Опубліковано Зоя Тимцунік
Автор фото Юрій Прозапас.
Вочевидь, іскра таланту жевріє в людині з дитинства, як-от в Іванові Гамзі з с. Цепцевичі. І лише за сприятливих умов спалахує яскравим сяйвом.
Певно, таким лакмусовим папірцем для виявлення здібностей цепцевицького лозоплета стало випасання корів: під час відпочинку хлопчина вирізав дубці, вигинав, сплітаючи геометричні фігури: овали, круги, ромби.
Хіба відав тоді, що згодом навчиться з’єднувати їх в єдине гармонічне ціле і стане визнаним майстром з виготовлення різноманітних кошів, дитячих колисок (щоправда, зараз молоді батьки надають перевагу підшипниковим) тощо.
Нині народний умілець веде гурток при Будинку культури с. Цепцевичі, який очолює Галина Сергійчук, навчає односельців затребуваному ремеслу. Адже коші для сільських жителів – річ незамінна: легенькі, зручні в користуванні плюс виготовлені з екологічно чистого матеріалу, що став ще жаданішим завдяки професійній телерекламі. А учнів у самодіяльного майстра не вибуватиме: має Іван Гамза 25 онуків, отож рости й міцніти армії цепцевицьких майстрів. До чого закликає й експозиція в бібліотеці місцевого Будинку культури: хатинка, солом’яний бичок, тин з глеками, коші й обплетена лозою пляшка, - що символізує національні традиції та український колорит.
Коментарі
Гість replied on Постійне посилання
будь-ласка пишіть правду в
будь-ласка пишіть правду
в цій статті вся брехня
Гість replied on Постійне посилання
"" Нині народний умілець
"" Нині народний умілець веде гурток при Будинку культури с. Цепцевичі, ""
там немає жодного гуртка.
а якби в цього " умільця " були б учні то Вам краще незнати чого б він їх навчивби.