Back to top

Підприємницька палітра Немович

Село за десять кілометрів від райцентру відоме в столиці й за кордоном, оскільки до європейських країн експортують паливні гранули, а в Київ - продукцію птахівництва. За п’ятирічку надходження до місцевого бюджету зросли більш як удвічі са- ме завдяки розвитку підприємств не тільки з торгівлі, а головним чином з виробництва високоякісних товарів. Члени колегії райдержадміністрації на черговому виїзному засіданні ознайомилися з напрацюваннями Немовицького сільвиконкому, відвідавши об’єкти со-ціальної та виробничої сфер, а також виправну колонію № 46, розташовану на під-відомчій території. Серед інших питань розглянули й надання послуг населенню власниками комбайнів у цю гарячу жнивну пору.
Першу зупинку автобуси з учасниками заходу – керівниками РДА, райради, районних установ, служб, органів, сільських, селищних, міського голів – зробили біля АЗС у Немовичах. Голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук назвав місцеву сільраду однією з благополучних, а тому більшості очільників громад району тут є що побачити, запозичити. Немовицький сі-льський голова Володимир Онищук коротко інформував про основні напрямки розвитку території. Населення зростає, на виділених земельних ділянках зводять нові будинки, села газифіковані, багато жителів працюють у райцентрі. Створені й діють низка приватних підприємств. Саме ділові люди сприяють наповненню місцевого бюджету, власні надходження якого за останні роки зросли з 25 до 60 відсотків його обсягу. Влада постійну увагу приділяє підтримці чистоти й благоустрою вулиць, про що наголошують на сходах сіл, в інди-відуальних бесідах з господарями садиб.
Затим побували на заводі з виробництва паливних палетів, який заснували на базі колишньої тракторної бригади місцевого колгоспу. Директор Станіслав Мичка показав обладнання, розповів про технологію виготовлення гранул з відходів деревини. Зазначив, що продукція користується великим попитом у європейських країнах, в основному на електростанціях. Там постійно збільшують частку такого альтернативного природному газу палива, прагнучи довести її до 15% і вище загального обсягу споживання. Нещодавно й у лісгоспах району налагодили виготовлення цінного джерела енергії з гіляк. Підприємець брав участь у встановленні та запуску аналогічних заводів у Клесові, Березному, Дубровиці. Голова РДА відзначив досвід створення на базі колгоспного підрозділу ефективного виробництва з 12 робочими місцями. Ще одне підприємство В’ячеслава Яковця розпочало роботу 1 липня, а нині учасникам виїзного засідання господар продемонстрував зразки своєї продукції: лави, мангали, огорожі, решітки, зроблені з кованого заліза. Загальну увагу привернув комплекс для відпочинку з басейном.
Члени колегії побували й у місцевій пекарні підприємця Олександра Бильчика. З цікавістю ознайомились з технологією випікання хліба, якого тут виробляють 10 сортів, реалізовують його не тільки в районі, а й за його межами. Потім відвідали найбільше на Поліссі птахопідприємство «Журавушка». Директор Сергій Жуков сказав, що за перше півріччя 2010-го виробили майже 12 мільйонів яєць. Крім того, вирощують дорослу птицю в кількості 90 тисяч голів, мають зерносховище на 1,5 тис. т зерна та діючий комбікормовий цех. Продукція «Журавушки» відома в області, а також у столиці держави. Її валове виробництво становить 60% загального обсягу сільгосппідприємств краю.
Побували учасники заходу і у виправній колонії № 46 у селі Катеринівка, де засуджені виготовляють добротні речі з каменю, металу, дерева. Їх виставка переконливо засвідчила про економічний потенціал специфічної установи. Зокрема контейнери для збору сміття дуже потрібні в кожному селі. Анатолій Остапчук закликав керівників місцевого самоврядування домовитись про їх виготовлення та встановлення в населених пунктах. Начальник колонії Ігор Свирид провів екскурсію по території, показав відділення максимального рівня безпеки, де утримують засуджених на довічне ув’язнення, медичну частину тощо. Як зауважив керівник, актуальною проблемою є забезпечення її ліками. При установі діють училище з набуття робітничих професій, заочна середня школа. Професія слюсаря, шевця чи каменяра може знадобитись чоловікам на волі. Про необхідність розвитку виробництва в колонії говорив не тільки її керівник, а й один із засуджених. Колишній голова селищної ради з Кіровоградщини опинився тут після вироку суду за звинуваченням у корупційних діях. Звертаючись до своїх колег, керівництва району, він порадив вкладати кошти в добувну й інші галузі, аби працювали люди на користь собі та державі. Щодо умов утримання, то, за словами немолодого чоловіка, вони набагато кращі, ніж у таких же установах на сході України, де йому довелось побувати.
