Back to top

Бог наділив талантом працювати з деревом

Автор фото Едуард Колядич.

Раніше за кордоном Україну впізнавали в основному за виробами народних умільців.

Сьогодні ж, багато в чому завдячуючи зусиллям СП «Колумб», держава може пишатися прапорною, сувенірною та іншою іміджевою продукцією, виконаною на високому технологічному рівні, що відповідає всесвітнім стандартам. Як Христофор Колумб відкрив колись світові Америку, так СП «Колумб» відкрило світові Україну. Саме на цьому підприємстві трудився свого часу Андрій ЧЕРНОБРИВ.
На кожному етапі створення заявки: від розробки дизайнерського макета до виготовлення як традиційної, так і нестандартної та ексклюзивної продукції - він завжди брав до уваги вимоги клієнтів. Йому ніколи не довелося червоніти за власні вироби, призначені для солідного замовника чи власного позиціонування. Серед тих, хто замовив продукцію «Колумба», - Секретаріат Президента, Верховна Рада, Кабінет Міністрів, Військово-морські сили, МЗС, Держкомкордон, Митна служба, більшість міністерств, відомств і комітетів, обласних, міських і районних державних адміністрацій, а також зарубіжних представництв в Україні. Високоякісна продукція його користується високим попитом не тільки в нашій країні, а й за її межами.
Починав же Андрій трудову діяльність фотографом. Фах здобув у Ростовському професійному училищі. Працював сам і навчав юних вихованців, які відвідували гурток у міському Будинку піонерів. Там же вперше зайнявся столярною справою. Робив двері, вікна, меблі тощо, але буденність ніколи не була притаманна Андрію. Поступово перейшов на виробництво сувенірної продукції в СП «Колумб». Згодом із рук майстра почали виходити справжні шедеври, які не раз замовляли навіть посадовці найвищого рангу. Серед виробів - дерев’яні прапорці, шкатулки, підставки під медалі. До речі, зауважив чоловік, дерев’яні прапорці в Україні не виготовляє ніхто (уявіть собі паличку товщиною 6 міліметрів, та ще і з мініатюрним дерев’яним наконечником зверху).
Окрім того, умілець зацікавився технологією Гравертон, що дозволяє наносити зображення високої якості на метал, покритий спеціальним поліефірним лаком. Метал може бути золотим або срібним і мати різний рельєф, розповів Андрій Чернобрив. Виріб можна кріпити на підставці з МДФ. А вирізняються вони з-поміж інших респектабельним зовнішнім виглядом і гарно виглядають на столі у директора, дверях кабінету, стінці (в якості диплому), як бейджик чи брелок або просто подарунок з гарним фото.
Не тільки відмінна якість продукції допомагала СП «Колумб» залишатися лідером на вітчизняному ринку. Високої конкурентоспроможності підприємство досягло завдячуючи успішній ціновій політиці. Так, замовникам і нині пропонують комплексне забезпечення повним набором продукції власного виробництва. Такий підхід значно економить гроші клієнта, котрий вкладає кошти у виконання першого замовлення й не тратить їх на виготовлення повторного - інструментів, кліше й т. д. До речі, технологічні можливості дозволяють відтворювати на текстилі зображення будь-якої складності й розмірів, навіть із геральдичними й фірмовими знаками. В цьому можна переконатися, розглядаючи роботи Андрія Чернобрива.
Декілька місяців тому чоловік із родиною приїхав на Сарненщину зі сходу країни. Сім’я виховує 25-річну доньку з обмеженими фізичними можливостями та 10-літнього сина, який навчається в Сарненській ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів. Житло в райцентрі знімають. Директор Сарненського ВПУ-22 Володимир Городнюк, який вміє розгледіти в людині талант, знаючи сімейні обставини Андрія Михайловича, запропонував йому роботу. Підкупили його працьовитість і відповідальність, з якими взявся за доручену справу. Власна майстерня з усіляким інструментом залишилася за понад тисячу кілометрів від Сарн (хтозна, коли пощастить повернутися туди). Та, попри це, Андрій Чернобрив найнеобхідніше придбав за власні кошти (в училищі також немає грошей, зазначає). За короткий час уже встиг завоювати симпатії колег. Про таких, як він, кажуть: гордий, ніколи не скаржиться на життя, навіть якщо є труднощі.
Тепер майстер разом із Василем Позніком (про самобутні роботи талановитого митця неодноразово писали «Сарненські новини») мозоляться над іконостасом святині, розташованої на території ВПУ-22. Якщо почерк різьбяра-художника, його дерев’яні скульптури, виконані в традиційному національному стилі, пізнають одразу, то з роботами Андрія Чернобрива тільки знайомляться. Адже так уже сталося в його житті, що ніколи нічого не робив для церковних храмів. Технічні моменти, звісно, зрозумілі. А от без відповідного обладнання, на жаль, ніяк не обійтись. У майстерні закладу побачили креслення майбутнього іконостасу, яке хтось колись зробив. Але спочатку, розказує Андрій, треба уявити все в голові, інакше ніякі малюнки не допоможуть.
Сьогодні, у вік комп’ютерних технологій, здавалося б, має бути легше. Але це не так. Буває, почнеш щось створювати, ділиться секретами чоловік, а в процесі роботи починаєш щось змінювати, даєш простір творчості, особливо коли робиш для себе. Для замовника ж дотримуєшся більше його рекомендацій (яку, скажімо, кухню чи стінку хоче мати).
Андрій Чернобрив не навчався в академії мистецтв, у нього немає університетських дипломів. Проте коли Бог роздавав здібності, чоловік не стояв осторонь. Він із вдячністю прийняв даний йому талант працювати з деревом. Про таких кажуть: майстер – золоті руки. Хоча про себе чоловік розповідає надто скромно.
– Слави ніколи не прагнув, – мовить. – Бо що таке визнання? Найбільше моє багатство – це сім’я: дружина, діти, батьки.
Андрій тішиться, що його улюбленим заняттям цікавиться 10-річний син. Хлопчик частенько навідувався до його майстерні, де вчиться тримати в руках професійний інструмент.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Про талановиту рукодільницю Галину Камардіну, дізнались з листа, якого написала в редакцію її сусідка Яна Шпак. «Поруч зі мною живе бабуся, яка...
Чотири роки поспіль займається в гуртку «Бісероплетіння» Будинку дітей і молоді м. Сарни Тамара Добродій. Наполегливість і трудолюбивість дівчини...
Кажуть, життя пройшло недаремно, якщо ти збудував дім, виростив сина, посадив дерево. У 72-річного жителя села Мар'янівка Адама Шкодич такий план...
Полісся завжди славилося своїми умільцями, які працювали з деревом: теслярами, столярами, стельмахами, бондарями. На жаль, зараз залишилося дуже мало...
Це вбрання – прообраз багряниці Ісуса Христа, символізує, що душа ієрея має бути правдивою. Тому такий убір має кожний священик, здебільшого вони...