Опубліковано Зоя Тимцунік
Автор фото Василь Сосюк.
Традиційно в першу суботу липня світова громадськість відзначає Міжнародний день споживчої кооперації. Кооператорів світу об’єднує цього дня спільна мета — продемонструвати єдність кооперативного руху, заснованого на принципах взаємодопомоги та демократії.
У цій славній когорті і Сарненська райспоживспілка, створена ще в 1944 році, яка нині обслуговує 55,4 тисячі жителів району, а це 54,7% населення. Чим живе нині споживча кооперація Сарненщини, запитали в голови Віктора КРАСЬКА:
- Нині колектив кооператорів району нараховує понад 500 осіб, із них 35% - молодь до 35 років. Завдяки наполегливій праці цих людей споживча кооперація району продовжує виконувати соціальну функцію, переважно в сільській місцевості, незважаючи на складні умови праці в конкурентному середовищі та різного роду економічні реформи та нововведення. 64 магазини і 33 підприємства загальнодоступної мережі ресторанного господарства надають послуги жителям 49 населених пунктів.
З року в рік райспоживспілка зміцнює матеріально- технічну базу. Спрямовуємо значні капіталовкладення на осучаснення, модернізацію, реконструкцію торгових і закладів ресторанного господарства з використанням сучасних технологій в оновленні інтер’єрів та екстер’єрів. Система РСС працює стабільно, з року в рік нарощуючи виробничі показники. Про що детальніше проінформують голови споживчих товариств.. Враховуючи складну ситуацію з тарифами на енергопостачання, райспоживспілка проводить системну роботу із запровадження енергозберігаючих технологій. Приміром, за останні два роки замінили 18 котлів на твердопаливні, не менше чотирьох плануємо встановити в цьому році.
Однак правління райспоживспілки турбують не лише виробничі показники, а й здоров’я та дозвілля наших працівників. Приміром, за результатами роботи з літнього оздоровлення дітей профспілкові організації райспоживспілки щорічно займають провідні місця в галузевій профспілці області. Не виняток і цей рік, незважаючи на складну ситуацію, пов’язану з відсутністю фінансування з боку фонду соціального страхування. Щоб здешевити вартість путівок, використовуємо кошти районної та обласної організацій профспілок і господарств системи. А дітей з малозабезпечених і багатодітних родин, учасників АТО оздоровлюємо безкоштовно. Доброю традицією серед працівників та їх сімей стали екскурсійні поїздки цікавими місцями України. Такі заходи завжди додають настрою, розширюють світогляд, здружують колектив і допомагають працювати.
З тривогою слідкуємо за перебігом бойових дій на Сході країни. Адже з початку проведення операції наші працівники та їхні рідні постійно перебувають у зоні АТО. Знаємо поіменно всіх мобілізованих до війська і повсякчас підтримуємо їх морально й матеріально. Скажімо, надали допомоги на понад 30 тисяч гривень, у тому числі продуктами, одягом, грошима…
Загалом же хочу відзначити, що наші працівники віддані професії, мають значні здобутки завдяки досвіду, помноженому на професіоналізм, і сумлінній щоденній праці, що заслуговує на відзнаку. Приміром, Світлану Камзьол, голову Тинненського СТ, удостоїли почесної трудової відзнаки «Знак пошани» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств. Почесну грамоту облдержадміністрації отримала Надія Плотка, завідуюча магазином у с. Мале Вербче, Почесну грамоту облспоживспілки та президії обкому профспілки – Віктор Дяков, заступник директора ЗВП «Таврида», Ольга Волошина, головний бухгалтер Степанського СТ, Олена Годунко, завідувачка складом комбінату громадського харчування, Почесну грамоту ЦК профспілки працівників споживчої кооперації – Ірина Ющик, оргінструктор із кадрів і голова профкому Стрільського СТ. А портрет Ніни Попок, голови правління Клесівського СТ, занесли на Дошку пошани облспоживспілки.