Back to top

Геннадій Мороченець отримав відзнаку Президента України

Автор фото Василь Сосюк.

З молодих літ його характер формувався на Сарненському заводі мостових технологічних конструкцій, куди прийшов працювати у 1981 році, ще не маючи й сімнадцяти від роду.

Скуштувавши після закінчення школи дорослих заробітків, і до сьогодні не з книг, а з власного досвіду, добре знає, що криється за словом трудодень. Згодом друзі проводжали в армію й пишалися, що їхній товариш служить у Ленінградському військовому окрузі протиповітряної оборони.
Так склалася доля (й було його бажання), що для юнака на довгі роки пристанню став завод, куди повернувся після виконання священного чоловічого обов’язку й продовжив працювати електрогазозварником. Одночасно навчався в столичному технікумі, де здобув спеціальність «Монтаж і ремонт промислового обладнання». В його власній родині дружина Наталія - педагог, працює в Сарненському НВК «Школа-колегіум» імені Т.Г. Шевченка. З нею виховали й дали освіту двом донечкам. Старша Олена вже закінчила інтернатуру Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, а Наталка навчається на 3-му курсі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Обидві – за державні кошти. Геннадій Петрович вважає свою професію не менше престижною. Головне, каже, аби людина була на своєму місці. І неважливо, токар, столяр, чи лікар. Тоді все буде гаразд. Чітко сформовані погляди і позиція визначаються для нього трьома основними критеріями - чесність, справедливість, принциповість. Не поступається ними ніколи, і за це його поважають ті, хто працює поряд.
Не чувши в сім’ї нецензурщини, не розумів, як можна говорити непристойності в присутності жінки. У колективі спочатку тільки знизували плечима: «Цей хлопець навіть не матюкається». Через півроку Геннадій уже робив це в чоловічому колі не гірше від інших і «білою» вороною не виглядав. Але оте браве «будь, як усі» не стало його життєвим кредо, бо дотримує насправді інших принципів. І в людях цінує понад усе згуртованість, вміння постояти за себе, не змінювати в угоду комусь власну думку.
За час роботи молодого чоловіка на ТзОВ «Завод металевих виробів» був не один директор. Але саме після приходу Андрія Циганенка робітники відчули турботу про себе й соціальний захист. Насамперед, заробітна платня в таких спеціалістів, як Геннадій Мороченець, зросла в 3-4 рази. Треба лишень працювати, бо тільки лінивий цього не хоче, переконаний спеціаліст. Ніхто нікому в нашому житті не платить гроші просто так. Бували, пригадує, випадки, коли зі словами: «Поїдемо на заробітки, там одержимо більше», хлопці через місяць-другий поверталися й просили, щоб їх прийняли назад.
В їдальні можна харчуватися в рахунок майбутнього заробітку. Крім того, до послуг працівників, що є також одним із досягнень, нові душові. Та, найголовніше, всі мають офіційну роботу, оплачувані лікарняні листи та відпустки. З приводу останньої, то для Геннадія найкращий відпочинок у родинному колі. Проходить два тижні, і його знову тягне на завод, де отримує не лише матеріальне, а й моральне задоволення.
Всім відоме прислів’я: «Не місце прикрашає людину, а людина — місце». «Банально», — скажете ви, й матимете рацію. Так, банально. Але ж правильно. Існують універсальні вислови, котрі ми, люди, можемо використовувати в тій чи іншій ситуації. Також є такі, як Андрій Циганенко, які, завдячуючи особливостям характеру, розуму, громадянській позиції можуть досягти успіху на будь-якому поприщі. Й такі, як Геннадій Мороченець, які можуть стати спеціалістами найвищого класу і при цьому залишатися добрими друзями й мудрими наставниками як для колег, так і підлеглих.
За високі показники й трудові досягнення в Геннадія Мороченця чимало нагород. Та найвизначніша - відзнака Президента України – ювілейна медаль «20 років Незалежності України». Отримав яку за значний особистий внесок у становлення Незалежності держави, утвердження її суверенітету та зміцнення міжнародного авторитету, сумлінне та бездоганне служіння українському народу.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Наближається велике державне свято - День Конституції України. З яким настроєм, якими здобутками зустрічають його громадяни? Що доброго змогли...
Щасливі ми, нещасні чи стурбовані чимось, або хочемо сказати найголовніше, часто вдаємося до допомоги чарівних звуків музики. І простіше зрозуміти...
Коли на базі районного Будинку дітей і молоді відбувався всеукраїнський семінар для керівників гуртків позашкільних навчальних закладів, його...
Легких уроків у житті не буває, бо непросто виробляється в людини власний погляд на речі, інтерес до глибинного пізнання їх сутності. Не можна...
Два місяці тому моя колишня учениця Леся, яку тепер, як учителя української мови та літератури, вихованці називають Леся В’ячеславівна,...