Back to top

Парео сплела за ніч

Автор фото Василь Сосюк.

Минулого тижня познайомилася з сарненською майстринею, яка вже не один рік захоплюється рукоділлям.

Тетяна МІЗЮРКО в’яже гачком, постійно вдосконалює свої навички та вчиться новому й цікавому. За фахом - повар-кондитер, спеціальність здобула в Сарненському ВПУ-22, деякий час трудилася помічником кухаря в кафе «Олеся». Згодом працювала в торговельних закладах міста. Продавала косметику, меблі, мобільні телефони, тепер у торговому центрі «Гранд» пропонує покупцям сумки на всі вподобання та смаки. Й не полишає своє улюблене заняття, якому навчилася ще в дитинстві. Сьогодні своїм досвідом і деякими рукодільними таємницями охоче ділиться з читачами.
Тетяні цікаво все, що пов’язане з в’язанням, тож і вироби її різнопланові. Спочатку штудіювала схеми, яких мама, Ніна Вікторівна, зібрала не одну папку. Це вона - перша доньчина порадниця, адже сама плете і спицями, й крючком. У свій час її хустки замовляли навіть в Італії. Тепер, розповідає Таня, чимало узорів можна запозичити в Інтернеті.
Вродлива молода жінка з довгим волоссям, комунікабельна й відверта в спілкуванні, зізнається, що відразу ж замахнулась на серйозний виріб – сукню. Коли одягнула, зрозуміла, що хоче в’язати. І як приємно носити річ, яку зробила власноруч. Нещодавно розпустила її, а з ниток задумала створити іншу. Перевагу віддає натуральним ниткам (бавовна, льон), з ними приємніше працювати, а готові вироби виходять більш практичними. У бавовняних ниточок чимало плюсів, вони відрізняються багатоколірною насиченістю, мають гарні поглинаючі властивості, а для її виробів це один із основних критеріїв. Коли в Тетяни Мізюрко виникає велике бажання створювати обновку, то за два тижні його реалізовує. А от коли їхали з чоловіком на море відпочивати, то парео сплела за одну ніч. Одно слово, обожнює в’язані речі (завжди дуже теплі й затишні) й цю любов хоче передати всім людям.
Переглядаю вироби майстрині - неповторні, витончені спіднички, костюми, сарафани, сукні з приємним поєднанням кольорів і дуже творчі. Для спекотного літа – вбрання, виготовлене в техніці ірландського мережива з бавовни, дуже зручне, тому Тетяна рекомендує його всім. Не менш практичне й зимове. До того ж, воно дуже гарне й святкове. Вив’язала спідничку й для сестри Оксани, теплий светр – чоловікові. А одне плаття вже навіть продала. Коли дівчина, яка придбала, побачила його на манекені, сказала: «Неважливо, скільки коштує, воно таке гарне, що я його хочу». Мабуть, це найвища оцінка виробу ручної роботи, яку можна очікувати від вдячних покупців. Нині це більше хобі, ніж чіткий налагоджений бізнес. Звичайно, що тут говорити, жінка прагне до того, щоб розвиватися.
З малих літ Тетяна почала й готувати, беручи приклад із мами, яка її навчала. І рідним, і друзям до смаку її випічка: торти, печиво, тістечка. Недарма вона кваліфікований кухар-кондитер. А на подвір’ї біля оселі з ранньої весни до пізньої осені одні квіти змінюють інші. Й тут без маминої допомоги не обходиться.
В’язані гачком вироби подобаються багатьом, проте не всі можуть знайти у своєму гардеробі такий одяг. А Тетяна гармонійно поєднує його з різними аксесуарами (аби лише була фантазія). За словами майстрині, речі дуже стильно виглядають і на роботі, й під час відпочинку в розважальному закладі чи на пляжі. До слова, українські модниці цікавилися в рукодільниці, чи зможе сплести купальники. Поки що носити їх наважуються лише найсміливіші дівчата. В’язальниця спробує виготовити й такі ексклюзивні й оригінальні речі, але треба підібрати правильні нитки, що не розтягнуться, коли намокнуть. Бавовну можна й підкрохмалити, а віскозу, поліестер, вовну, льон тощо – просто прати й сушити. Інших додаткових маніпуляцій вони не потребують.
