Back to top

Ексклюзив із глини від Наталії Гоцалюк

Автор фото Василь Сосюк.

Якщо прямуєте на маленький ринок за покупками й проходите «коридор» господинь, які торгують домашніми продуктами, то не можете не помітити дівчину, товар якої привертає увагу жінок.

З першого погляду здається, що це звичайна біжутерія, але придивившись побачите, що вироби унікальні, не схожі на інші. Їх особливість полягає в тому, що Наталія ГОЦАЛЮК власноруч виготовляє їх із полімерної глини й сама ж реалізовує.
Правду кажуть люди, що в працьовитих батьків народжуються роботящі діти. Тож завдячує молода жінка саме їм своєю працелюбністю. Мама Надія Василівна не один рік трудилася на залізниці. А батько Антон Якович мозолився на Сарненському заводі мостових технологічних конструкцій (ТзОВ «Завод металевих виробів») електрогазозварником. Про таких кажуть: «У нього золоті руки». І це правда, стверджує Наталія.
Дуже скромна й сором’язлива дівчина має юридичну освіту (закінчила Національну академію внутрішніх справ). Уже вкотре переконуюсь, зустрічаючись із людьми, які нас обслуговують на ринках, скільки серед них інтелігентних, освічених і розумних. І як їм іноді боляче чути кинуте оте образливе - «базарники».
Мою героїню захопили вироби з полімерної глини. Їй захотілося зробити щось для себе, рідних і друзів. Перші роботи подарувала саме їм. А далі вже не могла зупинитись. Штудіювала відповідну літературу, деякі ідеї брала з Інтернету. Звичайно, досвідчені майстри використовують складні техніки, що потребують неабиякої майстерності. Проте Наталії, яка займається цим видом творчості лише півтора року, вже з першої спроби вдалося виготовити доволі симпатичні речі. Може зробити жіночні й дуже ніжні сережки з полімерної глини під вишукану вечірню сукню. Переконайтесь у цьому самі: обручки, шпильки для волосся, намиста, браслети, брошки, кулони тощо виконані у формі квітів (маки). Є зразки національної колористики (вишні, смородинка). За бажанням підберете й набори. Або попросите майстриню створити на замовлення.
Дуже добре виходять прикраси у вигляді кондитерських виробів, сонечка (бедрики). Вони вирізняються витонченістю, елегантністю, акуратністю й ніби випромінюють тепло та життєдайну енергетику власниці. «Я дуже хвилююся за кожен свій виріб: чи сподобається покупцю, чи порадує того, кому подарують його? Завжди приділяю увагу упаковці – усе повинно бути акуратно, гарно й душевно», - зазначає Наталія. Деякі з них можуть бути в єдиному неповторному екземплярі.
Майстриня ділиться одним зі способів виготовлення виробів із полімерної глини - запікання в духовці. Вона буває різних марок і консистенцій. Є, для прикладу, в упаковках по 6, 8, 13 кольорів. У кожної фірми - декілька видів пластика (м’який, стандартний, з ефектом, гнучкий). Для прикрас найпопулярніша Fimo. Наталія вибирає сировину глину в залежності від того, яку оздобу збирається робити. Є, скажімо, така, що світиться при ультрафіолетових променях (полюбляє одягати молодь на дискотеку).
Обпалюють прикраси у звичайній духовці. Тут головне дотримати температурний режим. На кожній упаковці з пластиком є інструкція, якої варто слідувати. Бо при низьких температурах виріб не допечеться й може навіть розсипатися в процесі носіння, а при дуже високих – згорить. Робити це треба в окремій духовці, наголошує Наталія, не в тій, що готуєте страви. Якщо ж такої можливості немає, то підійде звичайний рукав для запікання.
Будь-хто може працювати з полімерною глиною, переконана Наталія Гоцалюк. Спектр виробів, якість і рівень їх виконання такий широкий і різноманітний, що кожна креативна особистість знайде свою нішу для творчого самовираження. Освоєння нових висот під час роботи з полімерною глиною надає яскравості життя, піднімає настрій, розширює коло знайомств і спілкування, знімає стрес. Окрім того, дає змогу залучити дітей до творчості, налагодити з ними стосунки, робить вашу домівку неповторною, забезпечує вас подарунками та сувенірами на всі випадки життя. І набагато краще зайнятись цією корисною справою, ніж сидіти годинами перед комп’ютером.
Зважаючи на високі ціни й нестабільну фінансову ситуацію, в якій опинилась переважна більшість сімей, і постійне бажання представниць прекрасної статі виглядати модно й сучасно, творчі вироби Наталії задовольнять найвибагливіших із них.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Про талановиту рукодільницю Галину Камардіну, дізнались з листа, якого написала в редакцію її сусідка Яна Шпак. «Поруч зі мною живе бабуся, яка...
Чотири роки поспіль займається в гуртку «Бісероплетіння» Будинку дітей і молоді м. Сарни Тамара Добродій. Наполегливість і трудолюбивість дівчини...
Кажуть, життя пройшло недаремно, якщо ти збудував дім, виростив сина, посадив дерево. У 72-річного жителя села Мар'янівка Адама Шкодич такий план...
Полісся завжди славилося своїми умільцями, які працювали з деревом: теслярами, столярами, стельмахами, бондарями. На жаль, зараз залишилося дуже мало...
Це вбрання – прообраз багряниці Ісуса Христа, символізує, що душа ієрея має бути правдивою. Тому такий убір має кожний священик, здебільшого вони...