Опубліковано СН
Вчитель початкових класів Наталія МІНІНА та В’ячеслав КОТОК.
Екологія є глобальною проблемою в Україні та світі. Внаслідок недбалого ставлення до природи та свідомого знищення флори й фауни зникли тисячі видів представників тваринного та рослинного світу. Тому з метою виховання в учнів бережливого ставлення до навколишнього середовища та формування пізнавальних, морально-естетичних цінностей, вивчення, спостереження й дослідження природи рідного краю Міністерство освіти та науки України вже кілька років поспіль проводить всеукраїнський конкурс експериментально-дослідницьких робіт з біології (природознавства) «Юний дослідник», в якому беруть участь учні 9-11 років.
Здобувши перемогу в районному та перше місце в обласному етапах, учень 4-В класу Тинненської ЗОШ І-ІІІ ст. В’ячеслав Коток у складі чотирьох представників від Рівненщини був делегований до Києва, де проходив завершальний етап конкурсу. Там земляк здобув перемогу в секції «Тваринний світ». Він захищав роботу на тему пристосування тварин у природі, розповів про поселення бобрів на території с. Тинне, що розташоване поблизу городу. Отож не раз спостерігав за ними. Повідав також про природно-штучну затоку – зоологічний природний заповідник у 100 га «Брище», який був створений у 1974 році на річці, що місцеві жителі так і прозвали – Бобер. Бобри оцінили турботу людини, у створених для них оптимальних умовах швидко розмножилися і згодом переселилися вниз по річці. Межі заказника довелося розширити: тепер його площа перевищує 800 га і є місцем відпочинку не тільки для жителів Рівненщини. Учень гідно захистив свою роботу, сміливо відповідав на запитання журі й довів, що хоч бобри і гризуни, але гарні й цікаві тварини, які потрібні в природі, через те й охороняються державою.
Хлопець у захваті від екскурсій, що проводили члени Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді по Києву, адже відвідали історичні пам’ятки древнього міста, зоопарк і Меморіальний комплекс під відкритим небом, присвячений перемозі у ІІ світовій війні.
Професор біологічних наук Володимир Вербицький відзначив переможця подарунком, грамотою Міністерства освіти й науки України та дипломом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти й науки, на базі якого проводили конкурс і захист науково-дослідницьких робіт. Також повідомив, що дослідження переможців будуть вміщені у всеукраїнському журналі для дітей «Паросток», який видає НЕНЦ.
Світлана КОТОК.