Back to top

Бурштинова лихоманка: як лікувати

Автор фото Василь Сосюк.

Минуло три місяці, відколи Ярослав Симків посів крісло прокурора Сарненського району. Звісно, проміжок часу недостатній для значних здобутків, однак що встиг зробити прокурор за сто днів, таки запитали.

- Романе Ярославовичу, тема незаконного видобування бурштину вже стала притчею до язиціх. Що робить у цьому напрямку прокуратура?
- Працівники райвідділу міліції та наші прокурори з початку року виявили 65 фактів незаконного видобування бурштину-сирцю, за якими відповідно розпочали кримінальні провадження, 24 з яких (стосовно 47 осіб) з обвинувальними актами скерували до суду. Крім цього, застосовуємо заходи цивільно-правового характеру, наприклад позови щодо відшкодування шкоди, завданої навколишньому середовищу, до осіб, дії яких це спричинили, стягуємо кошти в бюджет.
- Який внесок у цю роботу особисто Романа Симківа?
- Особисто Роман Симків на міжвідомчій нараді, яку ми провели цими днями і на яку запросили керівників ДП «Сарненське лісове господарство», ДП «Клесівське лісове господарство», Рівненського державного заповідника, Державтоінспекції, Держземагентства, райвідділу міліції, райдержадміністрації, вказав на недоліки в роботі окремих учасників зустрічі та їх підлеглих, негативні явища, що заважають їм гідно виконувати службові обов’язки. Посудіть самі: з січня 2015-го за станом на 15 липня площа пошкоджених бурштинокопачами земель зросла на 12 гектарів.
- У Вас є план, як із цим боротися?
- Особисто визначив заходи для подолання цієї болючої проблеми, які схвалили решта учасників наради. Органам влади, Держземагентству, лісівникам потрібно провести моніторинг канав, самовільно викопаних старателями, і засипати, щоб попередити їх використання бурштинокопачами в майбутньому.
- Просте й геніальне рішення на зразок стаціонарного міліцейського поста біля Олексіївки. Як це раніше до нього ніхто не додумався?..
- До речі, про стаціонарний міліцейський пост. На нараді вирішили встановити ще один стаціонарний пост працівників райвідділу міліції, які будуть чергувати в одному з популярних місць видобування цінної копалини. Де саме, замовчую, аби не поінформувати тіньових старателів.
- В управлінні МВС не раз зникали речові докази у вигляді каміння бурштину. Сподіваюсь, у районному відділі міліції все гаразд?..
- Стан справ зі схоронністю вилученого бурштину-сирцю з’ясуємо під час перевірки райвідділу. І, повірте, перерахуємо кожен камінчик.
- А вам доводилось вилучати значну кількість незаконно видобутого янтарю?
- Нещодавно, у межах кримінального провадження, проводили обшук на одній з виробничих баз у смт. Клесів. Там виявили і, звісна річ, вилучили 8 кг бурштину-сирцю, 6 мотопомп, пожежні рукави й інше знаряддя тощо.
Проте всі заходи правоохоронних органів будуть нівельовані, якщо не ґрунтуватимуться на законодавчій базі. Тим часом закон, що має врегулювати видобування бурштину, досі не прийнятий у другому читанні…

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...