Back to top

Депутати районної ради – за конструктивні зміни

Автор фото Василь Сосюк.

У роботі пленарного засідання позачергової 45 сесії районної ради, що відбулася минулого четверга, взяли участь і представники громадських організацій Сарненщини: «Громадський контроль», «Правий сектор», «Сарненська ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни», «Афганець», Благодійна організація «Штаб громадської оборони «Горинь».

Зі звинуваченнями на адресу влади виступив голова ГО «Громадський контроль» Станіслав Мичка. Олександра Холодович («Правий сектор») вела мову про розкрадання землі, розміщення автозаправки в районі двох студентських гуртожитків, пожежі, ігнорування заяв громадян працівниками правоохоронних органів, висловила бажання активістів брати участь у засіданнях органів із розподілу коштів. Василь Гринник («Сарненська ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни») акцентував увагу на морально-психологічному навантаженні на воїнів, які перебувають на сході країни, й проблемах і непорозуміннях, що виникають, коли вони повертаються додому, а саме під час виділення земельних ділянок. Голова РДА Ярослав Яковчук прокоментував виступ Василя Гринника. Наголосив, що із 147 звернень військовослужбовців, які перебували або й зараз у зоні АТО, в усіх населених пунктах, окрім міста (98), заяви задоволені. Назвав об’єктивні причини: Генеральний план забудови Сарн проходить експертизу, що займе ще місяць-два. Потім Сарненська міська рада й депутати міськради матимуть змогу виділити ці земельні ділянки. А якщо є претензії до конкретної посадової особи, то порадив звернутися з ними до міського голови, аби вона дала оцінку діям свого підлеглого. Присутня на сесії Світлана Усик прокоментувала виступи й дала конкретні відповіді на запитання.
Волонтер БО «Штаб громадської оборони «Горинь» Ольга Ратич коротко інформувала про роботу організації й розповіла про умови, в яких трудяться (складське приміщення без вікон, світла й опалення). Окрім того, попросила присутніх сільських і селищних голів, депутатів райради допомогти зібрати й відправити для бійців, які перебувають на сході країни, продукти харчування. І хоча обранці громад погодились послухати представників ГО перед обговоренням основних питань, сподіваючись на конкретні пропозиції, однак деякі виступи, як зауважив Олександр Юркевич, перетворились у «просте зведення рахунків». Депутат Олексій Лавор закликав усіх не тільки слухати, а й почути один одного. Окрім того, серед озвученої інформації було чимало й такої, з якою «Сарненські новини» знайомили читачів на своїх сторінках.
Голова райради Микола Драганчук подякував представникам громадських організацій за бажання бути присутніми на пленарному засіданні й депутати перейшли до обговорення питань порядку денного. Головуючий традиційно привітав іменинників, які відсвяткували дні народження в міжсесійний період. Озвучив 5 додаткових питань, що рекомендували включити в порядок денний профільні комісії. Серед них - про директора Трудового архіву району, районні програми мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також соціальної підтримки найбільш незахищених верств населення та інших громадян, які потребують допомоги (обидві на 2015 рік). Ще запропонували внести зміни до районної програми соціального захисту громадян «Турбота» на 2015-2018 роки та Програми розвитку фізичної культури й спорту в Сарненському районі на 2014-2016 роки.

