Опубліковано СН
Екологія. Багато хто чув це слово, але мало хто розуміє справжній його зміст. А насправді це наука про зв’язок усього живого (у тому числі й людини) між собою та зі своїм середовищем існування. Доброю традицією стало в нашому місті святкування різних екологічних дат. Скажімо, 2 лютого всі екологи відзначають Міжнародний день водно-болотних угідь. У 1971 році в іранському місті Рамсар люди, яким не байдужа доля боліт, річок, озер, об’єдналися, щоб розробити план захисту водних об’єктів. Рівненський природний заповідник теж має у своєму складі територію зі статусом водно-болотного угіддя міжнародного значення – болотний масив «Переброди» в Дубровицькому районі.
Крім того, 14 лютого, окрім Дня закоханих, відмічають ще й День дій у захист рік, води і життя.
Не лишилась осторонь цих свят і громадськість Сарненщини. Минулої п’ятниці в Сарненській ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 працівники Рівненського природного заповідника, вчителі й учні 3-Б класу організували учнівську наукову конференцію «Поняття екосистеми. Значення рослин і тварин для життя людей». Школярі підготували фотовиставку «Чарівний світ природи», стенди та плакати на екологічну тематику, цікаві доповіді про рослини та тварин краю. Працівники наукового відділу заповідника ознайомили присутніх з елементарними поняттями екології.
Можливо, декого здивує, чому конференцію проводять у молодших класах, чи не складно це для них? Відповідь дала вчитель Вікторія Криницька: «Хочу сказати, що вже третій рік поспіль ми разом з працівниками Рівненського природного заповідника зі згоди директора школи Євгена Козярчука працюємо в цьому класі за програмою формування екологічної культури учнів початкових класів «Екохвилинки». Програма розроблена нашими колегами з Канівського природного заповідника та зайняла призове місце на конкурсі навчальних програм у Черкаській області. І цей захід є невеликим підсумком нашої роботи».
У захваті від «екохвилинок» і самі діти – адже це можливість дізнатись багато нового про природу, про те, як кожна людина, навіть маленька дитина, може внести свій вклад в її охорону. Юні екологи з нетерпінням чекають кожного заняття, із задоволенням діляться інформацією зі своїми рідними та друзями, звертають більшу увагу на навколишній світ, адже кожна рослинка, тваринка, явище природи – унікальні й заслуговують на їхню увагу та бережливе ставлення.
Позитивний досвід «екохвилинок» варто запровадити і в інших школах, адже зорієнтовані ці заняття на найбільш сприйнятливу частину суспільства – дітей. І те, що ми закладемо в душі в молодому віці, матиме вплив на їх життя та майбутнє країни.
Оксана ГОЛОВКО.