В останньому сезоні стали must-have кожної модниці в’язані комірці та манжети, що є яскравим акцентом багатьох показів провідних західних будинків моди. На думку Тетяни, накладні комірці дійсно мають усі шанси підкорити наших жінок. Багато різних речей з минулого знову стають модними, пояснює. Тим більше, коли речі такі гарні, жіночні та ще й практичні. А завдяки різноманітності сучасних матеріалів вони можуть отримати нове дихання. Сама майстриня ще не пробувала їх плести, а от мама створила колись не один десяток. Каже, що аксесуар здатен робити дива. Так, звичайна ділова сукня за допомогою накладного комірця ввечері перетвориться на чудове святкове вбрання, в котрому не соромно й у гості сходити, й Новий рік відсвяткувати, стверджує майстриня. Але можна й до трикотажної водолазки вдягнути комірець, і до джинсів, і до літньої сукні… Варіантів безліч. Головне – не боятися експериментувати.
Таню часто запитують, як у неї все так просто й легко виходить, і з чого треба починати, якщо спробувати самим в’язати гачком. Без перебільшення радить розпочати з квадрата – улюбленої геометричної фігури любительок в’язання. Адже навчившись його плести, можна створювати різноманітні вироби: плед із квадратів, шаль, спідницю, пончо… Саме через таку універсальність (а також через те, що виріб можна в’язати із залишків ниток) квадрат назвали бабусиним. Вибір ниток залежить від того, що саме хочете зробити.
Поцікавилась у Тетяни, куди подіти залишки ниток (одвічне запитання рукодільниць). Скажімо, десь читала, що американські майстрині пропонують лишки кидати пташкам, аби ті використали їх для своїх гнізд. У США виник навіть цілий рух приятельок пернатих створінь: «хендмейдерки» майструють невеликі клітки, заповнюють їх залишками пряжі та вовни й розвішують на деревах. Це добро в клітках довго не залежується: пташки одразу метикують, що до чого, й забирають нитки собі. З них маленькі створіння в’ють гнізда. Про те, чи зможе такий рух колись прижитися в Україні, спитала в Тетяни.
Ідея «утилізації» залишків ниток чудова, відповіла. Розмірковує, що у великих містах цей рух може набрати обертів дуже скоро, бо назбирати їх – не питання часу (хоч зараз), але чи не буде в самих пташок із ними проблем? Нитки мають властивість вплітатися в лапки, а допомогти потім пташечці не буде кому. Інша річ – травинки: вони ламкі, гнучкі й приємні пернатим у роботі. Та й нитки не завжди екологічно чисті… Тетяна ж особисто їх не викидає – все складає на всякий випадок, а з часом використовує. Можна щось із кольорових мотивів в’язати, для прикладу, подушки, пледи.
Отож, якщо запитаєте, чи можливо без шкоди для сімейного бюджету раз у раз отримувати модні й оригінальні речі, відповідь є: займіться рукоділлям. Вироби hand-made неймовірно популярні, бо унікальні й наповнені теплом людських рук. Такі речі можна придбати в майстрів-професіоналів, а можна зробити й самостійно.
Плетення на спицях і гачком набуло нового звучання також у руслі останніх модних течій. На світових подіумах нині представлені найрізноманітніші колекції плетених моделей. Прозорі вироби, виконані гачком, актуальні вже декілька сезонів. Виявити в собі творчі здібності й зайнятися рукоділлям ніколи не пізно, розповідає Тетяна Мізюрко. Товари для нього доступні за ціною, й це суттєва економія сімейного бюджету. На створення таких аксесуарів йде чимало часу, але догодити собі та близьким подарунками, виготовленими власноруч, завжди приємно.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Про талановиту рукодільницю Галину Камардіну, дізнались з листа, якого написала в редакцію її сусідка Яна Шпак. «Поруч зі мною живе бабуся, яка...
Чотири роки поспіль займається в гуртку «Бісероплетіння» Будинку дітей і молоді м. Сарни Тамара Добродій. Наполегливість і трудолюбивість дівчини...
Кажуть, життя пройшло недаремно, якщо ти збудував дім, виростив сина, посадив дерево. У 72-річного жителя села Мар'янівка Адама Шкодич такий план...
Полісся завжди славилося своїми умільцями, які працювали з деревом: теслярами, столярами, стельмахами, бондарями. На жаль, зараз залишилося дуже мало...
Це вбрання – прообраз багряниці Ісуса Христа, символізує, що душа ієрея має бути правдивою. Тому такий убір має кожний священик, здебільшого вони...