Депутатські запити для того, щоб їх виконувати
Микола Драганчук озвучив письмовий депутатський запит Віктора Савчина щодо відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини на базі ФАПу № 1 села Немовичі, де створені всі умови для цього. З усним звернувся сам депутат – посприяти в наданні приміщення волонтерам «Горині». Обранець Степанської громади Володимир Павонський попросив допомогти вирішити проблему жителів вулиці Івана Мазепи, які проживають понад 5 років без освітлення у своїх оселях. Таких будинків усього три, але там мешкають господарі, які вирощують огірки в теплицях і змушені тягнути кабелі з сусідніх вулиць довжиною 200 метрів, що небезпечно. Тож є потреба у вирішенні питання щодо закінчення будівництва лінії електропередач довжиною 120 м. І хоча, за словами Володимира Павонського, начальник Сарненського району електричних мереж ПАТ «Рівнеобленерго» пообіцяв у серпні розпочати й завершити електрифікацію вулиці, віз поки що й нині там. Ярослав Яковчук, коментуючи ситуацію, наголосив, що проблему можна вирішити, якщо громада готова взяти участь у співфінансуванні.
Депутат Олег Овсійчук звернувся з усними запитами щодо забезпечення безпеки дорожнього руху по вулиці Бєлгородській на проміжку дороги від автовокзалу до РМЗ, де останнім часом збільшилася кількість ДТП, а також облаштування пішохідних переходів на перетинах вулиць Ткача й Бєлгородської та Технічної з Бєлгородською.
Іван Тотовицький ще декілька місяців тому разом із колегами Миколою Добридником і Володимиром Павонським подавав письмовий депутатський запит щодо обстеження кафе «Завітай» Великовербченського споживчого товариства в селі Кричильськ і відповідності його санітарно-гігієнічним нормам громадського харчування. Тож обранця громади обурює, що донині там нічого не зробили, як і постійний безлад і неблагоустроєна територія магазину на Дослідній станції, що спричиняє великі незручності для мешканців мікрорайону. Хоча, за словами Руслана Серпенінова, Інспекція з благоустрою неодноразово притягала власника останнього до адміністративної відповідальності.
Депутати схвалили районну програму мобілізаційної підготовки та мобілізації Сарненського району на 2015 рік, яку презентував Петро Намартович. А також соціальної підтримки найбільш незахищених верств населення та інших громадян, які потребують допомоги на 2015 рік. Начальник фінансового управління РДА Тетяна Коханевич повідомила про зміни до районного бюджету на 2015 рік. Роз’яснила ті, що стосуються видаткової частини. Так, субвенції з державного в сумі 880162,5 грн. місцевим – на придбання (будівництво) житла сім’ям загиблих військовослужбовців та інвалідам 1 і 2 груп з їх числа, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції. Окрім того, перерозподілили кошти, що виділили на реконструкцію Ремчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, їх спрямували на капітальний ремонт спортивної зали та їдальні цього ж закладу.
Зважаючи на те, що всі питання обранці громад обговорили на засіданнях постійних профільних комісій, на пленарному засіданні намагалися отримати відповіді на свої запитання в доповідачів. Узяли до відома інформації заступника начальника райвідділу міліції Віталія Мариніна про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області та прокурора району Романа Симків - про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності прокуратури Сарненського району на території району за перше півріччя 2015 року.
А ще ознайомилися з ходом виконання цілої низки районних програм. Серед них щодо протидії захворювання на туберкульоз на 2013-2016 роки; розвитку дошкільної освіти району на 2011-2017 роки; реконструкції, удосконалення та розвитку автоматизованої системи централізованого оповіщення цивільного захисту Сарненського району на 2011-2017 роки; заходів з організації роботи Сарненського районного громадського формування з охорони громадського порядку «Районна варта» й забезпечення громадського порядку на території Сарненського району на 2010-2015 роки; реформування та розвитку сільського комунального господарства в Сарненському районі Рівненської області на 2011-2015 роки. Взяли депутата до відома інформацію райдержадміністрації про стан підготовки житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років. Також внесли зміни до рішення районної ради щодо порядку призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів та організацій спільної власності територіальних громад Сарненщини. Погодили продовження дії контракту з директорами Стрільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Оленою Щербан) і Яблунської ЗОШ І-ІІ ступенів (Іриною Мєтьолкіною) строком на 3 роки.
Уповноважили Рівненську товарну біржу провести повторний аукціон із відчуження будівлі гаражів (чотири бокси), розміщеної в селі Чудель, що є об’єктом спільної власності територіальних громад району й перебуває на балансі КЗ «Сарненська центральна районна лікарня». Початкову вартість вирішили визначити за результатами незалежної (експертної) оцінки, яку погодять із постійною комісією районної ради з економічних питань, підприємництва, залучення інвестицій і комунальної власності. Надали дозвіл КЗ «Сарненська центральна районна лікарня» на списання рухомого майна спільної власності територіальних громад району як такого, що не придатне для подальшого використання.

