Back to top

Картини з ароматом кави від Катерини Юхимчук

Автор фото Василь Сосюк.

Філіжанка ароматної кави зранку підбадьорить і додасть снаги. Смачну та корисну, її споживають на різних континентах світу.

Для одних це улюблений підбадьорливий напій, для інших - муза, бо завдяки йому створюють шедевральні картини, довговічні, ексклюзивні, які ніколи не залишаються поза увагою. На таких витворах затримують погляд навіть ті люди, хто далекий від мистецтва. Переконалась у цьому, побачивши кавові композиції виховательки Чудельської спеціалізованої школи № 2 Катерини ЮХИМЧУК. Її картини чудові та креативні, як і сама майстриня. І хоча, на перший погляд, вона звичайна дівчина, поспілкувавшись сам на сам, переконалась, що її внутрішній світ таїть у собі багато незвіданого та прекрасного. Романтична і творча, мила, а поруч із тим сильна особистість. Вона виховує сина, дуже любить свою професію та кавове мистецтво.
У кімнаті Катерини Юхимчук постійно чути аромат кави. Вона не використовує спеціальних ароматизаторів. Секрет у тому, що на її робочому столі стоять банки сорту робуста й арабіка, а також клей, лак, пензлі, тканина. Часто-густо, насолоджуючись прекрасним смаком і бадьорим ароматом улюбленого ранкового напою, фантазує над тим, як іще використати в декорі кавові зерна та суміш із них, щоб створити щось особливе для свого інтер'єру. В її доробку є різноманітні, оздоблені кавою вироби. Коли має вільну хвилину, бере до рук пензля, суміш кави й малює або оздоблює речі повсякденного вжитку. Використовує для цього іноді також бісер, стрічки, нитки, намистини.
- Усіх моїх робіт не побачите - подарувала друзям і рідним, - повела розмову, майстриня. – Кава - мій улюблений напій. Обожнюю пахощі, що отримуємо при її заварці. Мабуть, у них і криється секрет захоплення. Якось спробувала поєднати свою любов до кави й мистецтва - вийшли унікальні малюнки. Відтоді не розлучаюся з цим неординарним заняттям.
Шанувальникам прекрасного роботи Катерини Юхимчук подобаються. Найбільше тому, що пахнуть незвичайно. Кажуть, таких раніше не зустрічали. Коли побачила їх, здивувалася тому, як можна додуматися до такої техніки, так тонко відобразити задумане, скомпонувати відтінки, аромат. Це дано тільки особливим людям. Бо виготовлення картин із кави - дуже унікальна та копітка робота. Ймовірно, працюючи з нею, дівчина отримує грандіозне задоволення. І неважливо для неї, в якому вигляді кава: мелена чи в зернах, вона з будь-якої зробить те, що задумала.
- Ви знаєте, де виготовили найбільшу у світі картину з кавових зерен? - запитала. - У Москві. Це був надзвичайно цікавий та унікальний проект. На полотні під назвою «Пробудження» зобразили жінку, яка п'є каву. Вона займала площу 30 квадратних метрів. На цю картину, уявіть лишень собі, пішло 180 кілограмів продукту. Ескіз намалював художник Аркадій Кім. П'ятеро майстрів протягом 10 днів ретельно викладали з зерен зображення. Готовий арт-об'єкт важив 230 кг. Цей витвір мистецтва внесли в Книгу рекордів Гіннеса.
Слухаючи Катерину Валеріївну, мимоволі подумала: кава – це воістину її стихія. Адже так говорити про неї і знати різні цікавинки можуть тільки гурмани. І не помилилася.
- Цікаві речі роблять із самого напою, - продовжила співрозмовниця. - Скажімо, в Австралії, у місті Сідней, відтворили картину Моно Лізи з 3604 чашок кави, а щоб передати кольори та відтінки, використовували безліч комбінацій із різноманітними пропорціями: чорна кава, кава з молоком тощо. А в лютому 2013 року в Італії приготували гігантський кавово-молочний напій «Cappuccino». У величезній чашці, створеній спеціально для рекорду, вмістили 2083 літри молока та 417 літрів кави. Це приблизно 16667 звичайних порцій капучіно. Тож і кавовий напій є чудовим матеріалом для різноманітної творчості. Тоді як кавові зерна та суміш з них широко використовуються для оформлення рамок для фотографій, годинників, дерев, картин, чашок тощо. Коли бачиш, що люди роблять різноманітну красу з кави, хочеться створити подібне власними руками.
Дійсно, сьогодні кава використовується багатьма майстрами та вживається мільйонами людей. І часто все, що роблять із неї, є не тільки смачним, а й ексклюзивним, по-справжньому особливим. Катерина Валеріївна демонструвала свої роботи скромно, але з радістю. Твори рукодільниці просякнуті теплом її душі, красою ідеї, оригінальністю. Розповіла вона і про техніку їх виготовлення. Та не розкриватиму секретів цього незвичайного мистецтва, тільки зауважу: якщо у вас є бодай трішки вільного часу, бажання зробити щось цікаве з кави, уявний ескіз образу - сміливо беріться за цю справу й фантазуйте, як тільки дозволятиме уява. Запевняю, отримаєте велике задоволення від цього процесу.
Саме так починала Катерина Юхимчук. Понад усе вона любить кавове мистецтво, свою професію і дітей. Вона - чудова мама, виховує синочка Богданчика. Тепло відгукується про вихованців і колег, а надто про директора Чудельської спеціалізованої школи Надію Мельник. Це людина великої душі, в якої можна і варто вчитися бути особистістю, сильним і справедливим керівником. Тут, у школі-інтернаті, де навчаються хлопчики й дівчатка, які в ранньому дитинстві пережили серйозні випробування долею, душа Катерини Юхимчук знайшла свою пристань. І за це дівчина дякує Богу. Мабуть, це велике щастя - дарувати тепло своєї душі діткам, обділеним батьківською увагою.
- Працювати в хорошому колективі - благословення самого Всевишнього, - наголосила, завершуючи розмову майстриня-вихователь. - Кожен працівник тут має добре серце, творчі задатки, любить свою роботу й щодня дарує часточку своєї душі діткам. Я щаслива, що працюю з цими людьми.

Схожі матеріали

Про талановиту рукодільницю Галину Камардіну, дізнались з листа, якого написала в редакцію її сусідка Яна Шпак. «Поруч зі мною живе бабуся, яка...
Чотири роки поспіль займається в гуртку «Бісероплетіння» Будинку дітей і молоді м. Сарни Тамара Добродій. Наполегливість і трудолюбивість дівчини...
Кажуть, життя пройшло недаремно, якщо ти збудував дім, виростив сина, посадив дерево. У 72-річного жителя села Мар'янівка Адама Шкодич такий план...
Полісся завжди славилося своїми умільцями, які працювали з деревом: теслярами, столярами, стельмахами, бондарями. На жаль, зараз залишилося дуже мало...
Це вбрання – прообраз багряниці Ісуса Христа, символізує, що душа ієрея має бути правдивою. Тому такий убір має кожний священик, здебільшого вони...