Опубліковано СН
Її роботи прикрашають чимало приміщень. Та й не тільки. Галина ГЕНЬКО в’яже спицями картини, іграшки, вишуканий одяг, плете макраме, вирощує чудові кімнатні рослини, а ще гарна мама для доньки Яни. Встигає й порати велике господарство.
Мешкає майстриня в селі Немовичі. Свою освітянську діяльність розпочала в 1990 році в Карасинській школі, де працювала вчителем трудового навчання та фізики. І вже тоді всіх, хто бажав, навчала улюбленій справі – в’язанню. Та все ж роботою свого життя Галина Генько вважає ту, де трудиться ось уже 10 років. Другою домівкою для неї став Будинок дітей і молоді, тут веде гуртки «Мистецтво в’язання спицями», «В’язання креативних ідей». А цьогоріч набрала ще групу дітей, з якими творитимуть красу з сірників. Крім того, захоплюється етнографічною роботою в школі, отримала звання методиста. А ним стати не так уже й легко. До того ж, з колегою Людмилою Радько написали методичний посібник «Загальні тенденції та індивідуальний пошук у духовному вихованні підростаючого покоління».
Ця творча особистість має чимало нагород за вагомий внесок у розвиток позашкільної та національної освіти, творчих здібностей учнівської молоді, активну участь в обласних виставках і конкурсах, навчання й виховання майбутньої еліти незалежної України. Та найбільшою гордістю для пані Галини є її вихованці. Серед них - Наталія Тверда, член гуртка «Художнє плетіння», учасниця виставки-конкурсу «Новорічний подарунок» у м. Київ, Марія Кіркова, учасниця Всеукраїнської виставки-конкурсу робіт початкового технічного малювання в столиці.
Майже половину своєї зарплати Галина Генько вкладає в роботу: купує папки, файли, матеріали й начиння. Вона, як ніхто, вміє зацікавити дітей, проводить заохочувальні конкурси, різноманітні свята. І до неї на заняття учні йдуть із задоволенням.
- Усі батьки мріють про незвичайне майбутнє для свого чада, - говорить педагог. – Та мами й татусі повинні допомогти у виявленні й усвідомленні їхніх інтересів, схильностей. Адже нині діти бачать тільки телевізор і комп’ютер. Сумніваюсь, що хтось із дорослих у захопленні від цього. Гурткова робота необхідна кожній дитині для того, щоб вона могла задовольняти свій потяг до улюбленого виду діяльності. Наприклад, заняття з в’язання допоможуть реалізувати ваші ідеї у виготовленні одягу для ляльок, іграшок, для себе, виробів для дому. Діти шкільного віку мають можливість споглядати й відчувати всю красу та неповторність зроблених своїми руками речей. Заняття рукоділлям приваблюють їх результатами праці, розширюють можливість створення неповторних малюнків і моделей одягу.
Дійсно, коли поглянеш на роботи Галини Генько та її вихованців, охоплює незабутнє враження. З картин злітають диво-птахи, на них розквітають чарівні квіти, казковий рибний світ дивує погляд, тварини, немов живі. А в’язані іграшки! Таких не зна-йдеш у жодному магазині.
Отож, щоб відірвати свою дитину від комп’ютера, відведіть її в Будинок дітей і молоді, там вона обов’язково знайде заняття до душі, адже, окрім гуртків з в’язання, існує безліч інших. А робота в них зацікавить і захопить школярів незвичайністю, можливістю застосовувати фантазію, здійснювати пошук різних прийомів і способів дій, творчого спілкування один з одним. А це, зрештою, сприяє творчому розвитку, викликає бажання займатися цікавою та корисною працею.
Наталія Демчук.