Back to top

«Коли звільнять моє місто,

повернусь додому і продовжу справу свого життя»

Антона ДЕМИДОВИЧА нещодавно перевели з передової лінії зони АТО в Сарненську військову частину А-0153, де й нестиме далі службу, передаватиме військово-службовцям свій досвід із ремонту бойової техніки. Антон Петрович народився, виріс і працював у м. Красний Луч Луганської області. Місто є одним із найбільших центрів вугільної промисловості поблизу Луганська. Нині це окупована територія так званої ЛНР. Там залишила не лише рідна домівка, а й друзі. Рідні виїхали в Білорусь і з Антоном не спілкуються вже майже рік, вважаючи його зрадником, який не підтримує проросійських поглядів.
Однак життєва історія на перший погляд звичайного 31-річного хлопця, ще раз підтверджує, що в Україні є люди, які живуть серцем і горді тим, що вони - українці.
- Антоне, сьогодні займатись ремонтом джипів, лендроверів та інших іномарок набагато прибутковіше, ніж відновлювати танки, БТР, БРДМ, що залишились у спадок ще з радянських часів. Чому обрали професію військового і ремонтуєте саме бойову техніку?
- У родині я єдиний військовий. Навчався у Вищому Харківському інституті танкових військ на інженерному факультеті. Роботу свою люблю. І складаючи присягу, знав, що це на все життя. Техніка нашої армії - це дійсно радянський спадок. Тому при ремонті основна проблема - знайти необхідні запчастини, яких уже не виготовляють, а все інше - справа совісті. Адже справність машин - це забезпечення руху живого організму підрозділу, запорука того, що конвой вчасно доставить боєприпаси та підкріплення, артилерія зможе тримати оборону й відбити атаку, на бойові задачі вийдуть десантники-розвідники. Військова справа – це, насамперед порядок і дисципліна. Кожна ланка повинна виконувати своє завдання, бо всі вони взаємопов’язані між собою і мають функціонувати, як єдине ціле. Коли хлопці повертаються на базу в повному складі, розумієш, що і ти, і вони зробили свою роботу добре. Такі моменти прибутками не вимірюються.
- Як для Вас розпочалася війна?
- Торік 24 квітня нашу базу штурмували, попередньо пропонуючи «кримський варіант», тобто здатись. На жаль, певна частина військових перейшла на бік окупантів, а ті, хто залишився, відбивали наступ власними силами. На базі зберігалось 2,5 тисячі одиниць військової техніки, тому здача такого об’єкта на початку протистояння надалі могла б обернутися для нашої армії неминучим лихом. Потому на базу здійснили ще декілька нападів, 2 з них - танкові.
- Як потрапили в м. Сарни?
- 27 липня минулого року під час звільнення Артемівська познайомився з бійцями спецпідрозділу «Койоти» під командуванням Сергія Модіна. То була перша ротація. Ми потоваришували. Всі наступні 5 ротацій техніку теж ремонтували в нас. Необхідні запчастини на передову передавали за сприяння членів ГО «Спілка підприємців Сарненщини» - це надійний тил, що не підведе попри труднощі чи перешкоди. На відміну від командування, яке ставило завдання, а от забезпечення для їх виконання не було і немає.
Силами небайдужих людей, патріотів, волонтерів нам вдавалося підтримувати техніку в повному бойовому стані. Хоча й серед волонтерів зустрічалися такі, хто займався бартером, бізнесом, торгуючи допомогою для солдатів, та іншими видами шахрайства. Умови виживання оголюють людські душі й бачиш, хто є хто.
Однак мені пощастило знайти друзів серед «койотів» і підприємців Сарненщини. Це і Олександр Ярмошевич, Віталій Куришко, Руслан Полтарін, Сергій Лаврущенко, Анатолій Івашкевич. Друзі пізнаються в біді. Після того, як моя сім’я (дружина та семирічна донечка) потрапила під обстріл «Градів», потрібно було негайно її перевезти в безпечне місце. У Сарнах зустріли з розумінням. Окремі слова подяки хочу адресувати меру міста Світлані Усик і голові райдержадміністрації Ярославові Яковчуку, які допомогли із тимчасовим житлом і працевлаштуванням. Так склалося, що саме дружина та донька - моя єдина життєва опора. Згодом і я перевівся в Сарненську в/ч.
- Знаю, що до нашої частини приїздять з інших міст України, та й із передової, щоб перейняти досвід щодо ремонту спецтехніки. Ви долучаєтеся до цієї справи?
- На передовій без поломок техніки не обходиться, і не завжди є спеціалісти, які швидко повернуть залізного товариша в стрій. Тому безпосередньо водій, який за кермом БТР чи БМП, повинен власними руками перебрати кожен гвинтик свого транспорту. Поділившись таким досвідом ремонту тут, на передову потрапляє не лише справна техніка, а й людина, яка зможе її обслуговувати.
Інша справа - запчастини. Нещодавно до нас звернувся боєць Віталій Чеботарьов із проханням допомогти відремонтувати БРДМ. Для усунення поломки обдзвонили багатьох друзів і знайомих в різних куточках країни, але знайшли таки потрібні деталі й успішно провели ремонт. Правду кажуть: «Не имей 100 рублей, а имей 100 друзей».
- Що плануєте робити після закінчення війни?
- Коли звільнять моє місто, то повернуся додому й продовжу справу свого життя…
Спілкувалася Оксана СКУЛОВЕЦЬ

Схожі матеріали

Cімдесятирічні близнючки Галина КОСТЕЦЬКА та Єлизавета Кузьмич з Любикович цьогорічної Трійці пройшлися селом, співаючи тільки народні пісні. Вони...
Крізь білі жалюзі районної лікарні пробивались сліпучі промені сонця. Усі підвели погляди до вікна, де хмарки наввипередки, ніби граючись, бігли одна...
Старенька самотня бабуся втомлено сидить на пошарпаній часом лавці. Позаду неї - великий, сплетений з лози, тин. Ще на початку життя Марії ГОМУЛКО...
Батько та троє братів Валентини Кались із Клесова воювали на фронтах Другої світової війни. І сама вона, тоді школярка, декілька місяців працювала в...
які стали рідними, та ще двоє своїх виростила Дарія Філончук із с. Тріскині Післязавтра цій жінці виповнюється 80 років. Доля була щедрою на...