Back to top

Дівчинка-веснянка з ДНЗ «Марічка»

Інколи думають, що з добрим смаком, здібностями до музики, малювання, співів дитина народжується. Насправді ж, усе це виховують, як, скажімо, розум, працьовитість, волю.

Світ наповнений різними звуками, запахами з величезним багатством відтінків. Але те, як із простої емоційної реакції малюка на все яскраве формуватиметься художній смак і стиль життя, що подобатиметься йому в майбутньому, залежатиме передусім від того, що передадуть найближчі люди. З яких він повсякчас бере приклад.
Для Олександри Малаш, яка в немовицькому ДНЗ «Марічка» отримала ім’я дівчинки-веснянки, таким зразком стала її ненька. Наталія Анатоліївна навчає доньку співати, розвиваючи талант, що передався їй з генами батька, директора Велико-Вербченського будинку культури Анатолія Кошмака. Та й сама молода жінка має гарний голос. Скільки себе пам’ятає, співає. Спочатку у відомому навіть за межами України зразковому аматорському фольклорно–етнографічному колективі «Криниченька» (керівник заслужений працівник культури України Ніна Добровольська). Потім під час навчання в Костопільській філії Рівненського базового медичного коледжу. Тепер, коли працює медичною сестрою в КЗ «Сарненська ЦРП».
Хто не знає, зауважила пані Наталія, як уже шестимісячна дитина радісно підстрибує на материнських руках, слухаючи веселу пісеньку? Як люблять малюки яскраві іграшки, охоче починають їсти з красивої тарілочки, радіють кольоровим малюнкам у книжці, квітчастому платтячку? Тому так важливо з малих років оточити дитину гарними речами, подбати про те, щоб усе навколо неї було життєрадісним, світлим, барвистим. Адже перші враження малечі, надзвичайно стійкі, закріплюються у свідомості і непомітно для нас самих накладають свій відбиток на подальші дорослі естетичні смаки.
Олександра помічає й цінує чистоту і порядок у кімнаті, зручні й доладно підібрані речі, зелень живих квітів на підвіконнях, веселий килимок біля дитячого ліжка. Вони створюють відчуття затишку, викликають любов до свого дому. Перші співочі кроки в безмежному, складному й загадковому світі вона зробила в дошкільному віці. За словами завідувачки дошкільним закладом Лілії Андрусової, дівчинка дуже любить співати і брала участь у всіх ранках і святах, що проходили в садочку. Тож перемога юного обдарування в змаганнях за право брати участь у ІV районному фестивалі-конкурсі «Перлинки Полісся» була не випадковою. Як і її перемога в останньому разом з Анею Рибак (ДНЗ №5 міста Сарни) серед представників наймолодшої вікової категорії.
Восени дівчатко піде в перший клас. Дома прагне створити власну планету дитинства, своєрідний мікрокосмос реального світу. Дорослі допомагають їй знайти, відчути й зрозуміти красу музики та пісні, які нерозривні з добротою, облагороджують життя, надихають людину на благодійні справи.
Саме від маминої колискової і до складних видів мистецтва може оволодіти людина упродовж життя, якщо їх основа закладена з раннього дитинства. В українському фольклорі чимало таких пісеньок, які розвивають у дітей почуття ритму, ділиться досвідом Наталія Малаш. Вони привчають малят виконувати прості ігрові й танцювальні рухи під мелодію: плескати в долоні, переступати з ноги на ногу, притупувати ніжкою, помахувати ручкою, повертати долоньки, ставити руки на пояс тощо. І чим далі, тим їх коло поступово розширюється. Та й ситуацій для виконання стає більше, вони урізноманітнюються. Такий спосіб залучення малечі до мистецтва, досить результативний, передавався із покоління в покоління. А роль батьків у ньому досить велика, відчула це у власній родині. Задушевна мамина пісня благословила в світ великої майстерності не один талант.
А поки що останнім насолоджується голова сімейства Олександр. Провідний механік Рівненського природного заповідника, другого за величиною в Україні, розповідає доньці про унікальні ландшафти, первозданний рослинний і тваринний світ, мешканці якого занесені до Червоної книги України, навчає любити й поважати природу. І разом з дружиною радіють першим досягненням майбутньої школярки.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Про талановиту рукодільницю Галину Камардіну, дізнались з листа, якого написала в редакцію її сусідка Яна Шпак. «Поруч зі мною живе бабуся, яка...
Чотири роки поспіль займається в гуртку «Бісероплетіння» Будинку дітей і молоді м. Сарни Тамара Добродій. Наполегливість і трудолюбивість дівчини...
Кажуть, життя пройшло недаремно, якщо ти збудував дім, виростив сина, посадив дерево. У 72-річного жителя села Мар'янівка Адама Шкодич такий план...
Полісся завжди славилося своїми умільцями, які працювали з деревом: теслярами, столярами, стельмахами, бондарями. На жаль, зараз залишилося дуже мало...
Це вбрання – прообраз багряниці Ісуса Христа, символізує, що душа ієрея має бути правдивою. Тому такий убір має кожний священик, здебільшого вони...