Back to top

«Любисток»

Змагання санпостів називають кращих

Одним із пріоритетних напрямків діяльності районної організації Товариства Червоного Хреста є робота з молоддю. Її здійснюють спільно з органами державної влади, установами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді й іншими громадськими організаціями з виконання важливих червонохрестівських програм.

Як-от: «Діти України», «Червоний Хрест проти туберкульозу та СНІДу», «Діти вулиці», «Молодь і Червоний Хрест», «Міжнародне гуманітарне право», «Попередження ВІЛ/СНІД/ІПСШ» та ін.
Щорічно разом із лікарями, медпрацівниками ЦРЛ...

Обережно – кір у Сарнах!

За даними МОЗ України, за 10 місяців ц. р., порівняно з аналогічним періодом минулого року, показник захворюваності на кір зріс у 8 разів (у 2010 зареєстрували 39 його випадків, а цьогоріч - 193), переважно в західному регіоні України.

Як повідомляє Державна санітарно-епідеміологічна служба України, за станом на 20 грудня ц. р. зареєстрували 770 випадків підозри на хворобу: у Волинській області - 25 (на 21 грудня ц.р. - 10), у Івано-Франківській - 208 (16), у Закарпатській - 13 (2), у Львівській - 503 (38), у Рівненській області - 17 ( 4). У Києві, зокрема 20 грудня, - 4 випадки підозри...

Живе, даруючи людям здоров’я

Здоров’я – найцінніший скарб. Життя людини залежить від його стану.
Нині дуже важливо захиститись від екології, забрудненого навколишнього середовища, неякісних продуктів харчування, а ще Чорнобиль… І це не повний перелік загроз, що заважають повноцінно жити на землі. І хоч як намагаємось усіляко оберігати себе від згубного впливу, та хвороби, на жаль, чатують довкола. А що вже казати нині. При зустрічах рідко почуєш, що все прекрасно, частіше йде перелік негараздів, і чомусь недуги на першому плані.

Хвала Богу, живемо не в кам’яному віці й медицина в нас досконала. Тож тільки-но відчув...

Турботою про хворих заслужили шану

«Дайте направлення на денний стаціонар…» - з
таким проханням часто звертаються до лікаря відвідувачі, яких зненацька
підкосила підступна недуга. <!--break-->  А ще хворі, яким випадало двічі на рік
пролікуватися, щоб поліпшити здоров’я, поспішають переступити поріг затишного,
прикрашеного екзотичними рослинами кабінету, де їх гостинно приймає завідувачка
відділенням денного стаціонару центральної районної лікарні, лікар вищої
категорії Ганна Романюк. Вона теплом огортає пацієнта, щойно відпустивши
одного, переймається іншим. Такою вже є ця турботлива, як мати, жінка. Де бере
сили,...

ВІЛ/СНІД – не вирок…

За оцінками фахівців, в Україні налічується понад 377 тисяч ВІЛ-інфікованих, офіційно зареєстровано 120, тобто лише третина українців знає про свій ВІЛ-статус.

Основною причиною цього є байдужість населення до власного здоров’я та наявність упередженого ставлення до хвороби. Стереотипи породжуються браком знань і страхом. Шкідливість і руйнівна дія їх прослідковується у всіх сферах, що стосуються ВІЛ/СНІДу, - від профілактики та тестування на ВІЛ до лікування й надання допомоги. Приміром, страх стати жертвою гонінь і дискримінації заважає людям з невідомим статусом звернутись за...

Новини: 

Статеве виховання молоді

Турбота про здоров’я дітей, їхню освіту й виховання, охорона материнства й дитинства органічно ввійшли в наш побут і життя. Важливою складовою виховного процесу є статеве виховання. Мета його -прищеплення дівчатам-підліткам правильних уявлень про здоров’я, розуміння фізіологічних, со-ціальних і етичних аспектів взаємин між юнаками та дівчатами, засвоєння гігієнічних навичок. Наше завдання - навчити підлітків володіти інстинктами, що пробуджуються, формування усвідомлення високого призначення людини, відповідальність за інших, здоров’я майбутньої сім’ї.
Досягнення статевого виховання можливе...

Новини: 

Чисті руки - запорука здоров’я

Літо асоціюється в нас з періодом відпусток і виїздів на відпочинок. Проте в цей час найчастіше спостерігається найбільший підйом захворюваності кишковими інфекціями. Це пов’язано з вживанням свіжих фруктів та овочів, з порушенням водного режиму та збільшенням виплоду мух – переносників збудників кишкових захворювань.

До групи кишкових інфекцій належать захворювання, що мають однакові механізм зараження, локалізацію збудника в організмі людини та подібні прояви хвороби: дизентерія, черевний тиф, паратифи А і В, холера, сальмонельоз, вірусний гепатит А (хвороба Боткіна), харчові...

І знову про гіпертонічну хворобу

Що таке артеріальний тиск?
Артеріальний тиск – це тиск крові на стінки судин (артерій). Серце працює як помпа, перекачуючи кров до судин, і кожен його удар забезпечує певний рівень артеріального тиску. Як вимірювати артеріальний тиск?

Прилад для вимірювання тиску має бути таким же звичним предметом домашньої аптечки, як і термометр. Вимірювати тиск потрібно в спокійному стані після п’ятихвилинного відпочинку. За 30 хвилин до вимірювання не можна пити каву, палити, вживати алкоголь. Вимірювати тиск треба не менше двох разів з інтервалом 2-3 хвилини. У разі розбіжності результатів понад 5...

Сіль та мило - надійні ліки

Улітку ми активізуємося. Частіше їздимо на дачу, вибираємося на природу на шашлики, у гірські походи. Тому й частіше травмуємося - впадемо чи підвернемо ногу, сильно вдаримося...

При розтягненнях сухожиль і ударах
У такому разі можна допомогти собі тими засобами, що завжди є під рукою. Чисту ганчірочку намочити у воді, добре намилити господарським милом, збризнути намилену поверхню 9-відсотковим оцтом. Прикласти до болючого місця на ніч, обв’язавши вовняною тканиною. Вранці відчуєте поліпшення.

Помічна мікстура
«Не сипте сіль на рану...» - співається в пісні. Так, на рану сипати не варто. А...

Як уберегтися від укусів

У спеку неможливо всидіти у міській задушливій квартирі - всі рвуться до води, на природу. Проте у високій траві, поблизу кущиків, під розлогими гілками дерев не завжди гостинно й доброзичливо реагують на непроханих гостей комарі, кліщі, мошки та жучки, які можуть «віддячити» за небажані вторгнення у свої хазяйства маленькими, але небезпечними укусами.

Навіть у місті потрібно пам’ятати, що кліщі можуть чатувати на свою жертву під гілками високих дерев, на кущах, у траві. Кліщ може довго подорожувати по тілу, вишукуючи для себе ніжну, м’яку та делікатну шкіру. Найчастіше це ділянки за вухами...

Сторінки

Підписатися на RSS - «Любисток»