Back to top

Сувеніри з… моху

000023.jpg

Фото автора.

Приємно, коли школи прикрашені роботами вмілих рук учнів і вчителів. Ними можуть бути вироби з бісеру, шкіри, вишиванки. Утім, на все це потрібні чималі кошти. Та Валентина Опалько з Ясногірки цим не переймається, а вчить вихованців творити красу власними руками з природних матеріалів.

Закінчивши Кременецьке педагогічне училище за спеціальністю вихователь, 15 років працювала в дитячому садочку. А дозвілля віддавала творчості. Її роботи якось побачила директор Ясногірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тамара Вознюк-Ковальчук. Була вражена оригінальністю, тож запросила вести гурток у школі. І ось уже другий рік майстриня передає своє вміння учням.
- Дуже хвилювалась, йдучи на перший урок, - розповідає Валентина. - Адже добре розуміла, що старшокласники навряд чи захочуть витрачати свій вільний час на заняття в гуртку. Однак знайшла спільну мову з дівчатками, їм сподобалось, тож наступного дня привели й своїх подруг. Так і почали працювати. Нам надали невеличку кімнату, яку й прикрасили своїми творіннями. Використовували здебільшого природну сировину. Адже поряд ліс, тож є що взяти і з чого зробити.
До розмови долучилась і Тамара Вознюк-Ковальчук: «Коли мені не вистачає позитивної енергії, йду до кабінету Валентини Олександрівни. Там якась особлива атмосфера. З її появою школа ніби ожила. Діти з нетерпінням чекають занять гуртка, спостерігають за роботою керівника, а потім на практиці самі майструють не гірше».
Дійсно, зайшовши до кабінету, милуєшся виробами з незвичного матеріалу: сувенірні деревця з моху, прикрашені квіточками, ялинка із зелених сітчастих мішків. Навіть зірку з соломи зробили. Ялинкові прикраси - із сушених апельсинів. Діти попросили не розбирати новорічне деревце навіть після свят. Тож і нині стоїть у кутку кабінету лісова красуня, створена юними умільцями. На наступний Новий рік планують виготовити більшу та ще гарнішу.
На стінах - картини з кольорових ниток, порізаних на маленькі шматочки й наклеєних на полотно. На перший погляд здається, що вона намальована пензлем художника. А особливу увагу привертає панно з паперових серветок. Ніколи навіть на думку не спадало, що з таких речей можна зробити незвичне й водночас гарне творіння.
Звернула увагу на стіл, де лежали вермішель і крупи. Валентина Опалько пояснила, що і з цих продуктів також будуть майструвати щось оригінальне й красиве. А ще жінка планує у своїх декоративних роботах використовувати льон. Особливої уваги заслуговує макраме. Це такий вид рукоділля, де застосовують тільки нитки, з яких руками плетуть різні вироби. Гуртківці саме таким способом зробили штори, а також підвіски для вазонів. Навряд чи знайдеш у магазині або на базарі щось подібне.
Валентина Опалько дуже любить виготовляти красиві речі з підручних матеріалів, і не тільки. Плете їх із бісеру. Ось недавно зробила сувенірне деревце, хоч для цього потрібно багато часу, якого в жінки, на жаль, не вистачає. Адже тримає велике господарство, виховує троє дітей. Донька Наталія працює в місцевій школі вчителем німецької мови, Ярослава - стоматологом у Сарнах. А син, теж педагог, зна-йшов свою долю у Львові, трудиться вчителем фізкультури, має сім’ю.
Майстриня вірить, що в майбутньому роботи її вихованців гідно представлятимуть школу на районному й обласному рівнях.

Наталія ДЕМЧУК.

Схожі матеріали

Про талановиту рукодільницю Галину Камардіну, дізнались з листа, якого написала в редакцію її сусідка Яна Шпак. «Поруч зі мною живе бабуся, яка...
Чотири роки поспіль займається в гуртку «Бісероплетіння» Будинку дітей і молоді м. Сарни Тамара Добродій. Наполегливість і трудолюбивість дівчини...
Кажуть, життя пройшло недаремно, якщо ти збудував дім, виростив сина, посадив дерево. У 72-річного жителя села Мар'янівка Адама Шкодич такий план...
Полісся завжди славилося своїми умільцями, які працювали з деревом: теслярами, столярами, стельмахами, бондарями. На жаль, зараз залишилося дуже мало...
Це вбрання – прообраз багряниці Ісуса Христа, символізує, що душа ієрея має бути правдивою. Тому такий убір має кожний священик, здебільшого вони...