Опубліковано Петро Катеринич
25-річний учитель фізкультури з Костянтинівки Микола ІВАНИЦЬКИЙ формуватися як художник почав ще з дитинства.
Коли зрозумів, що емоції кожного з нас - унікальна таємниця, яку варто фіксувати. Можливо, науково-технічний прогрес сягне апогею — і в повністю автоматизованому світі люди забудуть, як виглядають справжні радість або сум, чи просто щира людська посмішка, відкритий погляд. Тому хлопець упевнений, що кожен художник творить історію.
- Основна тематика моїх робіт - портрети. Працюю як олівцем, так і масляними фарбами. А надихають мене люди. Вони такі різні. І кожен по-своєму особливий, — ділиться Микола Іваницький.
Зображує як відомих культурно-громадських діячів, так і друзів, випадкових знайомих. І в цьому, вважає, головна сутність творчості: якщо є хороший образ, то його обов’язково треба впіймати й зафіксувати. У молодого художника світлі очі та щирий погляд. Таке враження, ніби зазираєш у душу. А кожен, хто має справу з малюванням, обов’язково частинку себе вкладає у власні роботи. Тому й не дивно, що більшість полотен видатних майстрів мають позитивну енергетику, адже творили їх у піднесеному настрої, у мистецькій ейфорії.
Роботи художника з Костянтинівки нещодавно могли побачити всі бажаючі. Виставку робіт талановитого юнака експонували в центральній районній бібліотеці міста Сарни. «У полоні думок» — така символічна назва експозиції. Адже Микола Іваницький, як і кожна натхненна людина, постійно у творчому пошуку — шукає попутний вітер під зіркою мистецтва.
Окрім малювання, хлопець захоплюється спортом і різьбою по дереву. Микола Іваницький демонструє власні вироби: різьбленого ведмедя та лелеку. Вони у митця радісні та по-дитячому невинні, ніби соромляться, що до них увага. У цьому особливість авторського стилю — кожна робота приваблює чистою невимушеністю, зворушливою неповторністю. Робота із різцем завжди вимагає особливої точності і рівноваги, бо треба, щоб усе вийшло філігранно. Проте, судячи з виробів, терпіння у молодого майстра вистачає.
Після закінчення сільської восьмирічки Микола Іваницький професійну освіту здобував у Сарненському педагогічному коледжі, а згодом — у Волинському педагогічному університеті імені Лесі Українки (нині Східноєвропейський національний університет).
Зараз викладає фізкультуру в Костянтинівській ЗОШ. На уроках теж намагається використовувати нестандартні підходи, зокрема творчі методи для виявлення індивідуальних особливостей кожного. Воно завжди так: у талановитої людини усе по-особливому.
- Сьогодні важливо мислити не як усі. Якщо більшість обирає іншу дорогу, це не значить, що ти помиляєшся. Просто тобі потрібно щось інше — вийти за рамки, знайти своє місце під сонцем. Важливо мати роботу, яку можна поєднувати з хобі. Щоб усе приносило задоволення. Ось тоді і насправді можна говорити про щастя, — розмірковує художник. Звичайно, для реалізації творчих проектів потрібна і фінансова підтримка, без якої талановитим людям важко реалізувати потенціал на повну.