Back to top

Усією громадою

Автор фото Василь Сосюк.

Минулого четверга побували на території Костянтинівської сільської ради.

Одразу біля школи побачили місцевих мешканців, які разом із працівниками закладу освіти на чолі з директором Галиною Корень, яка носила відром камінь, зводили новий паркан. Кошти на матеріали в сумі 18500 грн., розповіла, перерахував відділ освіти РДА. Виділили фінанси й на будівництво гаража, тож до 1 вересня намагатимуться виконати й ці роботи. Адже вже 2 роки курсує шкільний автобус, що перевозить учнів.
У день нашого візиту біля дев’ятирічки мозолилися батьки Богдан Гомонець, Василь Фесянов, Руслан Маковецький, Олег Шеруда та дідусь Іван Симончук. А майбутній першокласник Антон Куліш також дуже хотів бути корисним на будівництві, тож намагався допомагати директорові. Керівник дякує і батькам, і працівникам школи, які щодня приходять сюди: одні фарбують, інші будують, роботи вистачає всім.
Центральний вхід до приміщення трудівники приватного підприємця Івана Тотовицького виклали новою бруківкою. Адже на подвір’ї вже небезпечно було бігати чи гратися школярам через асфальт, піднятий корінням дерев. Галина Корень запросила зайти всередину. Цьогоріч, показує, виготовили 5 нових дверей. 0,5 куб. м соснової дошки придбали за рахунок відділу освіти РДА, а зробили їх батьки Іван Орешко, Володимир Губеня, брати Олександр і Сергій Чижі, працівник школи Олександр Іваницький.
Не відмовили освітянам і в ТОВ «Селищенський гранкар’єр», куди звернулися з листом-проханням. У шкільній їдальні, завдячуючи благодійникам, поставили енергозберігаючі двері. Завідувачка Олена Біжнюк теж вийшла з відпустки, щоб попрацювати. Привезли з кар’єру транспортом, що надало ДП «Сарненський лісгосп», 15 тонн щебеню, 300 м металевої сітки для загорожі. До речі, лісове господарство ніколи не відмовляє в підтримці, розповідає Галина Корень. От і зараз доставили пиломатеріали на гараж. Тож завдячують і водіям, і лісівникам, особисто Сергію Белелі.
Головний бухгалтер сільської ради Марія Усачик розповіла про фінансування виконаних робіт із благоустрою на території ради. Так, 85000 грн. (власні надходження) передадуть субвенцією районному бюджету на бруківку (289 кв. м). Потратили 48000 грн. на поточний ремонт провулку Молодіжний та однойменної вулиці, провулку Ясний (31784 грн.) та вулиці Садової (10132 грн.) в селі Орлівка. На неї у квітні витратили 23800 грн., а на Садову в селі Іванівка – 48866 грн.
У дитячому садочку «Казка», також обгородженому європарканом, провели реконструкцію системи опалення та встановили піролізний котел, завдячуючи спільному проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що покликаний вирішити низку проблем, повідав костянтинівський сільський голова Роман Боровик. Так, у першій його фазі у 2013 році у школі замінили всі вікна на енергозберігаючі. У другій – зробили капітальний ремонт котельні й підвели теплотрасу та встановили котел, на що пішло 71600 грн. бюджетних і 160000 грн. коштів ПРООН. На території ради діє громадська організація «Мрія», яку очолює місцевий депутат Анатолій Данильченко. Саме вона й розробляла план найактуальніших завдань.
Нині завершується виготовлення проекту на будівництво електроліній потужністю 0,4 кВт із встановленням трансформаторної підстанції в селі Іванівка по вулиці Варшавській, розповів Роман Боровик. А на поточний ремонт дошкільного навчального закладу всередині й дитячих майданчиків з бюджету витратили понад 6000 грн. Окрім того, придбали тени для електроплит на кухню. На сесії сільської ради місцеві депутати прийняли рішення надати дві земельні ділянки під будівництво учасникам антитерористичної операції, а одну – переселенцям зі сходу.
Звісно, хотілося б, розмірковує сільський голова, ще зробити тверде асфальтне покриття вулиці Шевченка в Костянтинівці, а в Орлівці досипати білощебеневу дорогу провулку Садового. На її користь наводить власні аргументи:
- Справа не в тому, що пилу багато (на дорозі з твердим покриттям без нього також не обходиться), а у вихованні водіїв, які замість того, щоб пригальмувати, коли бачать людину, роблять усе навпаки.
Насамкінець Роман Боровик торкнувся теми об’єднання громад. Треба, наголосив, врахувати зручності для людей, і чи вони виграють від цього союзу. Яким буде представництво громад у тому ж депутатському корпусі? Якщо, скажімо, кількість населення в місті найбільша, то й відповідно квота для обранців громад – вища. Під час обговорення закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» запропонували приєднати Костянтинівську до Тутовицької й Кричильської, тоді всі три будуть рівноправні. На думку людей, акцентує увагу, у цій справі кожна громада повинна бачити перспективу на майбутнє, збільшення можливостей наповнити свій бюджет. Через впровадження нового механізму міжбюджетних відносин сільські, селищні ради втратили найбільш стабільний ресурс наповнення місцевої казни – податок із доходів фізичних осіб. ПДФО залежить від діяльності територіальної громади. Він є там, де створюється валовий (регіональний чи місцевий) національний продукт. Якщо кожній громаді (незалежно, об’єднана вона чи ні) залишать 60% ПДФО, як обіцяє Закон, то її можливості розв’язувати проблеми набагато зростуть. Одно слово, аби провести адмінреформу, необхідно детально проаналізувати всі нюанси. Приміром, є самодостатні сільські та селищні ради, а є й такі, що вже зараз не можуть себе утримувати.
Поки не обговоримо й не вивчимо детально думку громади, одноосібно рішення не прийматиму, каже Роман Боровик. Нині цей процес триває.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...