Back to top

«Україна має талант» із сарненським відтінком

У березні нинішнього року на каналі СТБ стартував мегапопулярний проект «Україна має талант. 6 сезон», в якому брав участь студент Сарненського педколеджу РДГУ Владислав Олєйніков.

Хлопець народився в м. Костопіль, закінчивши 9 класів ЗОШ № 5, навчання продовжив у Сарненському навчальному закладі на факультеті фізичного виховання. Ще з раннього дитинства почав опановувати турнік і бруси. Згодом знайшлися однодумці й разом на міському майданчикові проводили заняття з фізичної культури із застосуванням тренувального обладнання. Цей масовий рух дістав назву серед сучасників Street workout, що в перекладі означає вуличне тренування, що відбувається на свіжому повітрі й призначене для силового навантаження. Цей вид спорту в останні роки стрімко розвивається й зараз на спортивних майданчиках можна побачити досить багато турнікменів, які виконують різні силові вправи, поєднуючи їх із акробатикою.
Саме Владислав торік заснував Рівненську обласну організацію «Street workout Ukraine», яка стала осередком здорового дозвілля для всіх прихильників спорту на турніку. За його безпосередньої ініціативи щоквартально проводять змагання в обласному центрі. У цьому виді є свої правила, судді, які й виявляють складність, синхронність силової вправи й оголошують підсумковий результат серед турнікменів. «Перш, ніж юридично зареєструвати організацію, - розповів юнак, - потрібні були люди, які цей напрям підтримують, але з цим проблем не було жодних, бо ж однодумців у регіоні є вдосталь, - як у містах, так і селах. Навіть тут, у Сарнах, вже сформовані певні команди, які також прийняли до нас».
Але варто сказати, що хлопці з команди костопільця задовго до утворення власної контактували з всеукраїнською організацією «Street workout». Їздили в різні міста країни на змагання. Побували в Києві, Одесі, Донецьку, Харкові й ін. Вирушали в дорогу за власний кошт, жили у товаришів-однодумців. Зараз стало трішки легше, адже на офіційному рівні підтримує Рівненська обласна організація «Спорт для всіх», яка юридичні та фінансові питання перебрала на себе. Тому хлопці мають більше часу для занять улюбленим видом спорту, а не витрачають його на пошуки спонсорів чи вирішення паперового питання.
Наймасштабнішим для молодої команди був фестиваль, який проводив Рівненський торговий центр «Екватор», в основі якого були саме виступи «Street workout» із Костополя, і тривав аж сім годин підряд. А перед тим були виступи параолімпійців, різні художні номери, ігри для відвідувачів торгового закладу та багато іншого різноманіття. Рівняни та гості міста мали можливість познайомитися й з учасниками проекту «Україна має талант» четвертого сезону, побачити їх на власні очі й оцінити захоплення талановитих українців.
Якщо говорити саме про workout, то найактивніше цей рух почав розвиватися саме в Костополі. Завдяки Владиславу, який згуртував хлопців навколо себе, всі разом щодня почали займатися на міському комплексі місцевого ДЮСШ. На тренування приходили щоразу понад п’ятдесят молодих осіб, які поставили спорт на високий щабель у своєму житті. Крім заняття на турніках і брусах, грали у футбол, волейбол, тобто вдосконалювали свої можливості й у інших видах спорту, всебічно розвиваючись. Згодом окреслився такий собі кістяк, чоловік із десять, для яких workout став дещо більшим, аніж просто захоплення. Але поїхати на шоу «Україна має талант. 6 сезон» вийшло тільки шістьом. Бо ж через нестачу обладнання для акробатичного номеру змушені були зробити такий крок, хоча й інші хлопці з команди теж достойні для виступів на найвищому рівні. В області подібної зали для виступу більше десяти чоловік немає. Але приміщення Костопільського будівельного технікуму слугувало тривалий час для удосконалення акробатичних номерів для команди, яка пройшла попередній етап кастингу на популярне шоу. Вправи, що безпосередньо використовуються на залізних гімнастичних снарядах, хлопці перенесли на себе, й уже на київській сцені назвали свої номери «Особливим воркаутом». Це була така собі своєрідна парна акробатика.
