Back to top

«Нинішній склад райради набагато продуктивніший»

000072.jpg

Фото Василя Сосюка.

Уже стало доброю традицією до свята зустрічатись з очільниками органів місцевого самоврядування, щоб почути про діяльність цих структур, оприлюднити їх здобутки та проблеми. Отож сьогодні гість редакції «Сарненських новин» - голова
районної ради Микола ДОБРИДНІК.

- Миколо Мусійовичу, закінчується останній рік каденції депутатів п’ятого скликання. Чим запам’ятався цей період Вам як голові районної ради?

- Аналізуючи свою роботу за три з половиною роки, маю підстави чесно акцентувати увагу як на досягненнях, так і проблемах, недоліках. Діяльність місцевих органів влади завжди на виду. Вона відкрита, прозора й спрямована лише на одне — задоволення життєвих потреб мешканців Сарненщини шляхом реформування економіки, забезпечення їх соціального захисту, розвитку культури та духовності. Як голова районної ради, започаткував цілу низку заходів, щоб максимально наблизити владу до людей. Це щоденний прийом у робочі дні громадян керівництвом і виконавчим апаратом, особистий - головою райради за місцем проживання, звернення жителів через веб-сайт ради й ін. Усе це дало значний позитив, про що свідчить щорічне збільшення звернень до районної ради, а саме цим, на мою думку, і визначається рівень до-віри до цього органу. Люди переконалися, що тут зроблять усе можливе задля вирішення їх проблем.

- Робота депутатського корпусу райради п’ятого скликання чимось відзначилась?

- Усі ці роки я говорив, що депутатський корпус нинішнього скликання представлений професіоналами практично з усіх галузей життєдіяльності громади. Це педагоги, медики, будівельники, культпрацівники, члени громадських організацій і т.д. Завдяки цим людям районна рада працювала досить ефективно. Судячи з кількості проведених сесій та якості вирішення піднятих виборцями проблем, нинішній склад набагато продуктивніший за попередні. За період з квітня 2006 по листопад 2009 року вже відбулося 33 сесії, прийнято 847 рішень, затверджено понад 70 програм, що стосуються динамічного розвитку різних галузей економіки, малого й середнього бізнесу, інвестиційної та інноваційної політики, агропромислового виробництва, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, розвитку фізичної культури та спорту, збереження духовної та культурної спадщини краю. Дякую всім представникам депутатського корпусу, які брали активну участь в обговоренні районних програм, вносили до них конструктивні зміни, голосуванням підтримували ініціативи колег.

- Місцеві органи самоврядування - сільські, селищні, міська ради. Якими проблемами живуть вони сьогодні, як районна рада допомагає їх вирішувати?
- Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачена вертикаль підпорядкування однієї ради іншій, і це є базисом місцевого самоврядування. На перший план виходять спільні інтереси територіальних громад та їх представницьких органів різних рівнів. Тому і співпрацю будуємо на взаєморозумінні, спільних інтересах, обов’язках і відповідальності перед виборцями. Наголошу, що коли разом з очільниками місцевих рад працюємо над вирішенням проблем громади, то знаходимо повне порозуміння. Усім селищним і сільським головам дякую за постійне сприяння в організації особистого прийому громадян за місцем проживання головою райради, під час якого спільними зусиллями депутатів і представників виконавчого апарату ради вдалося допомогти у вирішенні цілої низки проблемних питань місцевих громад та окремих заявників. Зазначу, що нині стан справ у місцевих радах набагато кращий, аніж п’ять-десять років тому. Поступово будують, реконструюють і ремонтують загальноосвітні та дошкільні заклади, медичні установи, закуповують обладнання для сільських шкіл, ФАПів та амбулаторій. Звісно, зробити хочеться набагато більше і, переконаний, з часом досягатимемо все кращих результатів. Приємно також відзначити активність усіх сільських і селищних голів району, які одностайно підтримали ініціативу Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко щодо створення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад. До речі, віднедавна районний осередок цієї організації запрацював і на Сарненщині.

- Створення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад стало знаковою подією для місцевого самоврядування. Сьогодні вже можна говорити про результати діяльності?

