Back to top

Відпусткою поділився з побратимом

Автор фото Василь Сосюк.

Рівненський батальйон територіальної оборони «Горинь», який мав охороняти стратегічні об’єкти області, ще декілька місяців тому відправили в зону АТО. Серед них і 12 сарненців.

Остання новина про знищення добровольчого батальйону (за повідомленнями терористів, здійснили це вогнем із реактивної системи залпового вогню «Град»), інформував «Преса України», змусила здригнутись усю Рівненщину. Жодної офіційної інформації щодо цього факту не надійшло. Терористи так намагаються посіяти паніку й нагнітають атмосферу страху й безнадії.
До складу батальйону входить декілька рот, які дислокуються в різних місцях. Дійсно, одна з них уже декілька днів перебуває в зоні постійних обстрілів із «Градів», і хоч би як дивно звучали ці слова, та це вже стало звичним явищем і нікого з хлопців не приголомшує.
- Нас уже двічі розстріляли згідно з інформаційними повідомленнями росіян, - зауважив у розмові земляк Сергій Власюк.
Минулої п’ятниці зустрілися з ним у редакції. Боєць зі справжньою військовою виправкою зайшов передати слова подяки сарненським волонтерам. Адже все, що отримали від держави, розповів, - це каски зразка 1945 року. А бронежилети, продукти харчування, кевларові шоломи, аптечки й ін. доставляють воїнам у зону бойових дій саме добровольці. Важко їм чути від бійців слова про зраду деяких командирів, у плани яких, здається, не входить збереження життя мобілізованих.
Сергій Віталійович неохоче розповідав про себе. Цей мужній чоловік свого часу пройшов службу в Тульській дивізії в повітрянодесантних військах. Додому повернувся старшиною. Наразі Сергій перебуває у відпустці. От тільки замість 10 днів за власним бажанням на Сарненщині буде лише половину. Як командир відділення, попіклувався про побратима, якому віддав 5 днів, аби той також відвідав родину, побачив маму й батька. Разом із ним додому потрапили ще двоє земляків – Григорій Шаповалов, який зараз у госпіталі, й Геннадій Дячок. На передовій також його товариш і сусід Микола Параниця.
Про «колосальну кількість убитих, поранених і полонених» із числа бійців батальйону «Горинь» часто розповідають на сторінці сепаратистів «В Контакте» з посиланням на «ополченців». Нібито позиції «карателів», що розташувалися біля кордону з Росією, повністю знищили вогнем із «Градів». Одно слово, йде повноцінна інформаційно-психологічна війна. Сергій Власюк навів приклад, коли добровольців починають обстрілювати, провокуючи на вогонь у відповідь, а потім знімають на камери, аби показати це по російському телебаченню й представити фальшиву інформацію, що дискредитує українських бійців.
Поцікавилась, чому батальйон територіальної оборони Рівненщини назвали саме «Горинь». За це найменування проголосував на загальних зборах його особовий склад. Серед варіантів були «Полісся», «Волинь», «Рівне» й ін. До речі, назву «Горинь» під час візиту до добровольців запропонував голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок. На його думку, в ній є щось і загрозливе, і в той же час пов’язане з нашою місцевістю, бо річка Горинь протікає краєм. «Але саме бійцям батальйону обирати, як називатиметься їх підрозділ», - зауважив під час робочої поїздки на Рівненський полігон Сергій Рибачок.
Хоча й знемагають воїни від кількамісячної втоми, але настрій у них бойовий, як і воля до перемоги, запевнив Сергій Власюк. Натомість співрозмовник героєм себе не вважає, адже переконаний, що кожен справжній українець повинен захищати свою Батьківщину. А ситуацію на сході України Сергій Власюк не називає антитерористичною операцією, а війною українського народу за єдність і незалежність держави. Сказав, що звертався у райвійськкомат із проблемою вирішення питання пільг, компенсацій та соціального забезпечення для відважних солдатів, які воюють на сході, але відповіді не отримав. Він і його побратими – справжні учасники бойових дій, які й далі готові захищати свою країну, знищити ворогів й обов’язково повернутись додому, де кожного чекає родина.
Я ж хочу акцентувати увагу на зверненні, яке підготувала обласна рада до Президента України Петра Порошенка. У ньому, зокрема, йдеться про добровольців, які, ризикуючи власним життям і здоров’ям, продовжують воювати проти терористів у зоні АТО в складі добровольчих батальйонів. Держава де-факто визнає їхню діяльність і самовіддану боротьбу, а де-юре - вони й досі залишаються на рівні напівлегальних збройних формувань. Хоча, як вважають депутати обласної ради, Українська держава зобов’язана нести відповідальність перед усіма своїми героями, в тому числі й учасниками добровольчих батальйонів та їх родинами.
Депутати облради наполягають на невідкладному розгляді питання щодо легалізації добровольчих батальйонів на офіційному рівні, визнанні їх бійців учасниками антитерористичної операції та вирішенні питання пільг, компенсацій і соціального забезпечення цієї категорії громадян, а також членів їх сімей. Окрім того, вимагають також чітко розмежувати статус, права та соціальні гарантії учасників антитерористичної операції та бойових дій, аби унеможливити ототожнення тих, хто просто перебував у зоні АТО, з тими, хто дійсно воював із терористами й загарбниками зі зброєю в руках.
Обласна рада розглядатиме звернення до Президента України на наступній сесії. До речі, автором проекту є голова обласної ради Михайло Кириллов. Саме йому поскаржилися родичі бійців добровольчих батальйонів про труднощі, що виникають під час оформлення документів для матеріальної допомоги. Найпроблемнішим це є для вдів і спадкоємців загиблих. Через формальну невизначеність їхнього статусу вони не можуть оформити пенсії та інші соціальні виплати. Сподіватимемось, що питання вирішать позитивно на державному рівні й герої не лише матимуть пільги та статус, а й будуть представлені до державних нагород. А нашим завданням залишається забезпечення добровольців у зоні АТО всім необхідним.
Насамкінець Сергій Власюк ще раз подякував сарненським волонтерам, сказав щирі слова всім небайдужим землякам, які роблять усе, аби допомогти військовикам.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Cімдесятирічні близнючки Галина КОСТЕЦЬКА та Єлизавета Кузьмич з Любикович цьогорічної Трійці пройшлися селом, співаючи тільки народні пісні. Вони...
Крізь білі жалюзі районної лікарні пробивались сліпучі промені сонця. Усі підвели погляди до вікна, де хмарки наввипередки, ніби граючись, бігли одна...
Старенька самотня бабуся втомлено сидить на пошарпаній часом лавці. Позаду неї - великий, сплетений з лози, тин. Ще на початку життя Марії ГОМУЛКО...
Батько та троє братів Валентини Кались із Клесова воювали на фронтах Другої світової війни. І сама вона, тоді школярка, декілька місяців працювала в...
які стали рідними, та ще двоє своїх виростила Дарія Філончук із с. Тріскині Післязавтра цій жінці виповнюється 80 років. Доля була щедрою на...