Back to top

Ця чудодійна йорданська вода…

Автор фото Василь Сосюк.

Завершився цикл новорічно-різдвяних свят. А минулого понеділка, на Водохреще, тисячі сарненців прийшли до православних храмів. Після відправи й освячення кожен зміг запастися святою водою.

Обідньої пори на Гребному каналі (східна частина міста) міськвиконком запросив любителів загартування та зимового плавання взяти участь у традиційному зимовому запливі. Тисячі сарненців, гостей міста завітали сюди. Заздалегідь працівники КП «Трудівник» підготували місце для купання, встановили намети для перевдягання, забезпечили гарячим чаєм. А військова частина А-0153 - польовою кухнею зі смачним козацьким кулішем. Народний аматорський вокальний ансамбль «Мереживо» підготував новорічно-різдвяні привітання для присутніх. Тож сарненським моржам та учасникам дійства не довелося нудьгувати.
На початку свята настоятель Свято-Троїцького православного храму отець Миколай освятив місце для купання. До учасників заходу звернулася міський голова Світлана Усик, яка побажала всім щастя міцного здоров’я, добра, благополуччя, миру, злагоди та довголіття. Вручила отцю Миколаю квіти. Повідомила, що в ці урочисті хвилини надійшло привітання громаді від народного депутата України Сергія Євтушка.
А згодом був дозвіл моржам зануритися в холодну крижану купіль. За їх словами, хоча погода і не зовсім відповідає їхнім забаганкам, але в природи її поганої не буває. Від малого до великого, здорові та недужі, моржі зі стажем і без із великою радістю заходили у воду. Після чого їх частували гарячим чаєм і народною піснею.
За словами отця Миколая, люди щиро вірять, що освячена вода стає живою саме в день Хрещення Господнього, має цілющі властивості. Спожита з вірою й молитвою, лікує наші душевні та тілесні недуги. Є безліч свідчень її чудодійної сили. Священик каже, аби свята вода принесла користь, треба дбати про чистоту душі, помислів і діянь. Вона не псується з часом, а залишається прозорою та світлою, ніби щойно з джерела. Пити її радить по декілька ковтків натщесерце. Треба давати й малим дітям, особливо якщо є переляк або безсоння. «Зрозуміло, що того літра освяченої води, - зазначив отець, - якого приносять додому, не вистачить на весь рік. Отож, до звичайної чистої треба додати ложку святої – і вся стане освяченою».
Які відчуття, емоції, враження переповнювали учасників дійства? Міський голова Світлана Усик відчувала масу позитивних емоцій, адже свято є народним. Раненько побувала в храмі, де разом із людьми святила воду. Сарненці дуже люблять Водохреще національні традиції, рідну Україну. «Головне - щоб був мир, злагода, добро», - резюмувала очільник громади.
А для молодого спеціаліста підліткового клубу «Юність» Марії Круглик із Люхчі, яка вперше моржувала, це було, каже, круто. Наступного разу обов’язково підготує костюм креативної моржихи. До речі, під час нинішнього свята проходив такий конкурс. А ще Марійка вірить, що саме цього дня чудодійна сила йорданської води дає людині міцне здоров’я, витримку, загартовує організм.
Уперше моржував і 42-річний сарненець Анатолій Вознюк. Каже, що зовсім не боявся застудитися, адже день Богоявлення особливий, прийде сюди і в наступні роки.
«Після купання, ніби на світ народився, - приєднується до розмови 30-річний сарненець Андрій Коток. - Уже третій рік моржую тут. Не хворію, маю добре здоров’я».
Покидаючи Гребний канал, з мосту, як на долоні, знову постала картина духовного єднання народу з Господом. Тож щастя всім, міцного богатирського здоров’я, миру, Божого благословення на многії та благії літа.
Цього дня з ініціативи молодіжної організації «Підйом» і депутата міської ради Анатолія Рудковського на озері Селянське теж відбулося масове купання сарненських моржів.
Михайло МАЛАФЕЙ.

Схожі матеріали

Про талановиту рукодільницю Галину Камардіну, дізнались з листа, якого написала в редакцію її сусідка Яна Шпак. «Поруч зі мною живе бабуся, яка...
Чотири роки поспіль займається в гуртку «Бісероплетіння» Будинку дітей і молоді м. Сарни Тамара Добродій. Наполегливість і трудолюбивість дівчини...
Кажуть, життя пройшло недаремно, якщо ти збудував дім, виростив сина, посадив дерево. У 72-річного жителя села Мар'янівка Адама Шкодич такий план...
Полісся завжди славилося своїми умільцями, які працювали з деревом: теслярами, столярами, стельмахами, бондарями. На жаль, зараз залишилося дуже мало...
Це вбрання – прообраз багряниці Ісуса Христа, символізує, що душа ієрея має бути правдивою. Тому такий убір має кожний священик, здебільшого вони...