І в Сарнах буде МСЕК
Обранці громад внесли зміни в рішення районної ради стосовно плати за навчання в комунальних закладах «Сарненська дитяча музична школа», «Клесівська дитяча музична школа», «Степанська дитяча музична школа» Сарненської районної ради. Скажімо, платіж за науку грі на фортепіано й хореографію становитиме з 1 червня 100 грн. на місяць; гітарі, вокалу – 80 грн., а на домбрі, балалайці, духових і ударних інструментах – 50 грн. Враховуючи різний соціальний і матеріальний стан батьків, директорам названих шкіл надається право встановлювати пільги певним категоріям дітей.
Внесли депутати й зміни в рішення районної ради щодо надання в постійне користування земельної ділянки Катеринівській ЗОШ І ступеня. А Довжанській і Тинненській ЗОШ І-ІІ ступенів надали в постійне користування земельні ділянки для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти за рахунок земель, що обліковуються за школами на території відповідно Тутовицької й Тинненської сільських рад.
Декілька проектів рішень, за які проголосували на засіданні сесії, були пов’язані із затвердженням технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок Марфи Опалько (площею 1,9607 і 4,6894 га) для ведення особистого селянського господарства на території Вирівської сільської ради.
Обранці громад підтримали рішення Березнівської районної ради щодо необхідності врегулювання питання організації перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, що не виходять за межі території району. Свою ухвалу направили Кабінету Міністрів України.
У «Різному» депутат Володимир Банацький провів духовно-політичний «лікбез» для своїх колег. Окрім того, запропонував тим, хто стає переможцем тендеру на забезпечення навчальних закладів району паливом (торфобрикетом) оплачувати працю кочегарів у літній період, коли вони змушені вручну перевозити по 20-25 тонн опалу до складу.
Насамкінець голова Сарненської РДА Ярослав Яковчук поінформував присутніх про ситуацію в районі та надходження коштів на Сарненщину впродовж місяця на певні проекти. Так, Рівненська ОДА провела два етапи конкурсу з енергозбереження, у результаті якого на Сарненщині реалізують 4 проекти: у Сарненській НВК «Школа-колегіум ім. Т.Г. Шевченка» (перехід із природного газу на твердопаливні котли); у Коростській ЗОШ І-ІІІ ступенів, два ще в лікарні й дитячому садочку селища Клесів. Загальна сума інвестицій становитиме 2,7 млн. грн. Ярослав Яковчук також повідомив, що відповідно до розпорядження голови ОДА вже виділили (3 млн. грн.) на будівництво школи в Тинному, ще 900 тис. грн. на умовах співфінансування – з районного бюджету. Оголошено процедуру закупівель на здійснення реконструкції дошкільного закладу в селі Ремчиці. Загальна сума коштів, яку освоять на цьому об’єкті, – 5,4 млн. грн. (із них 1,5 млн. грн. із районного, решта – з державного фонду регіонального розвитку).
Голова РДА підняв також питання створення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Сарнах, що була ліквідована. Зважаючи на численні звернення людей із обмеженими фізичними можливостями, які змушені тепер їхати за оформленням документів у Костопіль, Ярослав Яковчук запевнив, що влада докладе максимум зусиль, аби з 1 січня відкрити МСЕК у Сарнах. Також відповів на запитання депутата Михайла Мартинюка, якого цікавило, чи буде гаряче харчування в закладах освіти з 1 вересня. Так, школярів 1-4 класів, які мешкають у колишній 4 зоні, харчуватимуть за кошти районного бюджету. Також його відновлять для тих, хто проживає в 3-ій.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Обравши секретаря ХХІІ позачергової сесії міської ради в особі Сергія Євтушка, депутати приступили до розгляду питань, вирішивши, що в лічильній...