У Катеринівці члени колегії оглянули дитячий садок неподалік ВК-46. Володимир Онищук розповів, що дошкільний заклад мали закривати, бо будівля була стара й небезпечна для перебування людей. Однак за ініціативи колективу й активної підтримки виконкому, у співпраці з підприємцями зробили капітальний ремонт. Усі 36 малюків села мають змогу відвідувати дитсадок, готуватись до успішного навчання в школі. Загальноосвітній навчальний заклад 1-го ступеня сільський голова має намір розширити. Поки що дітей з 5 класу довозять у Немовичі автобусом. Декілька приміщень під ЗОШ І-ІІ ступенів для 52 учнів планують відвести в Будинку культури, який пошкоджений після пожежі 2007 року й потребує великих коштів на відновлення. Що і як треба зробити – учасники заходу обговорили у великому залі занедбаного культзакладу. Керівник колонії пообіцяв допомогти кадрами після отримання установою ліцензії на виконання будівельних робіт. Взагалі чимало багатоквартирних будинків у Катеринівці передані на баланс сільради й та опікується їх утриманням. Зокрема, у шістьох з них перекрили дахи, мешканцям допомагали зі встановленням індивідуального опалення, налагодженням нормального водопостачання тощо. Голова колегії схвалив підприємницьку жилку в роботі виконкому, який не ухиляється від вирішення со-ціальних питань, а навпаки працює над відродженням закладів, поліпшенням благоустрою території трьох сіл.
Одним з прикладів цього в Немовичах стало оновлення місцевого кафе райспоживспілки, за що Анатолій Остапчук з приємністю потис руку очільнику товариства Віктору Краську. Та й школа навпроти, куди завітали члени колегії, вразила чудовим оформленням класів, кабінетів, спортивного комплексу, методичними напрацюваннями педагогів. Директор Оксана Зубчинська, лауреат обласного конкурсу «Вчитель року», добре проявила себе ще й як організатор трудового колективу, що високо оцінив керівник району. Школі допомагали батьки, місцеві підприємці, влада.
Після відвідин учасники виїзного засідання колегії РДА зібрались у місцевому Будинку культури. Практику роботи виконкому Немовицької сільради висвітлив її очільник Володимир Онищук. Про захист прав дітей у неблагополучних сім’ях говорила заступник голови РДА Тетяна Сухарєва. Як на практиці виконують рекомендації управління агропромислового розвитку райдержадміністрації щодо надання послуг населенню власники комбайнів у жнива, доповів його начальник Микола Шеремет. Він наголосив на обґрунтованості ціни збирання зернових – 8 гривень за сотку – та необхідності повсюдно своєчасно й без втрат завершити жнивні роботи. Про результати рейду з перевірки сільськогосподарської техніки, задіяної на полях, інформував заступник голови РДА Сергій Потапович. Відтак на засіданні колегії розглянули заходи із забезпечення реалізації права на звернення громадян до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, про що сказала керівник апарату райдержадміні-страції Тетяна Олійник. Порушили й низку інших важливих питань. На завершення Анатолій Остапчук коротко підсумував проведену виконкомом роботу, щиро подякував підприємливим людям, керівникам місцевих шкіл, дитсадків, будинків культури за сумлінну працю задля спільного блага.
 

Коментарі

Схожі матеріали

Чергове виїзне засідання колегії районної державної адміністрації відбулось на території Люхчанської сільської ради, до складу якої входять 5...
Минулого вівторка керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські...
Практичну частину виїзного засідання колегії РДА його учасники почали з огляду й ознайомлення з установами, що діють на території тутешньої сільради...
На нещодавньому засіданні колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб, відділів, управлінь РДА, районних установ, сіль-...
У районі проживає 165 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У 64 з них померли батьки, а в 101 дитини, принаймні, один із батьків, а...