільних засідань постійних комісій і пленарної 26 сесії районної ради, на яких планували розглянути та прийняти...
Населені пункти Селищенської сільради неодноразово визнавали кращими з благоустрою в районі, а Ясногірка минулоріч стала переможцем обласного...