Опубліковано СН
Навіть вчорашній день не може залишатися безликим. Таке, здавалося б, недалеке минуле по-різному творимо ми - люди, постаті, особистості… Червоними буквами тисячі героїв пишуть сьогодні свою історію для України. Власними силами, ціною свободи та життя. Цьогорічні революційні події в Україні, мільйонний Майдан і велика кількість людських жертв ввійдуть у світову історію як зразок ціни свободи, демократії та власне самого людського життя. На жаль, загиблих не повернути, але можемо закарбувати кожного з них у своїй пам’яті, щоб більше не допустити повторення жахливої історії.
На Сарненщині жителі краю та міська влада також вирішили увіковічити пам’ять українців, які пішли з життя в період грудня–лютого 2013-2014 років. Розглянувши звернення представників громадськості, рішення віче, 27 лютого 2014 року на пленарному засіданні чергової сесії міської ради прийняли рішення про перейменування парку «Комсомольський», що розташований по вул. Суворова, у Парк героїв Майдану і демонтаж пам'ятника комсомольцям. Контроль за виконанням рішення тодішній міський голова Сарн Сергій Євтушок поклав на мене, свого першого заступника. На його виконання провели громадські обговорення щодо розроблення проекту пам’ятника на честь героїв Небесної сотні та дизайну самого парку й розпочали роботу над реалізацією проекту «Парк героїв Майдану.
Сьогодні завдяки праці багатьох людей, старанням незліченної кількості рук, маємо ошатне сучасне місце відпочинку та затишку. Поміж дерев – акуратні пішохідні доріжки, клумби, чисті нові лавочки та високі сучасні ліхтарі. Поблизу пам’ятника простелилась вишиванка, викладена орнаментом на плитці – символ України, її історії, радощів і печалей. Парк героїв Майдану - місце, де оселились пам’ять, сила та віра в краще, тут сплелися між собою краса та спогади за високу ціну незалежності й тут завжди житимуть болючі нагадування, як народ може кардинально змінити свою історію.
Перший етап у роботі парку йде до завершення. На порядку денному – встановлення найголовнішого символу – пам’ятника Небесній сотні. Та реалізація стількох задумів не була б можливою без щирих і працьовитих людей. Вдячна долі, що подарувала місту небайдужих патріотів, які з відкритим серцем відкликаються на реалізацію міських ініціатив. Щиро дякую підприємцям і меценатам Миколі Канському, Олександрові Дейнеці, Іванові Тотовицькому, Олегові Жошку та Володимирові Городнюку. Неможливо не відзначити працелюбних трудівників комунальних підприємств Сарн, керівників і вихованців навчальних закладів міста й усіх працівників міської ради. Окремі словами подяки директорам магазинів «Квадратний метр» Ігореві Баранову та «Ната» - Олександрові Макарицькому. А ще сьогоднішня краса не стала б реальністю, якби не наполеглива праця та витримка творчих й ініціативних членів спеціальної комісії – Оксани Скуловець, Валерія Кулікова й Едуарда Раковця.
Щиро запрошую кожного бажаючого сарненця долучитись до облаштування Парку героїв майдану: разом висадити дерева чи облаштувати клумби. Сьогодні реалізація такого проекту - справа честі й національного обов’язку для всіх нас. Ми визнаємо історію, намагаємося вислухати думки кожного й віднайти компромісний варіант.
Історія - це те, що колись відбулося й діється зараз, і те, що буде в майбутньому, також стане історією. І коли напишеться справжня історія кожного населеного пункту, тоді матимемо правдиву й повну історію України.
З повагою
Світлана УСИК,
перший заступник міського голови.