- Головне те, що вперше відбувся прямий діалог представників влади всіх рівнів. Голови обласних, районних, сільських і селищних рад мали можливість висловити свої погляди на систему співпраці всіх гілок влади, формування державного бюджету, удосконалення законодавства й ін. На основі цього вперше в історії незалежної України Уряд Юлії Тимошенко розробив проект державного бюджету на 2010 рік такий, що врегульовує міжбюджетні стосунки, передбачаючи збільшення видатків місцевих бюджетів на 80%. Тобто враховано пропозиції місцевих рад, що безумовно розширить можливості фінансування на місцях, а це освітлення вулиць, газифікація, будівництво та ремонти доріг, об’єктів соціальної сфери. Крім того, особливу увагу Всеукраїнська асоціація сільських і селищних голів приділяє розвитку сільського господарства - рушійної сили відродження села. Першим кроком у цьому напрямку стала ініціатива Уряду стосовно створення сільськогосподарських кооперативів, яке фінансують, зокрема й у нашому районі, стовідсотково бюджетним коштом.

- За Вашої ініціативи кілька років тому районна рада повернула собі повноваження з питань управління районною комунальною власністю. Чи ви-правдало себе це рішення?

- Безумовно! Нині в районі діє 11 комунальних підприємств районної ради, які стабільно функціонують, не маючи жодних заборгованостей і наповнюючи бюджет. З 1 грудня ц.р. розпочало діяльність нове КП – «Трудовий архів Сарненської районної ради». Створення його є моєю ініціативою, адже ця діяльність усуне наболілу проблему громади Сарненщини – збереження трудових архівних фондів колишніх сільгосппід-приємств, ліквідованих установ та організацій району. Нині ведемо роботу над створенням районних комунальних підприємств «РЕМ» і «Сарнифармація». Щоразу під час будівництва ліній електропередач стикаємось з проблемою, кому передати їх на баланс, відтак безкоштовно збагачуємо іноземну фірму, на яку згодом не маємо жодного впливу, через що страждає населення району, яке не отримує належного рівня послуги з обслуговування та забезпечення якісної роботи електромереж. А районне КП «РЕМ» братиме на баланс усі безгосподарські лінії електропередач, досліджуватиме та ремонтуватиме їх, складатиме протоколи обстежень, своєчасно та якісно надаватиме послуги з електропостачання й при цьому наповнюватиме районний бюджет, створить додаткові робочі місця. Питання створення КП «Сарнифармація» визрівало давно, особливо гостро постало під час поширення епідемії грипу. У діючих на теренах району аптеках спостерігалось необґрунтоване підвищення цін на медикаменти та лікарські засоби. Тому, з метою уникнення монополізації, заснуємо комунальну аптеку, що забезпечить доступні ціни на медикаменти для населення району, створить конкуренцію приватним аптечним мережам і, звісно ж, додаткові робочі місця для сарненців.

- Миколо Мусійовичу, чим День місцевого самоврядування є для Вас особисто?

- В основі самоврядування є народовладдя. Тому це свято стосується всіх. Бо кожен з нас є учасником суспільного життя свого села, селища, міста, району, області, держави. Без перебільшення, від кожного з нас залежить, якою стане Україна завтра. Приймаючи участь в обговоренні проблем громади, обираючи тих, хто представлятиме наші інтереси в радах усіх рівнів, на чолі країни, усі ми творимо історію. Тому закликаю мешканців Сарненщини бути ініціативними, мудрими та терплячими. Працюючи разом, забезпечимо гідне життя собі, дітям, онукам, прийдешнім поколінням.
Тож від щирого серця вітаю вас, дорогі земляки, з нашим спільним святом. Хай ваші домівки завжди будуть сповнені тепла, радості, любові та взаємоповаги. Міцного здоров’я та Божого благословення всім нам, рідній Сарненщині та Україні.

Новини: 

Схожі матеріали

Особистісно зорієнтоване навчання рідної мови та літератури є важливою проблемою сучасної середньої освіти. Над нею активно працює творча група...
Сарни - сучасне місто, в якому живуть і працюють тисячі людей. Кожен день несе нові ідеї, турботи, радість. Особливістю міста та району є не тільки...
Незадовго до Дня Незалежності виповнився рік, як виконавчу гілку влади в районі очолив Петро Рухер. З цієї нагоди з головою РДА зустрілися та...
Створити умови для утвердження верховенства права, сили закону, щоб громадяни почувалися захищеними та вільними, - покликання прокуратури. Адже саме...
На виконання Указу Президента України № 124 від 14 лютого 2008 року «Про Фестиваль мистецтв України», відповідного розпорядження голови обласної...