Захоплення вправами на турніках призвело до того, що без улюбленої справи молоді люди просто не уявляли свого майбутнього. А ще більше додало снаги те, що їх почали запрошувати на виступи, приурочені до різних концертних дат. Приміром, День студента, 8 Березня та ін. Багато хто бачив номери костопільців, пророкував їм гарне майбутнє й наголошував, що потрібно взяти участь у шоу «Україна має талант». Але, за словами керівника гурту Владислава Олєйнікова, номери були ще не надто відшліфовані, а тому взялися за їх хореографічне вдосконалення. І коли минув рік змістовних і наполегливих тренувань, вирішили показати себе на всю Україну. І не помилилися, адже багато прихильників з’явилося не тільки в молодої спортивної течії, а й у самих учасників. Спочатку заповнили анкету на каналі СТБ, згодом надіслали фото й відео зі спортивно-художніми номерами. Невдовзі їм повідомили, що мають пройти ще телевізійний передкастинг у Рівному. Всі умови виконали дуже добре й уже після Нового року колектив запросили в Київ на студію «Film ua». Там упродовж десяти днів з-понад сотні різножанрових номерів тривали кастинги вже на прямий ефір. І якими ж були радісними, коли оголосили результати й повідомили, що колектив «Art of streets» із міста Костопіль потрапив до півфіналу популярного проекту!
Склад журі був дуже прискіпливим і вимогливим до всіх учасників. Ім’я Ігоря Кондратюка відоме на всю Україну як ведучого програми «Караоке на Майдані». В’ячеслав Узєлков – знаний боксер, чемпіон Європи EBU-EE, інтерконтинентальний чемпіон за версіями WBA та WBO. Інший член суддівської колегії теж мегапопулярна, особливо серед молоді – Слава Фролова, яка працювала і продюсером, і режисером в багатьох телерадіокомпаніях. Була ведучою програм «Підйом» на Новому каналі та ранкового шоу «Гутен морген» на М1. Четвертим членом журі був всесвітньо відомий шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво – володар багатьох світових найпрестижніших кулінарних нагород.
Уже в Києві номер узялася вдосконалювати відомий хореограф Тетяна Денисова, яка співпрацює з каналом СТБ. Сам виступ був напрочуд вдалим, емоційним, з використанням сучасних спецефектів, але потрапити до омріяного фіналу не вдалося. Забракло голосів SMS-голосування. Хоча лідер гурту Владислав Олєйніков упевнений, що Рівненщина тримала кулаки за «Art of streets», а особливо вболівали друзі з Сарненського педколеджу РДГУ, підтримку яких відчував повсякчас. Адже завдяки Владиславу в Сарнах теж почав зароджуватися рух турнікменів, які мріють наслідувати відомих костопільців.
На завершення розмови юнак подякував побратимам: Дмитрові Будьку, Андрію Мамчуру, Ігорю Ступницькому, Максимові Іщишину та Дмитрові Захожому, які пліч-о-пліч пройшли безліч випробувань і разом добилися високого результату. Схвально відгукнувся про своїх уже колишніх викладачів педколеджу, адміністрацію, одногрупників і друзів, яких у Сарнах залишається дуже багато.
Акробатичні трюки колективу «Art of streets» запали в душі багатьом глядачам проекту, а учасникам додали впевненості й снаги. Хлопці заповнили власну нішу в житті цікавим і змістовним хобі, яке переносить їх в епоху радості, щастя й самовдосконалення. Познайомившись із захопленням молодих людей, розумієш, що в наш час є на кого рівнятися.
Василь ТИТЕЧКО.

Схожі матеріали

Про талановиту рукодільницю Галину Камардіну, дізнались з листа, якого написала в редакцію її сусідка Яна Шпак. «Поруч зі мною живе бабуся, яка...
Чотири роки поспіль займається в гуртку «Бісероплетіння» Будинку дітей і молоді м. Сарни Тамара Добродій. Наполегливість і трудолюбивість дівчини...
Кажуть, життя пройшло недаремно, якщо ти збудував дім, виростив сина, посадив дерево. У 72-річного жителя села Мар'янівка Адама Шкодич такий план...
Полісся завжди славилося своїми умільцями, які працювали з деревом: теслярами, столярами, стельмахами, бондарями. На жаль, зараз залишилося дуже мало...
Це вбрання – прообраз багряниці Ісуса Христа, символізує, що душа ієрея має бути правдивою. Тому такий убір має кожний священик, здебільшого вони...