Опубліковано СН
Заступник командира військової частини А-0153 по роботі з особовим складом, підполковник Віктор СЛОБОДЗЯН поділився з «Сарненськими новинами» інформацією про те, як ремонтники краю відновлюють артилерійське озброєння:
- На Центральній артилерійській базі озброєння триває його регенерація для армійських підрозділів, які діють у зоні антитерористичної операції. За словами тимчасово виконуючого обов’язки начальника артилерійського цеху Віталія Ш., його колектив отримав завдання поставити в стрій майже 250 одиниць артилерійського озброєння. Серед них – 85 мм дивізійні гармати Д-44, 85 мм протитанкові гармати Д-48, 100 мм протитанкові гармати МТ-12, 152 мм гармати-гаубиці Д-20 тощо.
Для того, щоб відновити одну гармату, потрібно майже 5 днів (у залежності від її технічного стану). Здійснюємо повний цикл обслуговування. Зокрема на першому етапі - розконсервацію (очищення від консерваційних матеріалів). Другою стадією є проведення дефектації виробу в зібраному вигляді (перевіряються технічні параметри за допомогою спеціальних приладів та інструментів із визначенням способів усунення виявлених неполадок). У ході третього періоду (за необхідності) розбираємо гармати на основні вузли та механізми з дефектацією останніх, усуваємо виявлені несправності й повторно перевіряємо технічні параметри.
Далі проводиться випробування гармати холостим і гідропострілом. На передостанній фазі ремонту чистимо та миємо виріб після тестування, наносимо захисне покриття (фарбування, фосфатування). Завершальним етапом ремонту є нанесення трафаретів, консервація, встановлення одиночного ЗІПу на штатні місця, заповнення документації.
Упродовж короткого періоду відправили до військових частин майже 90 одиниць артилерійського озброєння. Відновлення решти вже на завершальній стадії. Точно знаємо, що після нашої роботи воно не підведе, а отже врятує життя українського солдата.
Підготувала Марія КУЗЬМИЧ.